Ocaliła świat, tworząc szczepionkę przeciw COVID-19. Teraz została lalką Barbie
Firma Mattel wyprodukowała sześć lalek Barbie wzorowanych na kobietach zasłużonych w walce z pandemią koronawirusa. Jedną z nich jest Sarah Gilbert z Uniwersytetu Oxfordzkiego, współautorka szczepionki AstraZeneca przeciw COVID-19.
Znane na całym świecie lalki Barbie już dawno przestały przypominać idealnie piękną blondynkę. Producent zabawek, firma Mattel, coraz częściej stawia na inkluzywność, realistyczne przedstawianie kobiecego piękna i promowanie wartościowych postaw. Przykładem takiego podejścia do kultowych zabawek jest seria Barbie Role Models - są to lalki wzorowane na kobietach zasłużonych w walce z pandemią.
- Madam C.J. Walker jako lalka Barbie. Córka niewolników, która została milionerką
- Niezaszczepieni żądają, by nazywać ich "CZYSTOKRWISTYMI". Magia chroni przed wirusem?
- Drama o nowe lalki Barbie. Miało być inkluzywnie... ale bez Azjatów?
- Barbie zachęca dzieci, aby bawiły się lalkami ze ŚMIECI. I bardzo dobrze 👌
- Modelka zarobiła 500 tys. złotych na fetyszystach, których podniecają testy na COVID-19
Jedną z kobiet, która otrzymała swoją lalkę, jest profesor Sarah Gilbert. Odegrała ona kluczową rolę w wynalezieniu jednej z najpopularniejszych szczepionek przeciw COVID-19. Gilbert powiedziała, że czuje się dziwnie, kiedy widzi lalkę stworzoną na jej podobieństwo. - Mam nadzieję, że to zainspiruje młode dziewczyny do rozważenia na poważnie zrobienie kariery w nauce - powiedziała.
Sześć kobiet, sześć lalek Barbie
- Marka Barbie zdaje sobie sprawę, ile osób poświęcało się na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem - powiedziała Lisa McKnight z Mattel. - Zależy nam na tym, aby dzielić się historiami o ich wysiłku. Chcemy inspirować kolejne pokolenia i dawać wzory, które warto naśladować.
Poza Gilbert swoją lalkę otrzymały: Amy O'Sullivan, pielęgniarka, która leczyła pierwszego amerykańskiego pacjenta z COVID-19; Kirby Whitby, współtwórczyni fartuchów medycznych wielokrotnego użytku; Jacqueline Goes de Jesus, która kierowała sekwencjonowaniem genomu brazylijskiego wariantu koronawirusa; Audrey Cruz, która walczyła z uprzedzeniami rasowymi i Chika Stacy Oriuwa, która wskazywała na "systemowy rasizm" w służbie zdrowia.
Zabawki będą dostępne w sklepach i wysyłkowo.
Źródła: BBC/Rmf24.pl
- Kiedy 5. sezon "Stranger Things"? Scenarzyści zdradzają fabułę
- Trasa koncertowa Genzie. Kogo stać na takie bilety?
- Bella Ramsey się wygadała. Można odliczać czas do powrotu "The Last of Us"
- Kto wygrał "Twoje 5 Minut! 2"? Friz tego nie przewidział
- NitroZyniak znów publikuje filmy. Wybrał otchłań internetu
- Drama między Kostką a Jordanem z TVGry. Padły ostre słowa
- Czym jest Willow Project? Walką z czasem o ocalenie Alaski
- Sara James nową "Małą Syrenką". Czy na nią też spadł hejt?
- Patologia w szkołach? "Relacje" uczniów podbijają TikToka