Korea Północna zakazuje ŚMIANIA SIĘ. Oznaki szczęścia są surowo karane
Koreańczycy z Północy obchodzą 10. rocznicę śmierci byłego przywódcy swojego państwa, Kim Dzong Ila. Z tej okazji władze kraju zakazały obywatelom śmiania się i spożywania alkoholu przez 11 dni.
17 grudnia 2011 roku po niemal dwóch dekadach totalitarnych rządów zmarł Kim Dzong Il - przywódca Korei Północnej. Podczas swojego panowania doprowadził m.in. do klęski głodu, która mogła pochłonąć nawet 2,5 mln ludzkich istnień (większość mieszkańców kraju jadła wówczas korę z drzew). W tym roku mija dziesięć lat od śmierci dyktatora, ale skala despotycznych praktyk w Korei Północnej wcale nie zmalała.
Podobne
- Egipt traktuje influencerki jak przestępców. Tiktokerka wybłagała trzy lata więzienia
- TikTok i fundacja Eltona Johna uświadamiają o AIDS
- Policja znalazła ciało Nicoli Bulley. Śledztwo utrudniali internauci
- Nastolatka uciekła porywaczowi. Ocalił ją gest pomocy z TikToka
- Tinder dla wyznawców teorii spiskowych. Znajdź szura na życie
W związku z okrągłą rocznicą śmierci Kim Dzon Ila władze Korei Północnej ogłosiły 11-dniowy okres żałoby. W tym czasie obywatelom kraju nie wolno pić alkoholu, śmiać się ani angażować w spędzanie wolnego czasu - przekazał Radiu Wolna Azja (RFA) mieszkaniec północnokoreańskiego miasta Sinŭiju. Źródło podało, że w samym dniu rocznicy zabronione jest robienie zakupów spożywczych.
Co grozi za złamanie zakazu śmiania się?
RFA tłumaczy, co w przeszłości działo się z ludźmi, którzy złamali zakazy obowiązujące podczas żałoby. - Jeśli kogoś przyłapano na piciu lub pod wpływem alkoholu, aresztowano tę osobę i traktowano jak przestępcę ideologicznego. Zabierano ją w niewiadome miejsce i nigdy więcej tej osoby nie widziano.
Jeśli w trakcie trwania żałoby komuś umrze członek rodziny, nie wolno głośno płakać. Jeśli w czasie żałoby przypadają komuś urodziny, nie może ich świętować.
Służby będą szukać szczęśliwych osób
Policjanci otrzymali wytyczne, aby wypatrywać na ulicach osób, które angażują się w żałobę w niewystarczającym stopniu. RFA podaje, że tak długi okres żałoby jest uciążliwy dla mieszkańców Korei Północnej. Obywatele kraju mają nadzieję, że kiedy umrze Kim Dzong Un - czyli obecny dyktator - czas smutku po jego śmierci zostanie skrócony do tygodnia.
Skoro już wiemy, co jest zakazane w okresie żałoby, to co jest dozwolone? Jedna z prowincji kraju planuje szereg wydarzeń na cześć byłego przywódcy kraju - wystawę fotografii i sztuki, koncerty oraz wykłady edukacyjne.
Źródło: Radio Wolna Azja
Popularne
- PiriPiri zrobiło pierwsze w Polsce lody z kebabem. To nie jest żart
- Wersow wypuściła "Dorosłe serce". Śpiewa, że otrzymała chłód
- Rosyjski youtuber przesadził z prankami. Policja nie miała litości
- Pierwszy na świecie wyścig plemników. Będą zakłady, kamery, a nawet komentator
- Katy Perry poleci w kosmos. Kiedy wróci na Ziemię?
- Gimpson (Gimper) ogłosił swój ostatni koncert. Klub wyprzedał W GODZINĘ
- Stuu pozwał wiceministra sprawiedliwości. "Rzekomo dopuściłem się pomówienia"
- Sylwester Wardęga przegrał z Marcinem Dubielem. Musi zapłacić 350 tys. zł?
- Bambi nie potrafi śpiewać? Burza pod klipem z koncertu