społeczeństwo
Opaski "One Love" zakazane na mundialu w Katarze. Dziennikarze pokazują tęczę
pacjent.gov.pl "Leczenie bez dyskryminacji"

"Leczenie bez dyskryminacji" zniknęło. W równościowej Polsce można żyć tylko przez parę godzin

Źródło zdjęć: © Instagram.com, pacjent.gov.pl
Anna RusakAnna Rusak,19.05.2022 11:30

"Leczenie bez dyskryminacji" to podstrona portalu pacjent.gov.pl, która informowała o prawach pacjentów LGBTQ+. Teraz zniknęła, a w raz z nią odeszło złudzenie, że w Polsce można żyć jak w normalnym, równościowym państwie.

bGxvOUNv

Przez chwilę, przez bardzo krótką chwilę, żyliśmy w normalnym państwie. Państwie, które wszystkich swoich obywateli traktuje w taki sam, równościowy sposób. Tym poczuciem mogliśmy cieszyć się kilka godzin.

Na stronie pacjent.gov.pl we wtorek 16 maja z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii pojawiły się informacje dla pacjentów LGBTQ+. Szybko zniknęły z serwisu.

bGxvOUNx

"Leczenie bez dyskryminacji" zniknęło ze strony pacjent.gov.pl

Możliwe, że ktoś w końcu przejął się raportem ILGA, który jasno pokazywał, że jesteśmy najbardziej homofobicznym krajem w Europie i postanowił coś z tym zrobić. Możliwe, że ktoś chciał po prostu, żeby Polska była w końcu była normalnym, szanującym wszystkich obywateli krajem.

trwa ładowanie posta...

Zapewne nie dowiemy się, jakie intencje stały za osobą, która na stronie pacjent.gov.pl postanowiła stworzyć podstronę "Leczenie bez dyskryminacji". Pewnie jest za to, że strona bardzo szybko zniknęła i pozostały po niej tylko pamiątkowe zrzuty ekranu.

bGxvOUNz

"W opiece zdrowotnej nie ma miejsca na żadną formę dyskryminacji"

Jak informuje Wirtualna Polska, na stronie mogliśmy przeczytać m.in. o tym, że w opiece zdrowotnej "nie ma miejsca na żadną formę dyskryminacji", a cały komunikat był opatrzony zdjęciem dwóch obejmujących się mężczyzn.


W opiece zdrowotnej nie ma miejsca na żadną formę dyskryminacji. Prawo do opieki zdrowotnej przysługuje Ci bez względu na to, kim jesteś, kogo kochasz, jakiego jesteś wyznania czy narodowości.

- GOV, WP
trwa ładowanie posta...

Na portalu mogliśmy przeczytać np. że każdy pacjent ma prawo do poszanowania prywatności. Żadna osoba nie może być też dyskryminowana, co obywatelom naszego państwa gwarantuje Konstytucja RP. Poza tym podstrona "Leczenie bez dyskryminacji" zawierała też kilka przydatnych porad prawnych dla osób LGBTQ+.

bGxvOUNF

Gdzie znaleźć informacje dla pacjentów LGBTQ+?

Źródłem, z którego korzystał portal była publikacja "Prawa pacjenta LGBTI" stworzona przez Kampanię Przeciw Homofobii. Jeśli więc wciąż chcielibyście dowiedzieć się, jakie macie prawa, to wejdźcie na ich stronę. Na rządowej już niczego nie przeczytacie...

Może i przez chwilę żyliśmy w pięknej, równościowej Polsce, ale, jak widać, podstawowe prawa człowieka to coś, z czym nasz kraj chyba nie chce mieć za wiele wspólnego. Jak tak dalej pójdzie, to za rok znowu zajmiemy ostatnie miejsce w najważniejszym rankingu dla osób LGTQ+.

trwa ładowanie posta...

Źródło: Wirtualna Polska, KPH

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Biden,zgłoś
I dobrze lmao, lekarz nie musi znać twoich wymyślonych zaimków
Odpowiedz
0
like
4
dislike
Jaay,zgłoś
„Homofobia jest wtedy, kiedy na rządowej stronie internetowej nie na zdjęć gejuszków” XDDDD
Odpowiedz
0
like
5
dislike
Komentarze (2)
arrow
Polska pod ostrzałem ONZ. Mamy dużo do zrobienia w kwestii praw człowieka