TikTok kryształy ksiądz

Ksiądz z TikToka kontra wiara w kryształy. Czy Zodiakary grzeszą?

Źródło zdjęć: © TikTok, ks.sebastianpicur, urfav.solis
Anna RusakAnna Rusak,09.02.2023 11:00

Działający na TikToku ksiądz Sebastian Picur został zapytany o to, czy noszenie minerałów na szyi jest grzechem. Według duchownego nie powinniśmy wierzyć w moc kryształów, ale w moc Jezusa, więc noszenie minerałów jest problemem, ale noszenie medalików już nie.

Zodiakary i inne osoby zajmujące się czy pasjonujące się astrologią wierzą nie tylko w moc zaćmienia i pełni Księżyca. Wiele z nich pokłada również dużą wiarę w moc różnych kamieni i kryształów, które pomagają im chociażby w przeprowadzaniu rytuałów. Nie wszystkim to się jednak podoba.

Ksiądz Sebastian Picur, który znany jest ze swojej działalności na TikToku, odniósł się do wiary Zodiakar. Pełniący posługę w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie duchowny, powiedział w TikToku, jaki stosunek ma do trendu na noszenie minerałów.

Ksiądz na TikToku krytykuje Zodiakary

Wystarczy zanurzyć się w tiktokowy świat Zodiakar i Zodiakarzy, by dowiedzieć się, że kryształy i minerały odrywają w ich życiu bardzo ważną rolę. Według tiktokerki Prima Materia Alchemist w pojęciu magicznej mocy tych kamieni, kluczowe jest zrozumienie budowy i procesu powstawiania danego minerału.

- By zrozumieć właściwości magiczne kryształów i kamieni, musimy poznać ich budowę oraz proces powstawania. Na przykład obsydian powstaje z lawy wulkanicznej, dlatego w ezoteryce związany jest z czakrą podstawy. Nie ma budowy krystalicznej, więc służy do ochrony - tłumaczy Prima Materia Alchemist.

trwa ładowanie posta...

Jedna z użytkowniczek TikToka zapytała księdza Sebastiana Picura o to, czy noszenie minerałów na szyi jest grzechem. Według duchownego wiara w moc kryształów jest grzechem, co w zasadzie nie powinno dziwić, bo jest to twierdzenie zgodne z wiarą katolicką. Można je jednak według duchownego nosić w celach ozdobnych.

- Jeśli minerałom nadaje się nadprzyrodzone moce i łączy z magią, to ich noszenie jest grzechem - stwierdził w nagraniu duchowny.

"Dowiedziałam się, że w Księdze Powtórzonego Prawa, Bóg ostrzega tych, którzy próbują jakichkolwiek praktyk magicznych. Jest z pewnością wiele innych fragmentów które również potwierdzają, że jakakolwiek wiara w magię, przepowiednie czy przedmioty posiadające jakąkolwiek nadprzyrodzoną moc, prowadzi do ludzkiej klęski a przy tym równa się w pewien sposób z brakiem wiary w Boga" – czytamy z kolei na stronie deon.pl

trwa ładowanie posta...

Wiara w kryształy nie jest ok, ale wiara w medaliki religijne już tak

Nie wszystkich użytkowników usatysfakcjonowała taka odpowiedź. Nie podobało im się to, że ksiądz nazywa grzechem noszenie kryształów, a jednocześnie nie widzi problemu w wierze w medaliki religijne, wodę święconą i całowanie figury ukrzyżowanego Jezusa. Według Picura noszenie np. Cudownego Medalika również nie jest grzechem, bo nie łączy się z "siłą" samego materiału, tylko czcią Maryi, która prowadzi do Jezusa.

- Gdzie jest źródło "mocy" kamieni? Źródłem błogosławieństwa, które łączy się z czcią krzyża, jest Jezus Chrystus - twierdzi ksiądz Picur, uzasadniając wyższość krzyża nad mocą kamieni.

- Magia za pomocą różnych praktyk, ma wpłynąć na określone działania "sił" i "bóstw". Relacja z Jezusem mam przemieniać najpierw nas na wzór Miłości - dodaje duchowny w innym TikToku.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Jak wybierać minerały i do czego są potrzebne?

Ostatecznie więc wszystko sprowadza się do naszej wiary. Jeśli jesteście osobami wyznającymi religię chrześcijańską, to albo możecie posłuchać tego, co mówi ksiądz z TikToka, albo zadecydować sami, czy jednak w swojej wierze znajdujecie również miejsce na moc minerałów.

Jeśli jednak temat kryształów was zaintrygował i zastanawiacie się, jakie kryształy są najlepsze dla początkujących, to według Solis z TikToka na początek najlepiej sprawdza się Selenit, Kryształ górski, Fluoryt, Ametyst, Obsydian, Tygrysie oko i Cytryn. Z kolei Paranormalia radzi jak wybierać odpowiednie dla nas minerały. Według niej kluczowa jest intuicja i właściwości danego kamienia.

- Pierwszy sposób to oczywiście dobieranie za pomocą swojej intuicji. Niektóre kryształy po prostu mogą cię przyciągać. Możesz zauważyć leżący, szary, wydawałby się mogło nijaki kamień, otoczony przepięknymi, mieniącymi się minerałami, a mimo wszystko to ten najbrzydszy, nijaki minerał, będzie cię przyciągał - tłumaczy TikTokerka.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Źródło: TikTok, Donald.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Ten lepszy,zgłoś
Wierze w Boga ale nie w kosciol. Uwazam ze cos w kamieniach moze byc "litoterapia". Niekoniecznie musi to byc od razu magia.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Rc ty fydt,zgłoś
Ten ksiądz ma rację. W wierze katolika nie może być miejsca na magię natomiast noszenie religijnych medalików nie jest formą praktyk magicznych bo medaliki te są wyrazem ufności w opiekę Jezusa i Maryi a nie jakąś magię.
Odpowiedz
2Zgadzam się0Nie zgadzam się