Maja Staśko zgłasza patostream na policję

Maja Staśko zgłasza patostream. Policjanci nie chcą reagować?

Źródło zdjęć: © Jacek Kurnikowski / AKPA
Weronika Paliczka,
03.01.2024 10:30

Z okazji sylwestra wielu patostreamerów odpaliło transmisje live. W sprawie jednej z nich interweniowała Maja Staśko, która zgłosiła sprawę na prokuraturę. Aktywistka nie szczędzi gorzkich słów pod adresem policji.

Patostreamerzy są realnym problemem. Transmisje przedstawiające przemoc czy alkoholizację w dalszym ciągu cieszą się ogromną popularnością. Choć świadomość ludzi na temat niebezpieczeństwa patostreamów stopniowo wzrasta, nadal znajdzie się grono fanów patologii. Jedną z osób zgłaszających patostreamerów jest Maja Staśko.

Maja Staśko zgłasza patostream

Maja Staśko zajęła się sprawą patostreamu Bystrzaka, Helgi, Tkocza i Tajfuna. Staśko opisała cały problem na Instagramie: "Sylwester w świecie patostreamerów to natężenie przemocy czy zagrożenia zdrowia i życia. W tym roku było wyjątkowo niebezpiecznie. Na patostreamie 'Bystrzaka' uzależnieni, chorzy, często nieporadni ludzie siedzą przy stole. Widzowie ich wyzywają i obrażają w przesyłanych donejtach za 3 czy 5 zł. 'Helga' rzuca się na 'Tajfuna' i wyrywa mu włosy. Pozostaje mu łysy placek na głowie. Prowadzący te patostreamy - Sylwester Tkocz - zaczyna obrażać 'Tajfuna', a potem agresywną kobietę, po czym sam ją uderza, grozi jej, szarpie i pluje na nią. Gdy ona chce zadzwonić na policję, wyrywa jej telefon, rzuca nim o podłogę i go niszczy. Ona idzie spać, a ktoś inny zaczyna ją bić".

Maja Staśko tłumaczy, kim jest Tkocz: "Tkocz nagrywa osoby chore, uzależnione i wykluczone. Płaci im i zapewnia alkohol, po czym wystawia je na przemoc innych oraz widzów i na tym zarabia. Czasem nie pozwala im wyjść, nazywa więźniami. Na jego streamach wielokrotnie dochodziło do czynów o znamionach przestępstw".

trwa ładowanie posta...

Policja nie chce reagować na patostreamy?

Maja Staśko zgłosiła problemy medyczne jednego z uczestników patostreamu na policję. Według słów aktywistki Mariusz miał dostać dziwnego ataku, co dla Staśko wyglądało jak zagrożenie życia. Tymczasem policjant, który przyjął zgłoszenie, przez "10 minut opowiadał, że po co to oglądać (przesłano mi fragment), a oni to robią specjalnie. Chorzy mężczyźni wykorzystywani do patostreamów? W końcu zadeklarował, że zareaguje".

Aktywistka zgłosiła sprawę patostreamu do prokuratury. Maja Staśko jest też w kontakcie z Ministerstwem Cyfryzacji. Działaczka zapewnia, że w 2024 r. Polskę czeka walka z patostreamingiem.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
Porwanie 500,zgłoś
To z komisariatów te patostreamy?
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Kazio,zgłoś
A za Staśko i jej chore, zagrażające zdrowiu oraz życiu normalnych ludzi poglądy, ktoś się w końcu weźmie?
Odpowiedz
8Zgadzam się4Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)