Kim jest Tom Daley?

Wydziergał SWETER na igrzyskach. Ma męża, syna oraz kanał na YT. Kim jest Tom Daley?

Źródło zdjęć: © Instagram, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,06.08.2021 16:17

Historia złotego medalisty z Igrzysk Olimpijskich w Tokio z pewnością zrobi każdemu dzień. Dzierga na drutach, ma męża, syna, kanał na YouTube i jest świetną osobą. Kim jest Tom Daley?

Igrzyska Olimpijskie w Tokio mają swoich bohaterów. Mniejszych lub większych. W Polsce jest szczególnie głośno o tych mniej przyjemnych sprawach: Andrzej Duda miał swoje "drobne" opóźnienie w przekazaniu gratulacji. Przez co? Prawdopodobnie przez nieheteronormatywną orientację niektórych medalistek.

Ale pozostawmy to wszystko za sobą. Weźmy głęboki oddech i spójrzmy na Igrzyska Olimpijskie z tej przyjemniejszej strony. Słyszeliście o dziergającym sportowcu, który zdobył złoty medal olimpijski w skokach do wody?

Tom Daley - najlepsza osoba, o której dzisiaj przeczytacie

Tom Daley to 27-letni brytyjski sportowiec, którego specjalizacją są skoki do wody z 10-metrowej wieży. Rozpoczął swoją karierę w wieku 7 lat. Był najmłodszym reprezentantem Wielkiej Brytanii na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie - miał wtedy tylko 14 lat. Uczyniło go to wtedy najmłodszą osobą, która uczestniczyła w finałach IO.

Ostatnio stał się viralem, gdy kamery przyłapały go na czymś niecodziennym. Przynajmniej dla sportowców - dawno nie widzieliśmy czegoś takiego.

Ot, podczas przerwy w skakaniu do wody Tom uwielbia robić na drutach.

trwa ładowanie posta...

Ta pasja pozwala mu odpocząć po treningach. Ostatnio nawet, po zdobyciu złotego medalu, stworzył dla niego specjalne etui:

trwa ładowanie posta...

Kurczaki, jeżeli miałbym wymieniać wszystkie świetne ubrania i dziewiarskie robótki, które stworzył Tom - sorry, nie wystarczyłoby mi czasu. Dlatego nacieszcie teraz swe oczy sofą dla kota (!) oraz swetrem dla psa:

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Jednak najwięcej uwagi przyciągnął kardigan, który wydziergał w Tokio!

Kiedy dotarłem do Tokio, chciałem zrobić coś, co przypomniałoby mi o tych igrzyskach. Coś, o czym mógłbym powiedzieć, że zrobiłem to w Tokio, podczas Olimpiady! Zrobiłem logo @teamgb na plecach, z flagą i GBR na ramionach i Tokio wyhaftowanym na przodzie!

trwa ładowanie posta...

Kardigan, jak i sam Tom, stali się hitem internetu. Nagła viralowość nie została wykorzystana do podbicia sobie liczby followersów czy reklamy swojego sklepu z merchem. Tom postanowił zrobić coś ważnego:

Ponieważ moja strona poświęcona dzierganiu nabiera rozpędu, chciałam skorzystać z okazji i spróbować zebrać trochę pieniędzy dla @thebraintumourcharity ku pamięci mojego Taty!

Ojciec Toma, Robert Daley, zmarł w 2011 roku po walce z rakiem mózgu. To stało się motywacją dla sportowca do rozpoczęcia projektu z dzierganiem ubrań i akcesoriów.

Od tego czasu staram się zebrać jak najwięcej pieniędzy dla organizacji Brain Tumour Charity, aby pomóc w badaniach nad lekiem i terapiami.

W lipcu sprzedał na aukcji tęczowy sweter za 5800 funtów! Cały przychód został przeznaczony na fundację.

trwa ładowanie posta...

W tamtym roku w wywiadzie z BBC przekazał, że dzierganie jest jego "sekretną bronią":

Jest mnóstwo rzeczy, które robię, aby utrzymać się w ruchu, takich jak joga i wizualizacja, ale także zająłem się robieniem na drutach, co może być moją tajną bronią.

To część mojej rutyny, sposób na ucieczkę od wszystkiego na jakiś czas, a już zrobiłem wszystkie możliwe rzeczy takie jak szaliki i małe czapki dla mojego syna.

Tom Daley: mąż i syn

W 2013 roku Tom Daley oficjalnie przekazał światu, że jest gejem. Tutaj też warto wspomnieć, że oprócz bycia sportowcem i artystą jest też youtuberem! Jego kanał ma aż milion subskrypcji. Ale wracając, dokonał coming outu 2 grudnia 2013 roku:

Tom Daley: Something I want to say...

W 2017 roku poślubił swojego wybranka - scenopisarza Dustina Lance’a Blacka. Razem mają syna, który urodził się przy dzięki surogatce.

trwa ładowanie posta...

Wspiera społeczność LGBT+

Kolejny detal, który rozczuli Wasze serca? Bohater tego tekstu otwarcie wspiera osoby LGBT+. Co może nie brzmi zaskakująco - ale Tom może się stać idolem dla nieheteronormatywnej młodzieży z całego świata. Jego słowa mogą być inspiracją dla każdego, kto czuje się odrzucony przez innych.

Jeśli chodzi o sportowców LGBT, na tych Igrzyskach Olimpijskich jest ich więcej, niż na jakichkolwiek Igrzyskach Olimpijskich wcześniej. Ja ujawniłem się w 2013 roku, kiedy byłem młodszy. Zawsze czułem się jak ten, który był sam i inny i nigdzie nie pasował. Było we mnie coś, co nigdy nie miało być tak dobre, jak chciało tego społeczeństwo. Mam nadzieję, że każda młoda osoba LGBT może zobaczyć, że bez względu na to, jak samotny_a się teraz czujesz, nie jesteś sam_a. Możesz osiągnąć wszystko.

"I am gay and an Olympic champion": Tom Daley wants to inspire LGBT community

A jeżeli interesuje Was, jak wyglądają prezerwatywy na IO w Tokio...

Tom pojawił się na unboxingu kartonu z prezerwatywami:

trwa ładowanie posta...

Szczerze? Tom jest hitem tych Igrzysk Olimpijskich

Tom jest ideałem pod każdym względem. Zdobył złoty medal, co jest marzeniem dla każdego sportowca. Wydziergał najbardziej ikoniczny kardigan z IO. Ba! Jego vlogi na YouTube zbierają setki tysięcy wyświetleń. I jak nie cieszyć się z jego sukcesu?

OLYMPIC VILLAGE TOUR! I Tom Daley

Źródło: 1 2 3 4

Rozwijaj swoje pasje z Bankiem Pekao S.A., bo jak nie teraz to kiedy?
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 25
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0