transpłciowa postać  The Umbrella Academy

Elliot Page o swojej transpłciowej postaci w "The Umbrella Academy": "Jestem dumny"

Źródło zdjęć: © Elliot Page, Late Night, YouTube
Anna RusakAnna Rusak,23.06.2022 14:30

Trzeci sezon "The Umbrella Academy" jest już na Netflixie. Elliot Page postanowił opowiedzieć, co sądzi o procesie, przez który przechodzi jego transpłciowa postać w serialu. "The Umbrella Academy" da nam potrzebną lekcję?

We wtorek 22 czerwca na Netflixie pojawił się trzeci sezon "The Umbrella Academy". Nie wiem, czy wiecie, ale wokół tej części serii krążyło sporo kontrowersji. Wszystko przez Elliota Page’a.

Aktor w nowym wywiadzie odniósł się do kwestii swojej transpłciowej postaci w trzecim sezonie "The Umbrella Academy" i powiedział, że jest "dumny" z twórców.

Transpłciowa postać w "The Umbrella Academy"

Elliot Page jest osobą transpłciową. Twórcy "The Umbrella Academy" postanowili, że jego postać w serialu w trzecim sezonie też przejdzie przez taki sam proces jak Elliot w swoim prawdziwym życiu. Nie wszystkim spodobało się takie rozwiązanie.

trwa ładowanie posta...

Więcej o tej kwestii pisaliśmy w naszym poprzednim artykule, ale najczęściej powtarzającym się wtedy zarzutem, była zmiana treści serialu pod Page’a. Wiele osób uważało, że przecież Elliot jest aktorem, więc powinien móc zagrać każdą postać – nie tylko transpłciową, a zmiana scenariusza pod niego jest przesadą.

trwa ładowanie posta...

Elliot Page o transpłciowej postaci w "The Umbrella Academy"

Do tej kwestii odniósł się ostatnio sam Elliot Page. Aktor pojawił się w programie "Late Night" i opowiedział o tym, jak wyglądał proces przemiany jego postaci w serialu "The Umbrella Academy".

Grany przez niego bohater, czyli Viktor Hargreeves (numer siedem) ma - tak jak Elliot - przejść przez proces dochodzenia do swojej tożsamości płciowej. Elliot Page przyznał, że sposób, w jaki zespół "The Umbrella Academy" poradził sobie z tym wątkiem, jest cudowny, a on sam jest "dumny" z tego, jak to wyszło.

Kiedy rozmawialiśmy o tym po raz pierwszy, [showrunner Steve Blackman] wydawał się naprawdę podekscytowany włączeniem go do serialu. Na pokład wszedł trans-autor Thomas McBee i [nam] pomógł. Jestem z tego dumny i cieszę się, że ludzie to zobaczą.

Elliot Page Opens Up About His Transition and Incorporating It into The Umbrella Academy

Jeśli więc chcecie się dowiedzieć, jak wygląda proces dochodzenia do swojej tożsamości płciowej postaci Elliota Page’a w "The Umbrella Academy", to koniecznie zobaczcie trzeci sezon serialu.

Biorąc pod uwagę, że Elliot od podszewki wie, jak wygląda ten proces, możemy liczyć na to, że sposób ukazania go w serialu będzie prawdziwy. Może to, jak zostanie zarysowany w serialu "The Umbrella Academy", sprawi, że niektórzy lepiej zrozumieją osoby transpłciowe?

trwa ładowanie posta...

Źródło: Late Night

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 7
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 34
  • emoji smutek - liczba głosów: 8
  • emoji złość - liczba głosów: 32
  • emoji kupka - liczba głosów: 39