trendy
Plakat Marszu Niepodległości wkurzył narodowców. Chodzi o barwy Ukrainy?
Czystokrwiści

Niezaszczepieni żądają, by nazywać ich "CZYSTOKRWISTYMI". Magia chroni przed wirusem?

Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,17.11.2021 16:11

Dlaczego tego typu trendy zawsze pochodzą z USA? Nie wiem, choć się domyślam.

bGlmmaMj

Ruch antyszczepionkowy nigdy nie był tak popularny jak obecnie. Radykalne poglądy rozprzestrzeniają się jak plaga (hehe) za sprawą mediów społecznościowych, gdzie największą liczbę klików i wyświetleń generują kontrowersyjne poglądy. Dzisiaj każdy może mieć swoje pięć minut - wystarczy, że nagra minutowy klip na TikToku, a algorytmy aplikacji polecą go tysiącom użytkowników serwisu.

TikTok jest aplikacją, która kojarzy się z dziwnymi i kontrowersyjnymi challenge'ami - wielokrotnie pisaliśmy o nich w Vibez. Dlatego nie mogliśmy nie zauważyć, że w 2021 roku swój trend na TikToku mają antyszczepionkowcy. W ramach sprzeciwu wobec "plandemii" żądają, aby nazywać ich... "czystokrwistymi".

#czystokrwiści #niezaszczepieni #harrypotter

Filmy z hasztagiem #pureblood ("czystokrwiści") wygenerowały ponad 107 mln wyświetleń na TikToku. Możecie się zdziwić, bo nie wszystkie nagrania dotyczą Harry'ego Pottera, skąd pochodzi termin "czystokrwiści".

bGlmmaMl

W uniwersum Harry'ego Pottera czarodzieje czystej krwi pochodzą ze starożytnych, dumnych rodów z tradycjami. Jeśli czarodziej/ka wybrał/a współmałżonkę/a czarodziejkę/a półkrwi, w większości przypadków zostawał/a wówczas wydziedziczony/a. Podobnie było w przypadku małżeństw z osobami niemagicznymi.

- Od tej pory nie życzę sobie, aby nazywać mnie niezaszczepioną - mówi konserwatywna influencerka Lyndey Marie. - Chcę, aby wszyscy nazywali mnie czystokrwistą.

Twórczyni dodała do nagrania hasztagi #czystokrwiści #niezaszczepieni #harrypotter. Filmik wygenerował ponad 500 tys. wyświetleń na TikToku. Klipów zawierających podobne deklaracje są dziesiątki.

trwa ładowanie posta...

Ciekawostka: Lyndsey Marie planuje wypuścić merch "czystej krwi" z hasłem reklamowym "CZYSTOKRWIŚCI: Niezamaskowani, niezaszczepieni, nieustraszeni".

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

O co chodzi czystokrwistym antyszczepionkowcom?

Antyszczepionkowcy nie odkleili się jeszcze do takiego stopnia, że uważają się za czarodziejów z Harry'ego Pottera. Jak więc rozumieć "czystokrwisty" trend?

bGlmmaMn

Po pierwsze, twórcom chodzi o to, aby podkreślić, że odmawiając zaszczepia się, są lepsi od osób, które się zaszczepiły - posiedli bowiem tajemną wiedzę z filmów z żółtymi napisami. Po drugie, naukowi negacjoniści wierzą, że szczepionki przemieniają ciała np. w zombie. Unikając zaszczepienia, antyszczepionkowcy unikają zakażenia krwi i przemiany w zombie.

Co myślicie o tym trendzie?

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Rybson,zgłoś
Ciekawe
Odpowiedz
0
like
0
dislike
Komentarze (1)
arrow
Burmistrz Świdnika: Homoseksualiści organizują obwoźne targi dzieci