Książulo ocenił viralowy kebab z Karpacza

Książulo ocenił viralowy góralski kebab. Czy lokal zasłużył na słynne "MUALA"?

Źródło zdjęć: © Facebook, YouTube
Maja Kozłowska,
05.02.2024 15:30

Popularny youtuber Książulo słynący z testowania jedzenia odwiedził dwa lokale, które serwują kebaby w Karpaczu. Jedna z restauracji jest hitem z TikToka.

Youtuber Książulo wrócił do swoich korzeni, czyli do testowania kebabów. Internetowy twórca obecnie jest w piku popularności, a jego filmy, w których sprawdza świąteczny catering Magdy Gessler czy jedzenie w sejmowej restauracji, biją rekordy oglądalności.

Tym razem Książulo postanowił odwiedzić Karpacz i sprawdzić wszystkie lokale, które serwują tam kebaby. Youtuberowi udało się przetestować tylko dwie restauracje (jeden punkt okazał się zamknięty), w tym Hallo Kebap - miejsce, które wybiło się dzięki TikTokowi.

Książulo ocenia kebaby w Karpaczu

Na pierwszy ogień poszedł Szałowy Kebab & Fast Food w Karpaczu. Książulo zamówił tam dwie pozycje: kebab w bułce z frytkami i pitę mega. Już na wstępie dodał, że nie było tam mięsa do wyboru - "była tylko kula".

Zapłaciłem całkiem sporo jak za takie kulomocowe kebaby. Wyglądało niezbyt dobrze, miało takie pęcherzyki, jak taka szyna najtańsza. [...] Musi to być skrojone jak kartka papieru, żeby pod zęba nie narzucała się ta pasztetowa struktura

- mówił Książulo przed konsumpcją.

Kebaba z frytkami Książulo ocenia jako zapychacza. Podkreśla, że mięso jest zalane sosami, nie czuć smaku mięsa i nie wiadomo, co się je. Dodaje, że sosy są bardzo mocne, kebab jest "zwyklakiem" i że w Warszawie można znaleźć tańsze i lepszej jakości.

W picie "czujesz, że jesz mielonidasa" - opowiada Książulo. "Kula pasztetula za 35 zł".

Książulo ocenia góralskiego kebaba w Hallo Kebap

Podczas składania zamówienia w Hallo Kebap przez telefon Książulo wyraził obawę, że mógł zostać rozpoznany. Przy odbiorze kebabów stwierdził jednak, że właścicielka lokalu jest po prostu przesympatyczna.

Mięso robią sami. I kuraka, i to wołowo-baranie. 18 proc. baraniny jest to duży procent w porównaniu z tym, co serwują inne lokale

- opowiada youtuber.

Influencer zamówił kebaba góralskiego za 33 zł i pitę za 25 zł. Podkreśla, że wydał mniej niż w poprzednim lokalu i wskazał na różnicę w jakości mięsa oraz składników.

Nie ma tutaj ściemy. Czuć baraninę. Ten barani posmak jest wyczuwalny, jak w takich najlepszych kebabach Warszawie. [...] Mięsa jest kosmiczna ilość. [...] Czujecie tutaj, że jecie naprawdę dobre mięso. Jak za tą cenę porcja jest naprawdę gigantyczna

- zachwala Książulo.

Konsumując kebab "górski", youtuber po raz kolejny zachwycił się mięsem oraz faktem, że fast food został posypany ręcznie przygotowywaną prażoną cebulką. Pochwalił jakość żurawiny oraz oscypka, a także dbałość o ostateczny kształt produktu.

Definicja słowa MUALA. [...] Cena, smak, jakość porcja. Tu się wszystko zgadza, po prostu.

KEBAB Z TIKTOKA jak smakuje naprawdę?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0