Elliot Page

Elliot Page skarży się, że kazano mu nosić sukienki: "Wiele cis kobiet ubiera się tak jak ja"

Źródło zdjęć: © Elliot Page, Instagram
Anna RusakAnna Rusak,02.06.2022 14:30

Elliot Page z okazji Miesiąca Dumy postanowił opowiedzieć o swoim dzieciństwie, karierze, transpłciowości i drodze do samoakceptacji. Dzieli się też swoimi traumatycznymi wspomnieniami z czasów grania w "Juno".

W grudniu 2020 roku Elliot Page wyoutował się jako osoba transpłciowa. Od tego czasu aktywnie na swoich social mediach dzieli się wszystkimi zmianami, które zachodzą w jego życiu i w nim samym.

Aktor opisuje swoje przeżycia, dzieli się zdjęciami umięśnionej klatki piersiowej i nie kryje się ze swoim szczęściem. Właśnie o tym wszystkim opowiedział w najnowszym numerze magazynu "Esquire".

Elliot Page o swoim szczęściu

W "Esquire" Elliot szczerze, własnymi słowami opowiada o całej swojej historii - dzieciństwie, karierze, aktorstwie i oczywiście transpłciowości. Przyznaje, że dopiero teraz zaczyna dostrzegać "prawdziwego siebie" i to właśnie możliwość bycia wśród innych, w tej pełnej wersji siebie, sprawia mu teraz największą radość.

trwa ładowanie posta...

Page opowiada też o swoim dzieciństwie i przywiązaniu do natury. Zdradza, że uwielbiał żaby drzewne, a także chwile, które spędzał w tamtym czasie w lesie. Przyznaje też, że cieszy się z tego, że może dzielić się swoją wrażliwością, bo według niego w społeczeństwie nie ma przyzwolenia na taką męską delikatność.

We mnie euforię wywołuje po prostu przebudzenie się, zrobienie sobie kawy, czytanie książki. Wiem, że to może brzmieć dziwnie, ale nie umiem wystarczająco określić tego dyskomfortu i walki, których doświadczałem [przed korektą płci], a które przeszkadzały mi we wszystkim.

- Elliot Page


Źle mi z tym, że wychowałem się w społeczeństwie, które utożsamia męskość z brakiem emocji. To naprawdę gówn*any sposób życia […].

- Elliot Page
trwa ładowanie posta...

Elliot Page mówi, że nie tylko osoby chcą nosić sukienki!

Page cofa się też do swoich początków aktorskich i opowiada o pracy nad filmem "Juno". Elliot przyznał, że po premierze filmu na spotkaniach prasowych był zmuszany do tego, by zakładać sukienki, co bardzo negatywnie wpłynęło na jego zdrowie psychiczne.


Powiedziałem, że chcę założyć garnitur, a Fox Searchlight stanowczo odpowiedział: "Nie, musisz mieć sukienkę". Zabrali mnie szybko do jednego z tych luksusowych sklepów na Bloor Street [w Toronto]. Kazali mi założyć sukienkę i... i to by było na tyle. […] Uważam, że nie ma znaczenia to, czy jesteś trans czy cis. Wiele cis kobiet ubiera się tak jak ja. To nie ma niczego wspólnego z tożsamością płciową.

- Elliot Page

W wywiadzie Page odnosi się też do nowego sezonu "The Umbrella Academy" i rozwoju swojej postaci - przypomnijmy, że jego postać będzie teraz osobą transpłciową. W każdym razie, jeśli chcielibyście szczegółowo poznać historię Eliota, jego dzieciństwa i drogi do samoakceptacji, to ten wywiad odpowie chyba na wszystkie wasze pytania!

trwa ładowanie posta...

Źródło: Esquire

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 41
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 4
  • emoji smutek - liczba głosów: 4
  • emoji złość - liczba głosów: 5
  • emoji kupka - liczba głosów: 34