Kurczakom będzie się żyło lepiej w sieciach Carrefour. Czas na pozytywne zmiany
Brak wielopoziomowych klatek i koniec z cierpieniem podczas zabijania. Sieć Carrefour coraz bardziej troszczy się o dobrostan zwierząt
Chcecie usłyszeć coś w miarę pozytywnego? Życie kurczaków będzie odrobinę lepsze, a przynajmniej w sieciach Carrefour Polska. To pierwsza w Polsce sieć handlowa, która podpisała umowę z European Chicken Commitment. Dlaczego to tak ważne?
Podobne
- Google, Microsoft i Facebook zabierają ludziom wodę? Będzie gorzej
- "Naturalna reakcja na politykę energetyczną Polski". PGE przegrało w sądzie z Greenpeace
- Aktywiści klimatyczni w McDonald’s w Bydgoszczy rozlewają "krew"
- Młode Polki i Ukrainki przerwały wystąpienie Rosji na COP27
- Śledztwo na fermie kurczaków. Lidl oskarżany przez Otwarte Klatki
Bo sklep zobowiązał się w niej do poprawienia dobrostanu kurczaków. To kolejne działanie sieci, które ma polepszyć życie zwierząt. W zeszłym roku zakazali sprzedaży żywych karpi i odeszli od jaj klatkowych w produktach marki własnej, a do 2025 roku wycofają ze swoich półek wszystkie jaja klatkowe.
Na czym polega zmiana?
Jest w zasadzie bardzo kompleksowa. Carrefour zatroszczy się o to, by zwierzęta były efektywnie ogłuszane w kontrolowanej atmosferze tak, by nie dochodziło do ich niepotrzebnego, dodatkowego cierpienia w wyniku nieudanego uśmiercania.
Poza tym zmieni się też to, co obecnie, gdy spojrzeć na obrazki z hodowli, napawa największym smutkiem, czyli stłoczenie zwierząt. Teraz na grzędzie mają być co najmniej dwa metry dostępnej przestrzeni dla kurczaków.
Zakazuje się też stosowania klatek i systemów wielopoziomowych. Maksymalna gęstość hodowlana będzie wynosiła 30kg/m2, a zwierzęta będą musiały mieć też dostęp do naturalnego światła. Więcej przeczytacie tutaj.
Sieć ma zrealizować wszystkie te postulaty do 2026 roku, a zmiana ma objąć wszystkie świeże i mrożone produkty, które w minimum 50 procentach składają się z mięsa drobiowego. Także zobowiązanie dotyczy nie tylko poszczególnych części kurczaków, ale i produktów, które z nich powstają.
Projekt został stworzony we współpracy z Compassion in World Farming, czyli organizacją zajmującą się dobrostanem zwierząt. Gdybyście zastanawiali się, dlaczego takie ruchy są ważne, to bardzo serdecznie polecam obejrzenie filmu „Zjadanie zwierząt”, o który pisałam np. tutaj.
Zjadanie zwierząt (Eating Animals) - trailer | 15. Millennium Docs Against Gravity
Popularne
- Lalka Anabelle wyruszyła w upiorne tour. Warrenowie ostrzegali, żeby jej nie ruszać
- Herbaty Ekipy na półkach sklepowych. Dwie znane influencerki
- Justyna Steczkowska promuje okultyzm? Najjjka wszczyna alarm
- Strzały padły nagle. Influencerka niczego się nie spodziewała
- Zestawy Reziego w Pasibusie. Ile kosztuje zaskakująca nowość?
- Aqua park z kontrowersyjną zasadą. Kobiety podczas okresu nie mają wstępu?
- Weekend typu: zrób to po swojemu. Wbijaj na najgorętszy lifestyle’owy event
- "Bambiszonki" dropnęły do sklepów. Ile kosztują chrupki bambi?
- Córka Elona Muska idzie po swoje. Nowe zdjęcia obiegły internet