Duolingo

Polacy uczą się ukraińskiego. Duolingo podało szczegółowe dane

Źródło zdjęć: © Duolingo
Anna RusakAnna Rusak,17.03.2022 13:00

Duolingo wydało oświadczenie odnoszące się do wojny w Ukrainie i ogłosiło, jak zamierza wesprzeć uchodźców. Podało też, ilu z nas postanowiło ostatnio zacząć uczyć się ukraińskiego. Jest się czym chwalić!

Pomagać Ukrainie można już naprawdę na wiele sposobów. Wiele osób przyjęło uchodźców np. do swojego domu, część pomaga jako wolontariusze na dworcach. Nie można ukrywać, że podczas takich kontaktów język pełni dość istotną rolę - jakoś w końcu trzeba się komunikować.

Pewnie do tej pory niewiele osób myślało o tym, żeby uczyć się ukraińskiego. Ostatnie tygodnie jednak znacząco to zmieniły. Duolingo podało właśnie najnowsze dane i możecie być naprawdę zaskoczeni tym, ilu z nas postanowiło zacząć uczyć się języka jednego z naszych wschodnich sąsiadów.

Polacy uczą się ukraińskiego na Duolingo

Od początku wojny w Ukrainie liczba osób uczących się ukraińskiego przez Duolingo na całym świecie wzrosła aż o 485%. To jednak nic w porównaniu do tego, co wydarzyło się w Polsce. Tylko w naszym kraju liczba studentów tego języka wzrosła o ponad 1800%.

Od początku wojny w Ukrainie liczba osób uczących się języka ukraińskiego na Duolingo wzrosła o 485 proc. na całym świecie. Większość wzrostu tego zainteresowania pochodzi z USA, czego można było się spodziewać, ponieważ tam Duolingo ma najwięcej użytkowników. Jednak obserwujemy również duży wzrost zainteresowania w Polsce, gdzie liczba osób uczących się wzrosła o ponad 1800 proc., co, jak podejrzewamy, jest spowodowane tym, że ludzie w Polsce przyjmują i goszczą uchodźców.

trwa ładowanie posta...

Jak Duolingo pomaga uchodźcom z Ukrainy?

Dodajmy też, że aplikacja zamierza aktywnie wspierać Ukrainę. W swoim obszernym wpisie poinformowała, że dochód z reklam wyświetlających się osobom uczącym się ukraińskiego zostanie przekazany fundacjom, które pomagają uchodźcom. Co więcej, uchodźcy i osoby ich goszczące będą miały dostęp do kodów do Duolingo Plus, by korzystać z wersji premium za darmo.

Fundusze te wesprą naszych partnerów z UNHCR, IRC i innych organizacji pracujących na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy. Za pośrednictwem tych i innych partnerów będziemy również rozprowadzać kody do Duolingo Plus, aby uchodźcy i ich gospodarze mogli korzystać z wersji premium Duolingo za darmo.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Sama historia powstania tego kursu jest bardzo ciekawa. Został on opracowany w 2015 roku we współpracy z wolontariuszami Korpusu Pokoju i był przeznaczony właśnie m.in. dla ich wolontariuszy.

Jeśli tylko macie ochotę, zachęcamy do nauki ukraińskiego na Duolingo (sama od 10 dni korzystam z aplikacji właśnie w tym celu). Na dobry początek podrzucam też przerobioną pastę Malcolma XD. Kto wie, może okaże się, że już znacie podstawy ukraińskiego?

trwa ładowanie posta...

Źródło: blog.duolingo.com

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 0