Maja Staśko pracuje nad serialem o patostreamerach

Powstaje serial o patostreamerach. Maja Staśko współpracuje z Marią Sadowską

Źródło zdjęć: © VIPHOTO / East News
Weronika Paliczka,
22.02.2024 14:30

Maja Staśko pracuje nad serialem poświęconym patostreamerom. Aktywistka połączyła siły ze scenarzystką i reżyserką Marią Sadowską. Polski internet powinien się bać?

Polscy patostreamerzy powinni zacząć panikować. Maja Staśko pracuje nad serialem dotyczącym polskiego internetu. Aktywistka zapowiadała działania dotyczące patostreamingu po wybuchu Pandora Gate. Wówczas Staśko informowała, że powstanie film dotyczący działań streamerów i influencerów w polskim internecie. Teraz jednak okazuje się, że aktywistka nieco zmieniła zdanie - zamiast filmu powstanie serial dokumentalny.

Miał być film o patostreamerach, będzie serial autorstwa Mai Staśko

O podjęciu prac we współpracy z Marią Sadowską Maja Staśko informowała 7 listopada 2023 r. Wówczas influencerka napisała na Instagramie: "Tworzymy wspólnie film o patoinfluencerach i przemocy w internecie. Jestem dumna, że podejmujemy ten temat! Przez lata w mediach o tym milczano, decydenci zaniedbali sprawę, a platformy dawały ciche (i opłacalne) przyzwolenie. W ten sposób narażano dzieci na kontakt z nieodpowiednimi treściami i osobami. Latami, do teraz.

trwa ładowanie posta...

Staśko tłumaczyła, dlaczego patostreamy są niebezpieczne dla dzieci: "Przestrzeń patoinfluencerów to świat, w którym sprawcy przemocy i kryminaliści to celebryci z dotarciem do dzieci, a ofiary są uciszane, wykluczane i gnębione. Zamiast współczucia - szczucie. Chcemy odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego tak jest. I jak to zmienić".

Staśko podkreśliła, że film nie miał bezpośrednio dotyczyć sprawy Pandora Gate: "Ostatnio dzięki odwadze skrzywdzonych dziewczyn i nagłaśniających YouTuberów pierwszy raz na taką skalę stało się głośno o wycinku tego, co się działo w sieci. Nareszcie. Ale przekroczenia w internecie istnieją od lat, a ich normalizacja do dziś naraża młode osoby na krzywdy. Dlatego zdecydowałyśmy się stworzyć ten film. Prace nad nim zaczęłyśmy jeszcze przed Pandora Gate. Wierzymy, że sztuką możemy wiele. Na przykład sprawić, by kolejne pokolenie było bezpieczniejsze".

Scenariusz do serialu już powstał?

Maria Sadowska informuje na bieżąco o postępie prac. Reżyserka i scenarzystka poinformowała na Instagramie, że zakończył się pierwszy etap prac nad scenariuszem. Sadowska zdradziła portalowi Wirtualne Media, że w tym roku powstanie scenariusz. Zdjęcia mają ruszyć w 2025 r. Reżyserka powiedziała: - Naszym celem jest zrobienie pięcioodcinkowego serialu, ponieważ problem jest złożony i ma wielu ciekawych bohaterów. Nie chcielibyśmy zrobić tego powierzchownie, lecz wielowarstwowo ująć to zagadnienie. To oznacza, że obraz ukaże się w telewizji albo na platformie streamingowej. Każdy odcinek będzie opowiadał o innej postaci, a wszystkie historie będą się łączyły w finale, w piątym odcinku, który będzie się rozgrywał w trakcie freak fightów.

trwa ładowanie posta...

Autorki serialu zakładają stworzenie pięciu odcinków serialu. Obecnie nie wiadomo, kto zostanie niechlubnym bohaterem każdego z nich. Hejterzy sugerują, że Staśko powinna nakręcić odcinek o samej sobie. Niektórzy internauci proponują, aby jedną z bohaterek była Ela Gawin, patostreamerka znana ze swojego zamiłowania do taniej nagości i alkoholu.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
jakis,zgłoś
Ale hipokryzja... neguje pato a teraz bedzie na nim zarabiac? po co wogle robić o nich cokolwiek, podkreślać to środowisko, nawet glupim serialem... zenula
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
Turysta,zgłoś
To pseudo reżyserka która tylko drąży kontrowersyjne tematy
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się