Książulo ocenił kebab od Filipa Chajzera

Książulo ocenił kebab Filipa Chajzera. Miał spory zarzut do Kreuzberga

Źródło zdjęć: © YouTube
KIW,
17.04.2024 12:30

Szymon Nyczke, znany w sieci pod pseudonimem "Książulo", wraz ze swoją ekipą postanowił poddać recenzji kebab sprzedawany przez Filipa Chajzera. Youtuber przy okazji sprawdził, czy znane osoby mogą liczyć na większe porcje. Jak w tym przypadku wypadł "Kreuzberg Kebap"?

Książulo, który ma na swoim koncie ponad 1,2 miliona subskrybentów, jest znany z oceniania różnych specjałów kulinarnych. W swoim dorobku ma już recenzje dań serwowanych przez restauracje prowadzone przez Magdę Gessler czy catering od Anny Lewandowskiej. Tym razem postanowił skupić się na nowym przedsięwzięciu Filipa Chajzera, który zdecydował się na sprzedaż kebabów na warszawskiej Woli.

Książulo zjadł kebaba Filipa Chajzera. Jak smakuje Kreuzberg?

Po spędzeniu 35 minut w kolejce Książulo zamówił kebab w bułce z kurczakiem za 35 zł oraz lawasz z wołowiną za 33 zł. Youtuber nie krył swojego zdziwienia wysokimi cenami tureckich przysmaków sprzedawanych przez Chajzera. Co więcej, ocenił, że same dania są raczej poprawne, ale nie wywołują zachwytu.

Nie ma tutaj nad czym się zachwycać moim zdaniem. Ser turecki i warzywa świeże w postaci ogórka, pomidora, sałaty, cebuli czerwonej. Są tu jeszcze podobno gdzieś warzywa grillowane. [...] To naprawdę nie jest nic dużego i większość tutaj stanowią warzywa. Myślę, że tego kurczaka w tej bułce jest 30 proc., tak na oko patrząc. [...] Zachwytu nie ma, bo brakuje mi mięsa. Jest to dobre, ale są braki w mięsie

- ocenił Książulo.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czarek Czaruje o walce z SZALONYM REPORTEREM, SEQUENTO, CLOUTMMA, ILUZJI i BIZNESIE

Książulo sprawdził, czy "znani" dostaną większą porcję

Książulo postanowił jednak pójść o krok dalej w swojej recenzji. W ostatnim czasie pojawiły się komentarze, że w budce Chajzera znane i wpływowe osoby mogą liczyć na specjalne porcje. Aga Wis, znana jako "agatestuje_", doświadczyła tego na własnej skórze i publicznie potępiła takie działania Chajzera. Mimo obietnic poprawy Książulo zauważył, że osoby z kamerą wciąż są specjalnie traktowane.

Podczas swoich testów, Książulo sprawdził, jak w Kreuzberg Kebap podchodzi się do "zwyczajnego klienta". Do swojego materiału zaprosił "tajnego klienta" Mualanowskiego, czyli ziomka z ukrytą kamerą. Mimo że zamówienia były takie same, różnica w gramaturze była dość spora. Bułka z kurczakiem zamówiona przez youtubera była o ponad 100 g cięższa od tej, którą zaledwie chwilę później otrzymał "zwyczajny klient".

Zostaliśmy potraktowani lepiej. W ogóle widziałem, jak robili tego kebaba, że zaczęli ważyć mięso, bo to też był zarzut. Zaczęli to ważyć, a mimo to dostaliśmy więcej niż randomowy gość. Wnioski zostawiam wam. Pokazuję tylko, jak jest

- stwierdził youtuber.

KEBAB FILIPA CHAJZERA

- Jest to mega słaby ruch, mega słaby. [...] Mimo ważenia mięsa kebaby nadal są nierówne. Po prostu potraktowali ludzi z kamerą, youtuberów, influencerów, nas lepiej niż randomowego klienta. Kebab był smaczny, ale uważam, że za te pieniądze da się zjeść coś lepszego - skwitował Książulo.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2