"Leczenie bez dyskryminacji" zniknęło. W równościowej Polsce można żyć tylko przez parę godzin
"Leczenie bez dyskryminacji" to podstrona portalu pacjent.gov.pl, która informowała o prawach pacjentów LGBTQ+. Teraz zniknęła, a w raz z nią odeszło złudzenie, że w Polsce można żyć jak w normalnym, równościowym państwie.
Przez chwilę, przez bardzo krótką chwilę, żyliśmy w normalnym państwie. Państwie, które wszystkich swoich obywateli traktuje w taki sam, równościowy sposób. Tym poczuciem mogliśmy cieszyć się kilka godzin.
Podobne
- Ordo Iuris uderza w osoby transpłciowe - chcą utrudnić proces korekty płci
- Polska liderem w homofobii według raportu ILGA-Europe. Unia się za nas wstydzi
- Wyrok za zniesławianie osób LGBTQ+. Chodzi o "homofobusy"
- Ordo Iuris: łóżka w hotelu tylko dla małżeństw, DJ tylko dla hetero
- Co grozi w Polsce za pedofilię? Jaka jest jej definicja?
Na stronie pacjent.gov.pl we wtorek 16 maja z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii pojawiły się informacje dla pacjentów LGBTQ+. Szybko zniknęły z serwisu.
"Leczenie bez dyskryminacji" zniknęło ze strony pacjent.gov.pl
Możliwe, że ktoś w końcu przejął się raportem ILGA, który jasno pokazywał, że jesteśmy najbardziej homofobicznym krajem w Europie i postanowił coś z tym zrobić. Możliwe, że ktoś chciał po prostu, żeby Polska była w końcu była normalnym, szanującym wszystkich obywateli krajem.
Zapewne nie dowiemy się, jakie intencje stały za osobą, która na stronie pacjent.gov.pl postanowiła stworzyć podstronę "Leczenie bez dyskryminacji". Pewnie jest za to, że strona bardzo szybko zniknęła i pozostały po niej tylko pamiątkowe zrzuty ekranu.
"W opiece zdrowotnej nie ma miejsca na żadną formę dyskryminacji"
Jak informuje Wirtualna Polska, na stronie mogliśmy przeczytać m.in. o tym, że w opiece zdrowotnej "nie ma miejsca na żadną formę dyskryminacji", a cały komunikat był opatrzony zdjęciem dwóch obejmujących się mężczyzn.
W opiece zdrowotnej nie ma miejsca na żadną formę dyskryminacji. Prawo do opieki zdrowotnej przysługuje Ci bez względu na to, kim jesteś, kogo kochasz, jakiego jesteś wyznania czy narodowości.
Na portalu mogliśmy przeczytać np. że każdy pacjent ma prawo do poszanowania prywatności. Żadna osoba nie może być też dyskryminowana, co obywatelom naszego państwa gwarantuje Konstytucja RP. Poza tym podstrona "Leczenie bez dyskryminacji" zawierała też kilka przydatnych porad prawnych dla osób LGBTQ+.
Gdzie znaleźć informacje dla pacjentów LGBTQ+?
Źródłem, z którego korzystał portal była publikacja "Prawa pacjenta LGBTI" stworzona przez Kampanię Przeciw Homofobii. Jeśli więc wciąż chcielibyście dowiedzieć się, jakie macie prawa, to wejdźcie na ich stronę. Na rządowej już niczego nie przeczytacie...
Może i przez chwilę żyliśmy w pięknej, równościowej Polsce, ale, jak widać, podstawowe prawa człowieka to coś, z czym nasz kraj chyba nie chce mieć za wiele wspólnego. Jak tak dalej pójdzie, to za rok znowu zajmiemy ostatnie miejsce w najważniejszym rankingu dla osób LGTQ+.
Źródło: Wirtualna Polska, KPH
Popularne
- Znamy przyczynę śmierci sowy Duolingo. Dua Lipa opłakuje ptaka
- Stuu został pobity? Szokujące nagranie obiegło internet
- Sowa Duolingo nie żyje. Wszyscy możecie ją mieć na sumieniu
- Żugajki na tropie nowego partnera Julii. Kim jest tajemniczy mężczyzna?
- Kotolga jest viralem na TikToku. Kim jest i co o niej wiadomo?
- Powstał tłumacz z polskiego na deweloperski. "Zrozum groźne gatunki"
- Sprawa korepetytora trafiła do Rzeczniczki Praw Dziecka. Co dalej?
- Damiano David wystąpił w Polsce. Zagrał nowy kawałek
- Jak pachną perfumy Skolima BEBECITA? Ekspert zabrał głos