trendy
Supreme za gorsze? CCC sprzedaje "podróbki" znanej marki | Aktualizacja
Czym jest Twitter Spaces?

Chcesz Clubhouse, ale masz Androida? Użyj Twitter Spaces

Źródło zdjęć: © William Krause / Unsplash.com
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,04.05.2021 12:06

Twitter Spaces to nowa funkcja na Twitterze. Jej działanie jest łudząco podobne do aplikacji Clubhouse, ponieważ funkcja umożliwia tworzenie głosowych konwersacji na żywo. Usługa jest dostępna zarówno na iOS, jak i na Androida.

bDYNpeur

Twitter rozwijał funkcję Spaces od wielu miesięcy, ale w ograniczonym gronie beta-testerów. Od 3 maja przestrzenie stały się dostępne dla tych użytkowników serwisu, którzy mają co najmniej 600 obserwujących. Twitter twierdzi, że Spaces są przeznaczone do prowadzenia małych i intymnych rozmów z kilkoma osobami lub do dużych dyskusji z tysiącami słuchaczy o tym, co się teraz dzieje na świecie.

Twitter Spaces to odpowiedź na ubiegłoroczny fenomen w świecie serwisów społecznościowych, czyli aplikację Clubhouse. Na przełomie 2020 i 2021 roku każdy chciał zdobyć zaproszenie do Clubhouse, gdzie ludzie rozmawiają ze sobą głosowo w różnych pokojach tematycznych. Aplikacja jest wysoce ekskluzywna, ponieważ nie wystarczy zdobyć do niej zaproszenia. Trzeba jeszcze mieć smartfona z iOS.

Jak działa Twitter Spaces?

Kiedy ktoś, kogo obserwujecie, zaczyna konwersować w Spaces, pojawi się on u góry Waszej osi czasu jako fioletowa "bańka" na tak długo, jak długo będzie aktywny. W trakcie jednego spotkania w Spaces głos może zabrać 11 zmieniających się prelegentów, a słuchająca ich liczba osób może być nieograniczona (źródło).

Twitter Spaces
Twitter Spaces (twitter.com , Twitter.com)

Kiedy dołączycie do grupy jako słuchacze, możecie reagować na to, co słyszycie za pomocą emotikonów. Możecie sprawdzać wszelkie przypięte tweety, pisać posty, czatować z grupą lub poprosić o zabranie głosu. Oczywiście jeśli występujecie w roli gospodarza spotkania, macie pełną kontrolę nad Spaces – ustalacie temat rozmowy i przyznajecie uczestnikom dyskusji prawo głosu.

Twitter Spaces
Twitter Spaces (twitter.com , Twitter.com)

Co w przyszłości pojawi się na Twitter Spaces?

Twitter ogłosił, że wkrótce na Spaces pojawią się nowe funkcje, np. możliwość monetyzacji spotkań poprzez sprzedaż wirtualnych wejściówek. Pojawi się również opcja ustawiania powiadomień o rozmowach, których nie chcecie przegapić. W przyszłości Spaces ma być dostępne nie tylko dla kont z co najmniej 600 obserwującymi, ale dla wszystkich użytkowników serwisu.

bDYNpeut

Skoro jesteśmy w temacie nowych technologii, to nie spodziewacie się, ile kosztuje naprawienie ekranu w nowym iPadzie...

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Czy te MEGADYMY są z grilla? Nie, z konferencji przed Fame MMA 10 [MEMY]