Cameron Bess poleci w kosmos

Panseksualny członek społeczności furry poleci w kosmos! Pomoże mu Jeff Bezos

Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,10.12.2021 12:59

Historia dzieje się na naszych oczach. Społeczność furry będzie mieć swojego pierwszego przedstawiciela w kosmosie. Jest to Cameron Bess (he/she/they), który jest panseksualnym streamerem. W podróży do gwiazd towarzyszyć mu będzie ojciec, Lane Bess.

Jeszcze nie każdy może sobie pozwolić na weekendową wycieczkę na Marsa, ale turystyka kosmiczna staje się dostępna dla coraz większej liczby ludzi. Dzięki inicjatywom prywatnych przedsiębiorców z Elonem Muskiem, Jeffem Bezosem i Richardem Bransonem na czele, którzy rozwijają projekty własnych statków kosmicznych, podróże na inne planety nie są kwestią setek, ale raczej dziesiątek lat.

W lipcu tego roku firma Blue Origin, której szefem jest Jeff Bezos, przeprowadziła swój pierwszy załogowy, komercyjny lot w kosmos przy użyciu statku New Shepard. 11 grudnia w sobotę o godz. 15:45 statek wyruszy w kosmos... po raz trzeci, a na pokładzie znajdzie się Cameron Bess. Będzie on jednym z sześciu pasażerów lotu, którego pasażerowie zobaczą Ziemię z wysokości ponad 100 km.

trwa ładowanie posta...

Cameron Bess - kim jest?

Cameron Bess, który używa zaimków he/she/they, streamuje na Twitchu, wypuszczając treści pod pseudonimem MeepsKitten. Kiedy pokazuje się fanom, często chodzi w niebiesko-fioletowym stroju przypominającym kocie futerko. Mimo że Cameron nie będzie mógł zabrać swojego futrzastego stroju w kosmos (a szkoda), poleci z futrzastą łapą i flagą osób panseksualnych.

Wiele osób powiedziało mi, że widok flagi osób panseksualnych w kosmosie dużo znaczy. Cieszę się, że mogę sprawić, aby była widoczna.

- Cameron Bess
trwa ładowanie posta...

Cameron nagrał film na YouTube, w którym podzielił się swoimi refleksjami na temat lotu w kosmos i tym, że jest członkiem społeczności osób panseksualnych i furry. - Jestem bardzo szczęśliwy, że mam rodziców, którzy akceptują to, kim jestem - mówi Cameron w tym materiale.

I'm Going to Space (Not Clickbait)

Cameron Bess nie jest pierwszą osobą ze społeczności LGBTQ+, która poleciała w kosmos. Przed nim dokonała tego Sally Ride - osoba homoseksualna, która w 1983 roku odbyła podróż w ramach misji Challenger STS-7.

Co oznacza, kiedy ktoś jest furry?

Osoby należące do fandomu furry upodabniają się charakterem, zachowaniem lub wyglądem do zwierząt. Wielu członków tej społeczności tworzy własną fursonę, czyli wymyśloną postać, którą posługują się jako awatarem w społeczności furry. Furry tworzy lub kupuje fursuit, czyli kostium antropomorficznego zwierzęcia, który może wyglądać na mocno kreskówkowy lub realistyczny. Furry są znani z akceptacji dla różnorodności.

Źródła: Queerty/Xtramagazine/Webmd/Classici Stranieri

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 9
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 13
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 29
  • emoji kupka - liczba głosów: 27
Piroggg,zgłoś
Wspaniale
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się