Wrześniowa pełnia Księżyca w Rybach

Wrześniowa pełnia Księżyca w Rybach. Zodiakary apelują: nie dzwońcie do byłych!

Źródło zdjęć: © 24tarot24, TikTok, gabriela_galos, marzenadrygacz
Anna RusakAnna Rusak,09.09.2022 07:00

Według zodiakarzy pełnia Księżyca we wrześniu zafunduje nam niezły rollercoaster emocji. Jak przygotować się na pełnię w Rybach? Czemu bywa nazywana Pełnią Żniwiarzy?

9 września zacznie się retrogradacja Merkurego. Jeśli czytaliście nasz poprzedni tekst, dotyczący tego zjawiska, to wiecie już, czemu w tym czasie odzywają się do was wasi byli partnerzy i czemu nagle sprzęty elektroniczne odmawiają posłuszeństwa.

Wychodzi jednak na to, że to nie koniec nieprzyjemnych niespodzianek, które w tym miesiącu przewidziały dla nas planety. Przed nami ostatnia letnia pełnia Księżyca. Pełnia Żniwiarzy niestety nie będzie najprzyjemniejszym okresem w tym roku…

Pełnia Księżyca we wrześniu. Kiedy wypada?

Pełnię w Rybach na niebie będziemy mogli obserwować już na początku tego miesiąca. 10 września każdy, kto spojrzy w niebo nocą, będzie mógł podziwiać ostatnią letnią pełnię Księżyca.

Ziemskiego satelitę najlepiej obserwować oczywiście wieczorem, ale Księżyc Żniwiarzy najlepiej widoczny będzie o 11:58 10 września. Miejmy nadzieję, że pełni Księżyca w Rybach nie zakłócą żadne chmury i spadające Perseidy.

trwa ładowanie posta...

Pełnia Żniwiarzy. Skąd nazwa wrześniowej pełni Księżyca?

Oczywiście nazwa pełni związana jest z rytmem natury. Wrześniowa pełnia Księżyca nazywana jest Pełnią Żniwiarzy. Nawiązuje tym samym do zbierania plonów przez rolników w tym okresie.

Inne nazwy pełni, którą będziemy mogli oglądać na niebie 10 września, to "pełnia kukurydzianego Księżyca" oraz "pełnia Księżyca plonów". Wrześniowa pełnia Księżyca przypada w znaku Rybyzodiakarze już wytłumaczyli, czego możemy się w tym czasie spodziewać.

Pełnia Księżyca w Rybach. Jak się przygotować?

Marzena Drygacz na TikToku informuje, że skutki wrześniowej pełni Księżyca odczujemy już 9 września. Tego dnia przez Pełnię Żniwiarzy możemy być wyjątkowo poirytowani, średnio skoncentrowani, może nas też wyjątkowo mocno boleć głowa.

Księżyc w Rybach ma sprawić, że będziemy wyjątkowo wrażliwi, podatni na melancholię i płacz. Drygacz radzi też, by pod żadnym pozorem nie dzwonić do byłego czy byłej i apeluje, byśmy nie pozwolili traumom z przeszłości zawładnąć naszą energią.

trwa ładowanie posta...

TikToker "24Tarot24" dodaje, że czas wrześniowej pełni Księżyca to moment kulminacyjny, w którym rozwiązują się wszystkie nasze trudne sprawy. Pełnia w Rybach zapowiada nowy początek, ale wiąże się też ze szczególną nerwowością i dlatego lepiej wstrzymać się w tym czasie od podejmowania ważnych decyzji.

trwa ładowanie posta...

"Jeżeli w ostatnich miesiącach czułaś, że nic nie idzie po twojej myśli i wszystko stoi w czasie, to teraz możesz przygotować się na rollercoaster. Nadejdą duże zmiany, twoje myśli będą się bardzo szybko urzeczywistniać. Jednym słowem będzie się działo. Zwróć uwagę na swoje sny" - pisze z kolei Tiktokerka Gabriela Galos.

Jeśli więc wierzyć zodiakarzom, pełnia w Rybach nie zapowiada się szczególnie optymistycznie. W połączeniu z retrogradacją Merkurego, która potrwa do 2 października, zapewne zaserwuje nam dość trudny czas. Miejmy jednak nadzieję, że po tych przejściach gwiazdy jakoś nam się odpłacą i zafundują trochę odpoczynku od dram.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 3
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1