religia
Rekolekcje w Toruniu to nic złego? Kontrowersyjna wypowiedź wicekuratorki
ksiądz TikTok in vitro

SZOK: ksiądz z TikToka potwierdza, że dzieci z in vitro mają prawo do życia

Źródło zdjęć: © Sebastian Picur, TikTok
Anna RusakAnna Rusak,16.08.2022 18:00

Szok i niedowierzanie. Ksiądz rzymskokatolicki na TikTok-u zabrał głos w sprawie in vitro. Zrobił to nie raniąc uczuć par zmagających się z problemami z płodnością i osób, które na świat przyszły w wyniku zabiegu in vitro.

 O in vitro mówi się ostatnio całkiem sporo, a to wszystko przez fragment, który znajduje się w podręczniku do HiT-u wydawnictwa Biały Kruk. W jednym z rozdziałów autor - prof. Wojciech Roszkowski - porównuje zabieg in vitro do "produkcji" i "hodowli" ludzi,. Zadaje też pytanie: "kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci?".

Głos w sprawie tej wypowiedzi zabrał już były premier, dziś lider PO, Donald Tusk, psychologowie i nauczyciele. Podręcznik wielu ekspertów nazwało nacjonalistycznym i ideologicznym, który wiarę katolicką i nauki Kościoła przedstawia prawie, jak obiektywną prawdę.

Wcześniej podręcznik chwalił o. Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja. Teraz głos zabrał inny duchowny katolicki.

Ksiądz z TikToka broni dzieci urodzonych metodą in vitro

Ks. Sebastian Picur to jeden z najpopularniejszych duchownych na TikToku. Ma już ponad 500 tys. obserwujących, a to wszystko dzięki lekkim, zabawnym treściom, którymi dzieli się z odbiorcami. Teraz wypowiedział się na temat in vitro, który stał się tak bardzo popularny za sprawą podręcznika do HiT-u.

W kilku TikTokach, które zamieścił na profilu, odwołuje się do wątpliwości i pytań, które są mu zadawane przez wiernych i obserwujących w komentarzach. Informuje, że wszystkie dzieci są tak samo ważne i mają prawo do chrztu czy innych kościelnych sakramentów. 

"Tak, bez względu na rodzaj poczęcia, każde dziecko ma taką samą godność, wartość, ma prawo do życia, miłości i zbawienia" - czytamy w jednym z TikToków ks. Sebastiana.

trwa ładowanie posta...

Co Kościół mówi o metodzie in vitro?

Oczywiście ks. Picur dodaje, że Kościół ma moralne wątpliwości dotyczących samej metody in vitro. "Zapłodnienie in vitro dosyć często związane jest z zamierzonym niszczeniem embrionów" - czytamy w jednym z TikToków. Duchowny zaznacza jednak, że życie każdego dziecka jest ważne. Bez względu na to, w jaki sposób przyszło na świat.

trwa ładowanie posta...

Cóż, jak widać ten duchowny katolicki ma w sobie więcej szacunku i empatii do drugiego człowieka niż współpracująca z TVP Anna Derewienko, która niedawno na Twitterze porównała dzieci z in vitro do psów z hodowli. Całe szczęście są w naszym kraju jeszcze księża katoliccy, których można szczerze pochwalić.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 10
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
To żaden news. Stanowisko Kościoła katolickiego jest znane w tej sprawie od jakiś 50 lat (dokument "Donum Vitae"). Kościół katolicki sprzeciwia się używaniu in vitro, bo przy tej metodzie wiele embrionów obumiera (wg katolików życie człowieka zaczyna się od zapłodnienia, zatem takie traktowanie embrionów jest zabójstwem). I nie piszcie o tym księdzu, jakby tylko on w Polsce miał taką opinię. To kłamstwo. W polskim Kościele jest wielu kapłanów i zakonników, którzy podchodzą z szacunkiem do osób o imnych poglądach. Kilka przykładów: ks. Isakowicz-Zaleski, o. Adam Szustak, ks. prof. Waldemar Chrostowski, bp Marek Solarczyk, bp Grzegorz Ryś, kard. Kazimierz Nycz, ks. Tomasz Kancelarczyk, o. Leon Knabit i tak dalej.
Odpowiedz
1like0dislike
yonash,zgłoś
Jest ksiądz moim idolem. :)
Odpowiedz
0like0dislike
Komentarze (2)
arrow
"Komunijne sado-maso". Internauci wstrząśnięci "kajdanami Maryi"