Jakub Gajda zawieszony

Uczelnia z Krakowa uwierzyła w kłamstwa, że STUDENT to ZAMACHOWIEC... i go zawiesiła

Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,17.12.2021 14:17

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie uwierzył w anonimowego maila o absurdalnej treści. Ktoś napisał, że jeden ze studentów, Jakub Gajda, chce pozabijać władze uczelni za pomocą przerobionego pistoletu na wodę.

Czy jeśli napiszę, że chcę zbombardować teren Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie pociskami plazmowymi z krążącej na orbicie Gwiazdy Śmierci, to czy uczelnia weźmie to na poważnie i zażąda wysłania przeciwko mnie armii? Jest takie ryzyko, biorąc pod uwagę, że władze uniwersytetu uwierzyły w treść anonimowego donosu, jakoby jeden ze wzorowych studentów planował krwawy zamach.

O sprawie informuje Radio Kraków. Władze Uniwersytetu Pedagogicznego otrzymały anonimowy donos na Jakuba Gajdę. Z wiadomości podpisanej od "samorządu studenckiego" dowiadujemy się, że chłopak miał chodzić po akademikach i rozpijać studentów, a także kupić pistolet wodę, który planował przerobić na broń i pozabijać nią władze uczelni.

trwa ładowanie posta...

Kim jest Jakub Gajda?

Trudno uwierzyć, że Jakub Gajda jest tą osobą, ktoś opisał w mailu, który pewnie był głupim żartem. Chłopak od czterech lat jest starostą roku, działa w kołach naukowych, uczestniczył w konferencjach. Na początku grudnia został wybrany do parlamentu samorządu studentów. Na przełomie lutego i marca Jakub miał bronić pracę inżynierską, ale będzie to raczej niemożliwe, bo odebrano mu wszystkie prawa studenta.

W obronie studenta stanęli znajomi i pracownicy uczelni, poświadczając o nieposzlakowanej opinii Jakuba. Dr Wojciech Folta powiedział, że Gajda "potrafił angażować kolegów, aby uczyć studentów niższych lat. Poza tym jest osobą wyjątkowo dobrą, ciepłą, empatyczną. Zdecydowanie wzorcowy student".

trwa ładowanie posta...

Uczelnia: Zagrożenie jest poważne

Co więcej, Jakub i członkowie samorządu studenckiego tłumaczyli się ze sprawy przed władzami uczelni - prorektor ds. studenckich profesor Katarzyną Plutecką, kanclerz dr Krzysztofem Wąsowiczem, a także uniwersyteckim prawnikiem. Wszyscy przesłuchiwani zapewnili, że treść anonimowego maila jest kłamliwa. Mimo to uczelnia uwierzyła, że zagrożenie jest poważne.

Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego, profesor Piotr Borek, powiedział, że "jeśli istnieje jedynie cień podejrzenia, że może dojść do jakiegoś nieszczęścia to lepiej działać poprzez zabezpieczanie się i dmuchać na zimne". Jakub Gajda odwołał się od postanowienia rektora w sprawie zawieszenia, ale czeka na odpowiedź. Sprawa trafiła do krakowskiej prokuratury.

Warto zaznaczyć, że Jakub jest pierwszym studentem od 44 lat, który został zawieszony w swoich prawach i obowiązkach.

trwa ładowanie posta...

Studenci murem za Jakubem Gajdą

W obronie Jakuba stanęli studenci z całej Polski. Pod petycją skierowaną do rektora Uniwersytetu Pedagogicznego w ciągu tygodnia podpisało się ponad tysiąc osób.

Petycja w sprawie Jakuba Gajdy
Petycja w sprawie Jakuba Gajdy

Źródło: Radio Kraków

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Dobre,zgłoś
Jak wynika z tego wpisy gość od 4 lat jest starosta a jeszcze nie obronił inżyniera, którego broni sie po trzech latach. To faktycznie wybitna jednostka. Śmiechu warte.
Odpowiedz
0Zgadzam się4Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
makabryczne
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się