John i Nigel Crab obruszają fundację Kai Godek

"Kraby w homozwiązku". Kai Godek nie podoba się kreskówka BBC

Źródło zdjęć: © @HEYDUGGEE Facebook
Marta Grzeszczuk,
29.02.2024 08:00

W nagradzanej kreskówce na CBeebies postaciami drugoplanowymi jest para krabów tej samej płci. To więcej, niż jest w stanie znieść fundacja Życie i Rodzina, w której zarządzie zasiada Kaja Godek.

Fundacja Życie i Rodzina, w której zarządzie zasiada Kaja Godek, znalazła kolejnego wroga. Tym razem padło na kreskówkę z Wysp Brytyjskich. W jaki sposób animacja dla najmłodszych wyświetlana na kanale CBeebies krzywdzi Godek i jej współpracowników? Pokazuj związek dwóch krabów tej samej płci.

Fundacja Kai Godek zarzuca BBC "lewackie zapędy"

trwa ładowanie posta...

Można podejrzewać, że brytyjski nadawca BBC, do którego należy kanał dla dzieci CBeebies byłby co najmniej zaskoczony dowiadując się, że według organizacji Życie i Rodzina: "tworzy bajki, które 'bawią i uczą' w sposób odpowiadający lewackim zapędom". Wszystko dlatego, że w kreskówce "Hey Duggee" jako postacie drugoplanowe występują pan i pan Crab. Animacja dla dzieci w wieku od dwóch do pięciu lat jest wyświetlana od 2014 r. Zdobyła w tym czasie wiele nagród, w tym prestiżową BAFTA dla najlepszej kreskówki w swojej kategorii w 2016, 2017, 2018 i 2022 r.

Fundacji Życie i Rodzina nie podoba się fakt, że panowie Crab istnieją

Co ciekawe rolę panów Crab w tej produkcji całkiem trafnie opisała na stronie ratujzycie.pl fundacja Życie i Rodzina: "Dwie postacie, a dokładniej kraby John i Nigel są w związku. Jest to przedstawione jako fajne i naturalne – w taki sposób mają widzieć to dzieci. Homoseksualizm nie ma zaskakiwać dzieci, nie ma szokować". Dokładnie tak, panowie Crab nie robią nic zdrożnego, ani nieodpowiedniego dla najmłodszych widzów. Najcięższe działa, jakie była przeciw nim wytoczyć fundacja Godek, to fakt, że: "mieszkają razem i trzymają się 'za ręce'". Są po prostu postaciami w kreskówce, tak jak inni jej bohaterowie.

Fakt, że obrusza to Godek i jej współpracowników jest dobrą ilustracją stosunku tych ludzi do osób należących do mniejszości LGBTQ+. Życie i Rodzina zdaje się mieć problem z faktem, że osoby nieheterokseksualne istnieją i są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa.

trwa ładowanie posta...

Homofobia Godek i jej współpracowników nie ma racjonalnego uzasadnienia

Według globalnego badania ipsos.com z 2021 r. 10 proc. osób na świecie identyfikuje się jako nieheteroseksualne. W tym 3 proc. deklaruje homoseksualność, a 4 proc. biseksualność. To globalnie 800 mln osób, które wbrew temu czego życzyłaby sobie Kaja Godek, mają prawo do swojej reprezentacji we wszystkich przejawach kultury i popkultury. Na szczęście zażartych homofobek i homofobów, robiących "karierę" na promowaniu nieuzasadnionej racjonalnie nienawiści jest dużo mniej.

Godek miała już okazję przekonać się o tym także w Sejmie, gdzie projekt organizacji, w której zarządzie zasiada przepadł w pierwszym czytaniu. Zmiany w ustawach, które miały doprowadzić w praktyce do nielegalności marszów równości, zostały odrzucone przez posłów i posłanki w głosowaniu 22 lutego. Zakazy analogiczne do tych, których domagała się organizacja Godek na naszym kontynencie obowiązują tylko na Węgrzech i w Rosji.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2