Porzucona za młodu Chinka ZŁOTĄ medalistką na IO w Tokio. Jak wyglądała polityka jednego dziecka?
Kojarzycie żart o rodzicu znikającym pod pozorem wyjścia po mleko/fajki? No to dzisiaj pora na taką bardziej hardcorową wersję. A raczej smutną, bo w tle przewijają się regulacje Chin i różne uprzedzenia
Chiny w ostatnich 40 latach przeistoczyły się z biednego i rolniczego kraju w coś, co wielu nazwie supermocarstwem. Codziennie budowane są kolejne kilometry autostrad, widzimy coraz to nowsze budowle, już nie mówiąc o eksporcie: ekonomiczny boom trwa w najlepsze. Żeby nie było tak kolorowo: pod koniec 1979 roku wprowadzone zostały zasady dotyczące posiadania dzieci. Rodzina, poza pewnymi wyjątkami, mogła mieć tylko i wyłącznie jedno dziecko. To ograniczenie trwało do 2015 roku, gdy powrócił stary limit dwójki dzieci.
Podobne
- Fame MMA przeprasza za utrudnienia w transmisji 9. gali
- Olimpijka "nie wiedziała" jak poprawnie trzymać BROŃ… wg internetu oczywiście
- TikTok kocha Mini Khabiba. Kim jest groźny fighter, który wygląda jak dziecko?
- Chińska influencerka zapłaci prawie 860 mln zł kary za oszustwa podatkowe
- Wydziergał SWETER na igrzyskach. Ma męża, syna oraz kanał na YT. Kim jest Tom Daley?
Pomiędzy 1979, a 2015 znaczna liczba osób (najczęściej kobiet) była oddawana przez rodziców. W niektórych krajach azjatyckich nadal trwa kult męskiego potomka. Albo może inaczej: przeświadczenie, że mężczyzna ma większe szanse na sukces. Ma to związek z kulturą tamtejszych krajów. W przypadku Chin duże znaczenie miał tej konfucjanizm.
Margaret zdobyła złoty medal w pływaniu na Igrzyskach Olimpijskich
Dokładniej, to złoty model w pływaniu na 100 metrów stylem motylkowym. Większy plot twist? Pobiła chińską pływaczkę, Zhang Yufei, o 0,05 sekundy. Upsss xD
MacNeil urodziła się w 2000 roku w Jiujiang, mieście położonym na południowym brzegu rzeki Jangcy w chińskiej prowincji Jiangxi. Jak podały media z Chin, została porzucona przez swoich biologicznych rodziców po narodzinach. Rok później została adoptowana wraz z młodszą siostrą z miejscowego sierocińca przez Susan McNair i Edwarda MacNeil z London w Ontario w Kanadzie, którzy sprowadzili oboje dzieci do swojego rodzinnego miasta.
Pojawił się także ironiczny komentarz:
Bo wiecie: prawdopodobnie została porzucona, gdy miała maksymalnie roczek. Chińska kultura faworyzuje facetów. A tu taki zonk, bo stała się złotą medalistką na Igrzyskach Olimpijskich.
Co NAJLEPSZE: Maggie była pierwszą kanadyjką z medalem na IO 2020.
Także reasumując: Maggie Mac Neal osiągnęła coś niesamowitego. Była porzuconym dzieckiem gdzieś w odległych Chinach. A dzięki wsparciu swoich nowych rodziców, zdobyła złoty medal na najważniejszych zawodach na świecie, przy okazji detronizując zawodniczkę z jej byłego kraju. Damn, czułbym się jak badass, jakbym był na jej miejscu.
Popularne
- Jelly Frucik zablokowany na TikToku. "Ryczę i jestem w rozsypce"
- Kim są "slavic dolls"? Śmiertelnie niebezpieczny trend na TikToku
- Quebonafide ogłosił finałowy koncert? "Będzie tłusto"
- Były Julii Żugaj szantażował jurorów "Tańca z gwiazdami"? Szalona teoria fanów
- Amerykanie nie umieją zrobić kisielu? Kolejna odsłona slavic trendu
- Jurorka "Tańca z gwiazdami" węszy romans? "Ja nie widzę tej relacji"
- Chłopak Seleny Gomez się nie myje? Prawda wyszła na jaw
- Agata Duda trenduje za granicą. Amerykanie w szoku
- Podgrzej pizzę na PlayStation 5. Pizza Hut prezentuje nietypowy gadżet