społeczeństwo
Były poseł partii Kukiz'15 nie może pracować z kobietami. Rozpraszają go swoim wyglądem
furry

Kuwety dla uczniów, którzy identyfikują się z kotami w szkołach? Jest komentarz kuratora

Źródło zdjęć: © Canva, Wikipedia, Chipfox
Anna RusakAnna Rusak,24.01.2022 14:43

Oburzona matka zabrała głos w sprawie rzekomych kuwet, które miały znajdować się w toalecie w jednej ze szkół. Wstawiono je tam dla dzieci, które identyfikują się jako koty. Głos w sprawie zabrał kurator.

bFOmHAiH

Może nie wiecie, bo Polska jeszcze nie jest na tyle progresywna, ale w niektórych miejscach pojawiają się już tzw. neutralne toalety. To ubikacje z których może skorzystać każdy, bez względu na swoją tożsamość płciową.

Takie rozwiązanie jest szczególnie ważne np. dla osób transpłciowych, które mogą odczuwać pewien dyskomfort w związku z korzystaniem z toalet nie zawsze odpowiadających ich tożsamości płciowej.

Kuwety w toaletach dla dzieci?

Taką neutralną płciowo toaletę możecie znaleźć np. w publicznej szkole w Midland w Stanach Zjednoczonych. W grudniu rozpowszechniła się plotka, że do takich ubikacji wstawiono też kuwety z myślą o osobach, które identyfikują się jako koty. Swoim oburzeniem w związku ze sprawą miała się podzielić jedna z matek.

bFOmHAiJ

"Słyszałam, że przynajmniej w jednej ze szkół w naszym mieście, w neutralnej toalecie przeznaczonej dla obu płci, znajduje się kuweta dla dzieci, które identyfikują się jako koty, i naprawdę mnie to niepokoi. Jestem za kreatywnością i wyobraźnią, ale kiedy ktoś żyje w jakimś fantastycznym, wyobrażonym świecie i oczekuje, że inni ludzie się z tym pogodzą, to mam z tym jakiś problem".

Furry czy xenopłciowość?

W artykule "USA Today" możemy przeczytać, że toalety powstały z myślą o społeczności Furry. To społeczność ludzi przebierających się za różne futrzaste stworzenia. Wydaje mi się jednak, że tutaj mogła tak naprawdę chodzić bardziej o osoby xenopłciowe.

bFOmHAiL

W końcu osoby furry nie zawsze identyfikują się jako np. koty. Często jest to dla nich tylko forma futrzastego przebranie. Z kolei to osoby xenopłciowe identyfikują się właśnie np. z kotami (to tzw. catpłciowość), dlatego w tym wypadku skłaniałabym się bardziej ku tej drugiej opcji.

Kurator stanu twierdzi, że kuwet nie ma

Kurator stanu Michigan powiedział, że plotka, ​​mówiąca o tym, że w szkołach znajdują się kuwety dla uczniów identyfikujących się z kotami, jest fałszywa. Michael Sharrow, nadinspektor Midland Public Schools potwierdził, że w szkołach nigdy nie było żadnych kuwet.

bFOmHAiR

To takie rozczarowanie, że ​​poczułem, że muszę to przekazać. […] Pozwólcie mi powiedzieć to jasno w tej wiadomości. Nie ma ani grama prawdy w tym fałszywym oświadczeniu/oskarżeniu! Nigdy nie było kuwet w szkołach MPS.

Z jednej strony twierdzenie, że osoby identyfikujące się z kotami, załatwiają się do kuwet jest dość kontrowersyjne i może je trochę obrażać. Z drugiej strony faktycznie, dlaczego nie miałyby tego robić? Po wejściu w świat xenopłciowości, zodiakpłciowościekoseksualności, niewiele spraw może już zaskoczyć. Nawet kuwety w toaletach.

Źródło: eu.usatoday.com

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Parada Równości w Warszawie bez antyputinowskiej organizacji "Za wolną Rosję"