Kolejny kraj zbanował Clubhouse. Najpierw Chiny, teraz...
Kolejny kraj nie chce, aby jego obywatele nie korzystali z hitowej aplikacji, jaką jest Clubhouse. Najpierw apkę zablokowały Chiny. Teraz następny kraj zbanował platformę do swobodnych rozmów.
Jeżeli nigdy nie spotkaliście się z najnowszą i najbardziej hot aplikacją, czyli Clubhouse, oto krótkie wprowadzenie. Apka to „to nowy rodzaj sieci społecznościowej opartej na głosie — gdzie ludzie z całego świata spotykają się, aby rozmawiać, słuchać i uczyć się od siebie nawzajem w czasie rzeczywistym”. Brzmi jak zlepek słów, które stworzyła średnio rozgarnięta sztuczna inteligencja?
O co chodzi w Clubhouse?
Możliwe, że brzmi to bardzo dziwnie. Jednak zasada tej apki jest bardzo prosta: możemy słuchać ludzi z całego świata, rozmawiających w rzeczywistym czasie. Możemy też sami stworzyć pokój i mówić do innych. Sama apka zdobyła dużą popularność przez swój ekskluzywny sposób zaproszeń.
Nie możemy sami założyć konta i ot tak korzystać z Clubhouse. Trzeba najpierw zdobyć zaproszenie od kogoś. A skąd ten ktoś ma mieć dostęp do aplikacji? Od kogoś innego. Każdy na starcie może zaprosić dwie osoby. Więc działa to, jak odwrócona piramida finansowa. Tylko nikt nie musi nic płacić, nikt wyżej nic nie zyskuje. Jednak ekskluzywność przyciąga nowych użytkowników. Apka jest dostępna obecnie tylko na systemie iOS.
Szczególnie że platforma pozwala na połączenie się ludzi ze wszystkich kontynentów. Od Stanów Zjednoczonych po Nową Zelandię. I to się nie podoba niektórym państwom.
Oman jest drugim krajem, który oficjalnie zablokował aplikację Clubhouse
Tak, Oman w niedzielę zablokował apkę do słuchania i rozmawiania w swoim państwie. Przez co? Oficjalnie przez brak uzyskania zezwolenia od rządowych oficjeli. Strona z wiadomościami WAF otrzymała ciekawy komentarz od Urzędu Regulacji Telekomunikacji w Omanie: „Podobne aplikacje komunikacyjne muszą uzyskać zezwolenie od władz”.
Pierwsze były Chiny: w lutym Clubhouse zostało tam zablokowane.
Z drugiej strony Omańskie Stowarzyszenie na rzecz Praw Człowieka w swoim oświadczeniu przyrównało działania władz do działań Chin:
Clubhouse zebrało masę negatywnych głosów, które wskazywały na m.in.: brak moderacji, falę dezinformacji oraz mowę nienawiści na platformie. Jednak codziennie z aplikacji korzysta bardzo dużo użytkowników.
Korzystacie z Clubhouse?
Popularne
- To oni pozwali Sylwestra Wardęgę. Lista jest bardzo długa
- W 12 godziny spała z 1000 facetów. Onlyfansiara twierdzi, że pobiła rekord
- Dubajska czekolada trafiła do Żabki. Limitowana i ekstremalnie droga
- "Fazolandia" sprzedana. Koniec marzenia słynnego youtubera
- AI Iga Świątek wali szoty w reklamie pubu Mentzena. Będą pozwy?
- Jelly Frucik spał z Wojtkiem Golą? Żaden 20-stronnicowy dokument tego nie wymaże
- Dawid Podsiadło z AliExpress. Hubert jak Maciej Musiał - też posprząta mieszkanie
- 19 stycznia krytyczną datą dla TikToka. MrBeast zabrał głos
- Merch Drwala 2025 nadchodzi. Trzy daty, które lepiej zapamiętaj