lifestyle
Przemysław Czarnek straszy "rewolucją genderowską" i ruchem Wolna Szkoła
Miłość

Liceum z Krakowa ZAKAZUJE uczniom seksu – czy będzie kontrola kuratorium?

Źródło zdjęć: © Unsplash.com
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,11.12.2020 10:14

Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny z Nazaretu w Krakowie zobowiązuje swoich wychowanków do przestrzegania celibatu. O kontrowersyjnym prawie poinformowało Stowarzyszenie Umarłych Statutów.

Jeśli chcielibyście zostać uczniami Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny z Nazaretu w Krakowie musielibyście zobowiązać się do przestrzegania statutu placówki. Jego treść jest szokująca, ponieważ statut nie tylko zakazuje uczniom "podejmowania aktywności seksualnej", ale i nakazuje wychowankom uczęszczanie na lekcje religii – informuje Stowarzyszenie Umarłych Statutów.

W poście na Facebooku Stowarzyszenie Umarłych Statutów analizuje kontrowersyjne zapisy statutu krakowskiego liceum i wyjaśnia, co jest z nimi nie w porządku. Organizacja tłumaczy, że punkt 10 statutu placówki "jest RAŻĄCO sprzeczny z art. 53 ust. 1 i 4 Konstytucji, ustawą o gwarancjach wolności sumienia i wyznania, ustawą o systemie oświaty i rozporządzeniem ws. zasad organizacji nauki religii".

Czego dotyczy kontrowersyjny punkt 10 statutu szkoły? "Nauka religii katolickiej jest w szkole obowiązkowa dla wszystkich uczniów [...]". Stowarzyszenie Umarłych Statutów pisze, iż "wyrażenie życzenia organizacji zajęć religii nie może być dorozumianie (a statut właśnie zasadą dorozumianej zgody się posługuje), a uczniowie pełnoletni samodzielnie decydują o tym, czy chcą chodzić na religię".

trwa ładowanie posta...

Krakowskie liceum nakazuje uczniom celibat – nie, to nie jest żart

Obowiązkowe lekcje religii to nie jedyny kontrowersyjny zapis, jaki znajduje się w statucie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny z Nazaretu w Krakowie. Punkt 70a zakazuje uczniowi, m.in.

palenia tytoniu [...], picia alkoholu [...], przynależności do organizacji, których idee są sprzeczne z zasadami międzyludzkimi i wartościami chrześcijańskimi [...], posiadania przedmiotów o charakterze erotycznym, podejmowania aktywności seksualnej, polegającej na: odbyciu stosunku seksualnego, udziału w imprezach o charakterze erotycznym oraz pozowaniu do filmów i zdjęć pornograficznych, publicznym podejmowaniu zachowań o zabarwieniu seksualnym

- za Stowarzyszeniem Umarłym Statutów

Skandaliczne przepisy komentuje Stowarzyszenie Umarłych Statutów, tłumacząc, iż "statut nie może nakładać na uczniów zakazów, które w nadmierny sposób ograniczają wolność człowieka i które wiązałyby ucznia poza szkołą. Uczeń to też obywatel, to człowiek, któremu przysługują określone prawa i wolności - jak każdemu z nas". Organizacja zapowiada zgłoszenie sprawy do Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Wqrwiony,zgłoś
Uczeń wybiera szkołę i WIE jakie w tej szkole obowiązują zasady! Szkoła ma prawo ustalać swój regulamin i Konstytucja nie ma nic do tego! Czy te inteligenty od stautów to wiedzą o tym, że wsiadając nawet do pociągu, to jest Regulamin Przewoźnika i są sytuacje w których Przewoźnik MOŻE WYSADZIĆ pasażera! Pomimo, że takie wysadzenie psażera, również mocno ogranicza swobodę do podróżowania takiego pasażera! Więcej umiaru i ROZUMU i przestać BREDZIĆ !! Wolnośc jednostki i jej Konstytucyjne prawa KOŃCZĄ się tam gdzie zaczynają się prawa innej jednostki czy jednostek!!
Odpowiedz
2
like
0
dislike
Ktoś w tej szkole upadł na głowę
Odpowiedz
1
like
0
dislike
Marek 48 lat,zgłoś
Nie wiem, kto ma niepololei w głowę, że młodym ludziom miesza w głowach. Seks jest miły, przyjemny i dla ludzi. Takie zakazy powodują różne komplikacje w głowach uczniów, w przyszłości różne lęki związane ze zbliżeniem do drugiej osoby. Katotabilan po prostu do reszty oszalał. Ale młodzież już pokazuje, jaki ma stosunek, trzymam za nich kciuki.
Odpowiedz
3
like
0
dislike
Zobacz komentarze: 11
Komentarze (11)
arrow
Pełnia Zimnego Księżyca. Gudniowa pełnia to czas frustracji