social-media
David Archuleta jest dumnym członkiem LGBTQIA+. "Takiego stworzył mnie BÓG"🏳‍🌈
Pyra w Korei, Okuniewska, Kacper, Kasia Mecinski

Po poście Kaczorowskiej influencerki dzielą się swoimi historiami. Serio, czas coś zmienić

Źródło zdjęć: © Instagram
Anna RusakAnna Rusak,08.06.2021 13:10

Pyra w Korei, Okuniewska, Kacper "MUDORMOOD" Kruz, Karolina Bednarz – to tylko część historii, które odnoszą się do „mody na brzydotę”, a które powinniście poznać, żeby poczuć się w tym całym bagnie trochę lepiej i mniej samotnie

bEhRXoXT

Wczoraj pisaliśmy o tekście Agnieszki Kaczorowskiej. Aktorka stwierdziła, że w sieci panuje ostatnio „moda na brzydotę” i wszyscy „taplają się we własnym błotku”, zamiast coś ze sobą zrobić. Post dotknął i poruszył wiele osób.

Część z nich postanowiła podzielić się swoimi historiami związanym z tą presją na bycie „idealną/idealnym”. Niektóre z tych opowieści są naprawdę bardzo przykre, ale naszym zdaniem również bardzo ważne, bo dzięki nim nie czujemy się osamotnieni. Dlatego zebraliśmy dla Was kilka tekstów i osób, z którymi naprawdę warto się zapoznać.

Pyra w Korei

Agnieszka, czyli Pyra z Korei, która na co dzień na swoich kanałach opowiada o życiu w Korei Południowej, też podzieliła się na swoim instastory swoimi przemyśleniami odnośnie całej sprawy. Napisała, że zawsze stara się umalować przed wrzuceniem czegoś na stories, bo się boi. Boi się, bo w sieci toczą się dyskusje o tym, czy jest brzydka.

bEhRXoXV

Na szczęście jej społeczność jest bardzo wspierająca, a z setek wiadomości, które po opublikowaniu tego stories dostała: „wyłania się obraz cudownego, zdroworozsądkowego, a przede wszystkim tolerancyjnego pokolenia”.

Kacper Kruz

Głos zabrał też Kacper, który już jakiś czas temu pogadał z nami o pracy nad swoją samooceną i akceptacją siebie. Także chyba nikogo nie dziwi, że musiał się tutaj znaleźć, prawda? W każdym razie w pełni się z nim zgadzamy – epoka pań „z magazynów” i panów „przystojniachów” się skończyła. Całe szczęście!

bEhRXoXX

"Żeby nie było.. każdy, ale to KAŻDY z nas jest piękny czy osoby takie jak ja plus size czyt. gorgeous 😏 osoby z trądzikiem, osoby z kompleksami. Jedyne osoby jakie są brzydkie to te które są zatrute od środka i tróją nas dookoła..."

Karolina Bednarz

Tak, to jest bardzo długi post, bo jego dwie części znajdują się w komentarzu pod zdjęciem, ale ze wszystkim zebranych w tym artykule historii, to właśnie opowieść Karoliny najbardziej mnie poruszyła.

bEhRXoYd

"Cena za uznanie mojego "piękna"? Rozpierdolone zdrowie psychiczne i fizyczne (do dziś borykam się z problemami z układem trawiennym), myśli samobójcze, brak miesiączki i jakiegokolwiek libido przez 4 lata. Płakałam z bólu, gdy musiałam usiąść na twardym krześle".

"Nie miałam w pewnym momencie siły, żeby przejść się nawet na dłuższy spacer. Musiałam zostać sama na drugim końcu świata i poryczeć się w środku miasta na krawężniku, żeby stwierdzić, że pierdolę. Będę brzydka, będę nieatrakcyjna, będę niekobieca, ale jeśli pociągnę tak jeszcze kilka tygodni, to prawdopodobnie nie przeżyję".

Kasia Mecinski

Kasię tutaj przywołuje chociażby dlatego, że w jej tekście znajdziecie dużo ciepła i zrozumienia, a przede wszystkim trochę innego, siostrzanego spojrzenia na sprawę. Przy okazji podrzucam też jej książkę „Nie obraź się, ale…”. Myślę, że każdej, każdemu z nas, jej lektura w tej całej dyskusji zrobiłaby dobrze.

bEhRXoYe

"Przykro mi, że kobiety potrafią tak brzydko odnieść się do innych kobiet które odważnie decydują się na dążenie do swoich celów w inny sposób niż te powszechne, gdy decydują że jednak rozwój osobisty nie musi się wiązać z wyglądem, że ich zdrowie psychiczne jest ważniejsze niż zadowalanie innych, że jednak im się podoba inna fryzura niż ta która większość czuje że jej najlepiej pasuje, że założy sobie dziś niebieską szminkę tylko z tego powodu że jej się podoba i może, albo w ogóle się nie pomaluje bo WHO CARES".

Okuniewska

Chyba trochę tak jak ja, też poczuła, że ktoś tym postem wrzucił ją do innej, starej i wcale nie takiej pięknej, rzeczywistości. I po pierwsze przeczytajcie sobie jej komentarz do sprawy, a po drugie przesłuchajcie ostatniego odcinek jej podcastu, w którym mówi o hejcie. Aha no i: „Niech żyje moda na brz...Stop - NA WOLNOŚĆ”.

bEhRXoYf


"I cieszę się, że swoją córkę mogę wychować jednak w 2021 roku, pokazując jej, że można mieć do siebie luz i nie skupiać się na swoim wyglądzie kiedy ktoś nam każe. Że można się malować i nie malować, że można se wyrwać brwi, ale też nie wyrywać i że mama nigdy nie będzie stała przed lustrem narzekając na swój pociążowy brzuch".

Komentariat

Także mamy nadzieję, że te historie choć trochę Wam pomogły. A jeśli macie ochotę na więcej dobrych postaw influencerów, to możecie dowiedzieć się, dlaczego Zetka Kacper odchodzi i dlaczego jest to właściwie dobra wiadomość.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Wersow ekscytuje się owocami w plastiku. Ekologia? Nie, nie słyszałam