Powstał portal randkowy dla wyznawców teorii spiskowych

Tinder dla wyznawców teorii spiskowych. Znajdź szura na życie

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Canva, Wikipedia
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,18.03.2023 07:30

Wyznawcy teorii spiskowych zyskali nową przestrzeń w internecie, gdzie mogą szukać miłości. Portal randkowy dla negacjonistów nauki i rozumu okazał się sukcesem. To zasługa Michaela Bründela, jednego z najsłynniejszych szurów w Niemczech.

Wyznawcy teorii spiskowych mają potrzeby jak wszyscy inni ludzie. Kiedy samotnie stają do walki przeciwko światu nauki, chcieliby kogoś u boku, kto będzie ich wspierał i oglądał filmy z żółtymi napisami. Z odpowiedzią na tę potrzebę przybywa portal SchwurbelTreff - niemiecki serwis randkowy dla wyznawców teorii spiskowych.

W internecie próżno szukać strony podobnej do SchwurbelTreff. Witryna wita internautę grafiką, która przedstawia dwoje singli z foliowymi czapkami na głowie. Wystrzeliwują z nich wiązki elektryczne i tworzą pomarańczowe serce. To tylko przedsmak tego, co portal ma do zaoferowania samotnym szurom z twojej okolicy.

Niemiecki portal randkowy dla wyznawców teorii spiskowych
Niemiecki portal randkowy dla wyznawców teorii spiskowych (Screenshot z schwurbeltreff.de)

Niemiecki portal randkowy dla szurów

Strona prosi użytkownika o podanie standardowych danych, takich jak wzrost, hobby czy ulubione filmy. Bądźmy szczerzy, to nie są ważne kwestie. Istotne jest pole nakazujące użytkownikowi wymienić teorie spiskowe, które uważa za prawdziwe - plandemia, QAnon czy Nowy Porządek? Singiel musi się też przyznać, jaką przyjął liczbę szczepionek przeciw COVID-19.

Szurorandkowicze są proszeni o wymienienie źródeł, skąd czerpią informacje o aktualnych wydarzeniach. Ponadto muszą napisać esej, w którym przedstawią prognozę, jak zmieni się świat w ciągu 20 lat. Witryna w ciągu pierwszych trzech tygodni od uruchomienia zyskała ponad 1500 użytkowników.

Kim jest twórca Tindera dla szurów?

Nazwa SchwurbelTreff odnosi się do pogardliwego określenia w języku niemieckim, które dotyczy wyznawców teorii spiskowych. Założycielem portalu jest szurocelebryta Michael Bründel. Mężczyzna jest stałym bywalcem tzw. Marszów Wolności, które gromadzą koronasceptyków na ulicach niemieckich miast. To właśnie Bründel jest jedną z osób, która widnieje na stronie powitalnej SchwurbelTreff.

Mężczyzna udzielił komentarza serwisowi Vice News. Bründel stwierdził, że świat wyznawców teorii spiskowych i mainstream są nie do pogodzenia. Stąd potrzeba dedykowanych portali randkowych, na których członkowie Querdenken czuliby się komfortowo. Querdenken to nazwa ruchu zrzeszającego niemieckich wyznawców teorii spiskowych.

Źródło: Vice News

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 1