Elliot Page książka "Pageboy"

"Pageboy". Elliot Page napisał książkę o transpłciowości

Źródło zdjęć: © Elliot Page, Instagram
Anna RusakAnna Rusak,06.12.2022 17:30

Elliot Page, czyli aktor znany z serialu "Umbrella Academy", postanowił wydać książkę. W "Pageboy" opowie o swoim doświadczeniu transpłciowości, relacji z ciałem i seksie. Czemu zdecydował się podzielić tak intymnymi kwestiami?

Choć na rynku coraz częściej pojawiają się książki o społeczności LGBTQ+, czego przykładem może być "Heartstopper" stworzony przez Alice Osman, który doczekał się ekranizacji na Netfliksie, to o osobach transpłciowych, wciąż mówi się niewiele.

Tę kwestię chciałby zmienić Elliot Page, czyli transpłciowy aktor, którego możecie kojarzyć z serialu "Umbrella Academy". Właśnie zapowiedział swoją książkę "Pageboy", która ma pomóc osobom LGBTQ+.

Elliot Page wydaje książkę pt. "Pageboy"

Elliot Page dość aktywnie dzielił się w sieci procesem korekty płci oraz euforią płciową, czego przykładem mogły być zdjęcia, które udostępnia w mediach społecznościowych. Teraz Elliot postanowił szerzej opowiedzieć o swoim doświadczeniu. W poście na Instagramie zapowiedział wydanie pamiętnika "Pageboy".

Choć Eliot długo nie sądził, że pisanie książki jest czymś, czemu mógłby się poświęcić, teraz czuje się dobrze w swoim ciele i uważa, że jest gotów na to, by podzielić się historią procesu dochodzenia do tożsamości płciowej i wszystkim, co się z tym wiąże ze światem.

trwa ładowanie posta...

"Napisanie książki pojawiało się w mojej głowie kilka razy na przestrzeni lat, ale nigdy nie wydawało się to odpowiednie i szczerze mówiąc, nie myślałem, że to możliwe. Ledwo potrafiłem usiedzieć w miejscu, nie mówiąc już o skupieniu się na tyle długo, aby wykonać takie zadanie" – napisał we wstępie ogłaszającym książkę na Instagramie Elliot Page.

Elliot Page chce pomóc innym osobom transpłciowym

Jeśli zastanawiacie się, po co w ogóle Elliot chce wydać "Pageboy", to odpowiedź jest dość prosta - robi to, by pomóc innym osobom transpłciowym. Aktor "Umbrella Academy" podkreśla, że osoby LGBTQ+ spotykają się z coraz częstszymi atakami i przemocą. Page chce się temu sprzeciwić i uwrażliwić społeczeństwo na problemy i życie osób LGTQ+. "Pageboy" może sprawić, że osoby transpłciowe poczują się bardziej zrozumiane, a on sam nie raz szukał ratunku w lekturze.

"Osoby transpłciowe mierzą się z coraz częstszymi atakami - zaczynając od przemocy fizycznej, kończąc na zakazie korzystania z opieki zdrowotnej - a nasze człowieczeństwo jest regularnie "dyskutowane’ w mediach" – napisał na Instagramie Page.

trwa ładowanie posta...

W książce Page będzie opowiadał o swoim związku z ciałem, seksie, miłości i związkach. Nie zabraknie też wątków związanych ze zdrowiem psychicznym i pracą w Hollywood. "Pageboy" ma mieć premierę 6 czerwca i jeszcze nie wiadomo, czy zostanie wydany w Polsce.

Miejmy jednak nadzieję, że tak, bo wszyscy potrzebujemy większej reprezentacji osób transpłciowych na rynku wydawniczym - do tej pory szerzej mówiła o tym tylko książka "Trans i pół, bejbi" Torrey Peters oraz trochę "Tyłem od kierunku jazdy" Sylwii Chutnik.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0