religia
Msza święta w trakcie lekcji w łódzkiej podstawówce. "To dyskryminacja"
ksiądz TikTok in vitro

SZOK: ksiądz z TikToka potwierdza, że dzieci z in vitro mają prawo do życia

Źródło zdjęć: © Sebastian Picur, TikTok
Anna RusakAnna Rusak,16.08.2022 16:00

Szok i niedowierzanie. Ksiądz rzymskokatolicki na TikTok-u zabrał głos w sprawie in vitro. Zrobił to nie raniąc uczuć par zmagających się z problemami z płodnością i osób, które na świat przyszły w wyniku zabiegu in vitro.

bGlKEhkj

 O in vitro mówi się ostatnio całkiem sporo, a to wszystko przez fragment, który znajduje się w podręczniku do HiT-u wydawnictwa Biały Kruk. W jednym z rozdziałów autor - prof. Wojciech Roszkowski - porównuje zabieg in vitro do "produkcji" i "hodowli" ludzi,. Zadaje też pytanie: "kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci?".

Głos w sprawie tej wypowiedzi zabrał już były premier, dziś lider PO, Donald Tusk, psychologowie i nauczyciele. Podręcznik wielu ekspertów nazwało nacjonalistycznym i ideologicznym, który wiarę katolicką i nauki Kościoła przedstawia prawie, jak obiektywną prawdę.

Wcześniej podręcznik chwalił o. Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja. Teraz głos zabrał inny duchowny katolicki.

Ksiądz z TikToka broni dzieci urodzonych metodą in vitro

Ks. Sebastian Picur to jeden z najpopularniejszych duchownych na TikToku. Ma już ponad 500 tys. obserwujących, a to wszystko dzięki lekkim, zabawnym treściom, którymi dzieli się z odbiorcami. Teraz wypowiedział się na temat in vitro, który stał się tak bardzo popularny za sprawą podręcznika do HiT-u.

bGlKEhkl

W kilku TikTokach, które zamieścił na profilu, odwołuje się do wątpliwości i pytań, które są mu zadawane przez wiernych i obserwujących w komentarzach. Informuje, że wszystkie dzieci są tak samo ważne i mają prawo do chrztu czy innych kościelnych sakramentów. 

"Tak, bez względu na rodzaj poczęcia, każde dziecko ma taką samą godność, wartość, ma prawo do życia, miłości i zbawienia" - czytamy w jednym z TikToków ks. Sebastiana.

trwa ładowanie posta...

Co Kościół mówi o metodzie in vitro?

Oczywiście ks. Picur dodaje, że Kościół ma moralne wątpliwości dotyczących samej metody in vitro. "Zapłodnienie in vitro dosyć często związane jest z zamierzonym niszczeniem embrionów" - czytamy w jednym z TikToków. Duchowny zaznacza jednak, że życie każdego dziecka jest ważne. Bez względu na to, w jaki sposób przyszło na świat.

trwa ładowanie posta...

Cóż, jak widać ten duchowny katolicki ma w sobie więcej szacunku i empatii do drugiego człowieka niż współpracująca z TVP Anna Derewienko, która niedawno na Twitterze porównała dzieci z in vitro do psów z hodowli. Całe szczęście są w naszym kraju jeszcze księża katoliccy, których można szczerze pochwalić.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
yonash,zgłoś
Jest ksiądz moim idolem. :)
Odpowiedz
0
like
0
dislike
Komentarze (1)
arrow
"W Obronie Chrześcijan". Zbigniew Ziobro chce zaostrzenia kar za obrażanie Kościoła