trendy
Przechodnie pokazani w TVP są pod wrażeniem obniżek cen paliw. Cieszą się, że mogą wspierać polski przemysł!!!
Chińska influencerka ma do zapłacenia prawie miliard zł za... oszustwa finansowe

Chińska influencerka zapłaci prawie 860 mln zł kary za oszustwa podatkowe

Źródło zdjęć: © YouTube, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,22.12.2021 10:22

Chińskie prawo jest zaskakująco surowe w stosunku do osób oszukujących państwo. Przekonała się o tym jedna z influencerek, która… no powiedzonko o Fredzie się tutaj sprawdza.

bFPuqhhL

Dlaczego kara za oszustwa podatkowe wyniosła 210 milionów dolarów (860 mln zł)? Mimo tego, że influencerka Huang Wei (znana jako Viya na chińskich social mediach), nie oszukała państwa na tak dużą kwotę, to i tak otrzymała wysoką karę.

Influencerka z wysoką karą

Viya została ukarana kwotą 1,34 miliarda chińskich juanów przez oszustwa podatkowe. "Chińska królowa live-streamingu" w latach 2019-2020 oszukała państwo na ~700 mln juanów, czyli około 380 mln zł. Jak? "Podając nieprawdziwe informacje o przychodach z prowizji, jakie uzyskała od platform streamingowych na żywo" - przekazał w poniedziałek organ państwa.

Jak podaje CNN, urzędnik państwowy przekazał także, że wobec Viyii może zostać wszczęta sprawa karna:

bFPuqhhN

Jeśli jest w stanie zapłacić podatek, opłatę za zwłokę i grzywnę w wyznaczonym terminie, nie będzie wobec niej prowadzone dochodzenie w sprawie odpowiedzialności karnej. Jeśli nie uda jej się, organ podatkowy przekaże go do wydziału policji

Viya straciła konta na social media

Także w ten poniedziałekya Viya została usunięta ze wszystkich chińskich social media: Taobao Live, Weibo czy chińskiego TikToka, Douyin. Straciła przez to miliony obserwujących. Ile dokładnie? Daily Mail przekazał ogromne liczby. Zbanowane zostało konto na Taobao z ponad 80 mln obserwujących oraz konto na Weibo z 18 mln followersów.

Zanim jej konta zostały zbanowane Huang napisała na Weibo, że jest winna.

bFPuqhhP

Błąd jest błędem, jestem gotowa ponieść wszelkie konsekwencje za mój wybór.

Dlaczego dwukrotność tego, co ukradła Wei? Kara za oszustwa podatkowe może wynieść od 0.5 do 4. krotności tego, co obywatel_ka Chin zataiła przed państwem.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Z dobrych rzeczy: Ordo Iuris przegrało w sądzie - ma wpłacić na rzecz WOŚP