podróżowanie
Wydałem 170 złotych na 1 klasę Pendolino. Czy było warto? 😲
Rynair hacki

Ryanair na TikToku: Dość oszukujących na warstwy ubrań

Źródło zdjęć: © Ryanair, TikTok
Anna RusakAnna Rusak,28.09.2022 15:00

Ryanair na TikToku zamieścił film odnoszący się do oszukujących pasażerów. Przewoźnikowi nie podoba się, że niektórzy zakładają na siebie kilka warstw ubrań i grozi dodatkowymi opłatami. Kto i według jakich kryteriów oceni, czy mamy na sobie za wiele warstw ubrań?

Mogę się założyć, że jeśli choć raz próbowaliście tanich podróży, zastanawialiście się, jak inteligentnie się spakować. W końcu linie lotnicze mają dość srogie limity jeśli chodzi o bezpłatny bagaż.

Czym jednak byłoby nasze życie bez TikToka? Ostatnio na platformie pojawiało się sporo filmów z tipami na tanią podróż Ryanairem. Firma postanowiła na nie odpowiedzieć.

TikTok podpowiada jak tanio podróżować

Pewnie nie raz widzieliście na TikToku filmy, z których można się dowiedzieć, jak taniej podróżować Ryanairem. A pisząc taniej mam na myśli - jak bezpłatnie przewieźć więcej bagażu. I nie, nie chodzi o inteligentne pakowanie i zwijanie ubrań w wałki.

Tiktokerzy mają bardziej wyrafinowane sposoby. Na filmach pokazują, jak pakują rzeczy do poduszek, zagłówków pod głowę i oczywiście zakładają na siebie milion warstw ubrań. Wszystko po to, by zaoszczędzić na opłatach bagażowych.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Ryanair odpowiada na TikToku. Będą kary za ukryty nadbagaż?

Na te wszystkie popularne trendy postanowił odpowiedzieć sam Ryanair. Firma lotnicza zamieściła nagranie na TikToku, na którym pół żartem, pół serio przekazała, że zamierza rozprawić się z oszukującymi system pasażerami.

Jeśli wierzyć filmikowi, Ryanair chce, żebyśmy płacili za każdy ukryty nadbagaż. Wypełniona poduszka na szyję miałaby nas kosztować 5 euro, za poduszkę do spania pełną rzeczy zapłacilibyśmy prawie 25 euro, a za potrójną warstwę ubrań musielibyśmy dopłacić 17,5 euro. Spokojnie, nasz bagaż i nadbagaż emocjonalny poleci za darmo.

trwa ładowanie posta...

Nie wiadomo jeszcze, na ile nagranie na TikToku Ryanaira jest przestrogą dla podróżujących, a na ile firma lotnicza naprawdę myśli nad wprowadzeniem takich dodatkowych opłat. Jeśli rzeczywiście by się pojawiły, nasuwa się pytanie, jak pracownicy będą sprawdzali te warstwy ubrań.

Czy przewoźnik będzie żądał, żebyśmy rozebrali się przed wejściem do samolotu? Kto i według jakich kryteriów oceni, czy mamy na sobie za wiele warstw ubrań? Pozostaje nam więc czekać na dodatkowe i oficjalnie oświadczenia przewoźnika.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Nowe bilety,zgłoś
Czas wprowadzić bilety , których cena zależy od wagi pasażera i jego bagażu. Wówczs będzie tak , że osoba , która waży 50 kg z bagażem 20 kg , zapłaci mniej niż pulpecik 120 kg żywej wagi. To najsprawiwdliwszy system, gdyż udźwig samolotu podaje się w kilogramach a nie w osobach.
Odpowiedz
2
like
1
dislike
zobacz odpowiedzi (1)
Do nauki,zgłoś
Wożą ludzi w przeciętnych warunkach, sprowadzili loty samolotami do czynności dość prymitywnych i jeszcze bardziej chcą ten proces wyżyłować i uprymitywnic. To nie idzie w dobrym kierunku
Odpowiedz
13
like
2
dislike
zyga,zgłoś
W sumie to jedne gacie wystarczą na 4 dni😂jak się leci na 4 dni to w zupełności 2 pary gaciurów wystarczy na tydzień 🤣
Odpowiedz
12
like
4
dislike
Zobacz komentarze: 6
Komentarze (6)
arrow
Płacisz 1095 euro i przez rok jeździsz WSZĘDZIE. Marzenie? W Austrii właśnie to wprowadzili