popkultura
Mata i nowa piosenka "Jestem poje*any" (?). Przedpremierowy fragment
transpłciowa postać  The Umbrella Academy

Elliot Page o swojej transpłciowej postaci w "The Umbrella Academy": "Jestem dumny"

Źródło zdjęć: © Elliot Page, Late Night, YouTube
Anna RusakAnna Rusak,23.06.2022 12:30

Trzeci sezon "The Umbrella Academy" jest już na Netflixie. Elliot Page postanowił opowiedzieć, co sądzi o procesie, przez który przechodzi jego transpłciowa postać w serialu. "The Umbrella Academy" da nam potrzebną lekcję?

bFYFarBv

We wtorek 22 czerwca na Netflixie pojawił się trzeci sezon "The Umbrella Academy". Nie wiem, czy wiecie, ale wokół tej części serii krążyło sporo kontrowersji. Wszystko przez Elliota Page’a.

Aktor w nowym wywiadzie odniósł się do kwestii swojej transpłciowej postaci w trzecim sezonie "The Umbrella Academy" i powiedział, że jest "dumny" z twórców.

Transpłciowa postać w "The Umbrella Academy"

Elliot Page jest osobą transpłciową. Twórcy "The Umbrella Academy" postanowili, że jego postać w serialu w trzecim sezonie też przejdzie przez taki sam proces jak Elliot w swoim prawdziwym życiu. Nie wszystkim spodobało się takie rozwiązanie.

Więcej o tej kwestii pisaliśmy w naszym poprzednim artykule, ale najczęściej powtarzającym się wtedy zarzutem, była zmiana treści serialu pod Page’a. Wiele osób uważało, że przecież Elliot jest aktorem, więc powinien móc zagrać każdą postać – nie tylko transpłciową, a zmiana scenariusza pod niego jest przesadą.

Elliot Page o transpłciowej postaci w "The Umbrella Academy"

Do tej kwestii odniósł się ostatnio sam Elliot Page. Aktor pojawił się w programie "Late Night" i opowiedział o tym, jak wyglądał proces przemiany jego postaci w serialu "The Umbrella Academy".

bFYFarBx

Grany przez niego bohater, czyli Viktor Hargreeves (numer siedem) ma - tak jak Elliot - przejść przez proces dochodzenia do swojej tożsamości płciowej. Elliot Page przyznał, że sposób, w jaki zespół "The Umbrella Academy" poradził sobie z tym wątkiem, jest cudowny, a on sam jest "dumny" z tego, jak to wyszło.

Kiedy rozmawialiśmy o tym po raz pierwszy, [showrunner Steve Blackman] wydawał się naprawdę podekscytowany włączeniem go do serialu. Na pokład wszedł trans-autor Thomas McBee i [nam] pomógł. Jestem z tego dumny i cieszę się, że ludzie to zobaczą.

Elliot Page Opens Up About His Transition and Incorporating It into The Umbrella Academy

Jeśli więc chcecie się dowiedzieć, jak wygląda proces dochodzenia do swojej tożsamości płciowej postaci Elliota Page’a w "The Umbrella Academy", to koniecznie zobaczcie trzeci sezon serialu.

bFYFarBz

Biorąc pod uwagę, że Elliot od podszewki wie, jak wygląda ten proces, możemy liczyć na to, że sposób ukazania go w serialu będzie prawdziwy. Może to, jak zostanie zarysowany w serialu "The Umbrella Academy", sprawi, że niektórzy lepiej zrozumieją osoby transpłciowe?

Źródło: Late Night

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Netflix: "Zróbmy zemstę", czyli nowa "teen drama" z Mayą Hawke