Maja Staśko kontra opozycja. "Znajdź brakujący element"
Wspólne oświadczenie liderów opozycji nie każdemu przypadło do gustu. Sprawę skomentowała Maja Staśko, podkreślając znamienność zdjęcia udostępnionego w internecie.
Zdjęcia ze wspólnego oświadczenia liderów opozycji obiegło polski internet. Na fotografii dumnie pozują Donald Tusk, przewodniczący Koalicji Obywatelskiej, liderzy Trzeciej Drogi Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz oraz lider Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty. Nie wszystkim podoba się jednak obecny stan rzeczy. Głos w sprawie zabrała aktywistka Maja Staśko.
Podobne
- Maja Staśko kontra hejterzy. Nie wierzą, że endometrioza boli
- Podejrzana decyzja Czarnka. Opozycja zapowiada rozliczenia
- Maja Staśko miała urodziny. Zorganizowała specjalną zbiórkę
- Maja Staśko zaatakowana. Przyjaciel Kamerzysty w natarciu
- Patoinfluencer znęcał się nad pijanymi dziewczynami. Maja Staśko komentuje
Poszukiwania kobiet czas start
We wpisie na X (Twitterze) Maja Staśko zauważa, że na zdjęciu z oświadczenia liderów brakuje jednego ważnego elementu - kobiet. Aktywistka podpisała zdjęcie z konferencji prasowej w znamienny sposób: "Znajdź brakujący element". Jedna z osób komentujących wpis zarzuciła Staśko hipokryzję: "To jest totalna hipokryzja. Z jednej strony całkowicie negujesz znaczenie płci biologicznej, sugerujesz, że to kwestia umowna. Z drugiej wściekle domagasz się kobiet (biologicznych?) w polityce. Zdecyduj się. Płeć ma znaczenie czy nie? To ona powinna stanowić o kompetencjach?"
Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ
W odpowiedzi Maja Staśko podkreśliła, że chodzi jej o to, że każda kobieta, która chce odnaleźć się w polityce, powinna mieć taką możliwość: "Każda kobieta jest biologiczna. Transpłciowa też - i też jest dla niej miejsce w polityce! Wcale nie chodzi o reprezentację cisosób".
Smutny fakt zauważył inny komentujący, stwierdzając, że kobiety były potrzebne podczas wyborów, ale na tym ich rola się skończyła. Warto jednak dodać, że liderką żadnego z ugrupowań politycznych w Polsce nie jest kobieta, stąd więc ich brak podczas konferencji liderów ugrupowań opozycyjnych. Nie można zakładać, że w nowym rządzie nie znajdą się polityczki. Kwestia ta nadal pozostaje otwarta.
Popularne
- Kto wygrał "Twoje 5 Minut 3"? Szalony finał talent show Friza
- Znamy finalistów "Twoje 5 Minut 3". Decyzja jury zaskoczyła widzów
- Quebonafide zagra dwa ostatnie koncerty. Co w pożegnalnym merchu?
- Klaudia Sadownik zerwała z chłopakiem? Detektywi węszą kolejne rozstanie
- Album "Północ/Południe" Quebonafide do kupienia. Ile kosztuje?
- Bilety na ostatni koncert Quebonafide zupełnie za darmo. Wystarczy apka InPost
- "To dziwna praca". Allie X o szukaniu siebie i kulisach kariery [WYWIAD]
- Jeff Bezos na swoje wesele wynajął... Wenecję? "Skoro cię stać, płać wyższe podatki"
- Salt Wave by Porsche. Easy life na festiwalu - balans między muzyką i chillem