Maja Staśko komentuje zdjęcie przedstawicieli opozycji

Maja Staśko kontra opozycja. "Znajdź brakujący element"

Źródło zdjęć: © Instagram: majakstasko / Instagram: majakstasko
Weronika Paliczka,
25.10.2023 13:45

Wspólne oświadczenie liderów opozycji nie każdemu przypadło do gustu. Sprawę skomentowała Maja Staśko, podkreślając znamienność zdjęcia udostępnionego w internecie.

Zdjęcia ze wspólnego oświadczenia liderów opozycji obiegło polski internet. Na fotografii dumnie pozują Donald Tusk, przewodniczący Koalicji Obywatelskiej, liderzy Trzeciej Drogi Szymon HołowniaWładysław Kosiniak-Kamysz oraz lider Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty. Nie wszystkim podoba się jednak obecny stan rzeczy. Głos w sprawie zabrała aktywistka Maja Staśko.

Poszukiwania kobiet czas start

We wpisie na X (Twitterze) Maja Staśko zauważa, że na zdjęciu z oświadczenia liderów brakuje jednego ważnego elementu - kobiet. Aktywistka podpisała zdjęcie z konferencji prasowej w znamienny sposób: "Znajdź brakujący element". Jedna z osób komentujących wpis zarzuciła Staśko hipokryzję: "To jest totalna hipokryzja. Z jednej strony całkowicie negujesz znaczenie płci biologicznej, sugerujesz, że to kwestia umowna. Z drugiej wściekle domagasz się kobiet (biologicznych?) w polityce. Zdecyduj się. Płeć ma znaczenie czy nie? To ona powinna stanowić o kompetencjach?"

Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ

W odpowiedzi Maja Staśko podkreśliła, że chodzi jej o to, że każda kobieta, która chce odnaleźć się w polityce, powinna mieć taką możliwość: "Każda kobieta jest biologiczna. Transpłciowa też - i też jest dla niej miejsce w polityce! Wcale nie chodzi o reprezentację cisosób".

Smutny fakt zauważył inny komentujący, stwierdzając, że kobiety były potrzebne podczas wyborów, ale na tym ich rola się skończyła. Warto jednak dodać, że liderką żadnego z ugrupowań politycznych w Polsce nie jest kobieta, stąd więc ich brak podczas konferencji liderów ugrupowań opozycyjnych. Nie można zakładać, że w nowym rządzie nie znajdą się polityczki. Kwestia ta nadal pozostaje otwarta.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 1