Maja Staśko połączyła siły z Marią Sadowską

Maja Staśko łączy siły z Marią Sadowską. Powstanie film o Pandora Gate

Źródło zdjęć: © Instagram: majakstasko, Instagram: mariasadowska / Instagram: majakstasko, Instagram: mariasadowska
Weronika Paliczka,
31.10.2023 13:45

Reżyserka Maria Sadowska ogłosiła współpracę z aktywistką Mają Staśko. Kobiety będą pracowały nad filmem poświęconym Pandora Gate i zjawisku patoinfluencerów.

Tego nikt się nie spodziewał. Maria Sadowska, piosenkarka i reżyserka znana m.in. z filmu "Dziewczyny z Dubaju", stworzy film poruszający tematykę polskiego świata influencerów. Do współpracy reżyserka zaprosiła Maję Staśko. Kobiety chcą przedstawić sprawę Pandora Gate oraz poruszyć kwestię patoinfluencerów.

Maja Staśko i Maria Sadowska łączą siły

O pomyśle Maria Sadowska poinformowała dziennikarzy Kozaczka. W rozmowie potwierdziła swoje plany: "Mogę Wam zdradzić jako pierwszym, że pracujemy nad filmem. Zaczęliśmy już pracować razem z Mają Staśko, która też już o tym pisze książkę. On (film - przyp. red.) będzie mówił nie tylko o Pandora Gate, ale także o zjawisku patoinfluencerów, o tym, jak to się stało, że w przestrzeni publicznej kryminaliści zarabiają ogromne pieniądze na mieszaniu w głowach naszym dzieciom."

Reżyserka zwróciła także uwagę na zjawisko patoinfluencerów i freak fightów, które ma miejsce w Polsce. Jej zdaniem problem ten dotyczy wyłącznie Polski. Sadowska wprost nazwała świat influencerów "patologią": "Myślę, że to jest bardzo realne zagrożenie i coś się stało nam w głowach. Jak to się stało, że na to wszystko pozwoliliśmy? Ja teraz wchodzę w ten świat, zaglądam i powiem wam szczerze, że oczom nie wierzę. Nie wierzę w to, co tam się dzieje, jaki jest poziom hejtu, nienawiści, przemocy, agresji i to wszystko jest w imię zarabiania pieniędzy... Na tym zarabiają ogromne pieniądze ludzie, którzy są po prostu przestępcami i promują nienawiść."

"To tylko w naszym kraju się dzieje. Te walki freak fighty… nie ma czegoś takiego w Stanach Zjednoczonych czy w Europie. Tam wolą patrzeć na prawdziwych zawodników, którzy ćwiczą i są wykwalifikowani. To jest tylko u nas ponoć i w Ukrainie. To jest taka patologia po prostu. Szkoda, bo Internet odzwierciedla trochę stan naszego umysłu" powiedziała Sadowska w rozmowie z Kozaczkiem.

Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ

Maria Sadowska nie wyklucza także nawiązania współpracy z Sylwestrem Wardęgą, od którego wszystko się zaczęło: "Nie przyszło mi to do głowy, ale może masz rację, może powinnam do niego zadzwonić. Oczywiście muszę go pochwalić i ten film jego kolegi Konopskiego - to jest bardzo przyzwoita robota.(…) To są bardzo przyzwoicie zrobione reportaże, może nie są to filmy dokumentalne, ale możemy je nazwać reportażami."

Maja Staśko nie potwierdziła informacji na temat tworzenia książki poświęconej Pandora Gate. Aktywistka jest natomiast aktywna od momentu, w którym wypłynęły pierwsze informacje dotyczące Stuu. Staśko stara się zwrócić uwagę na ofiary, które są często pomijane w natłoku informacji i nazwisk kolejnych oprawców.

Nie wiadomo, kiedy wspólny projekt Marii Sadowskiej i Mai Staśko ujrzy światło dzienne. Przed kobietami wiele godzin żmudnej pracy nad wyjątkowo delikatnym tematem. Należy bowiem pamiętać o wszystkich osobach pokrzywdzonych przez Pandora Gate i patoinfluencerów.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 4
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 0