Kocha swój samochód. Tak bardzo, że chce z nim uprawiać seks - czym jest obiektofilia?

Źródło zdjęć: © TLC, YouTube
Anna RusakAnna Rusak,07.06.2022 16:30

Ten mężczyzna kocha swój samochód w zupełnie inny sposób niż przeciętny człowiek. Chase jest miłością jego życia, a Nathaniel uwielbia uprawiać z nim seks. Czym jest obiektofilia i co mówią o niej naukowcy?

Od dawna piszemy o różnych xenopłciowych odłamach. Była już fikcjoseksualność, była też zodiakpłciowość. Do jakiej jednak grupy można zakwalifikować osoby, które utożsamiają swoją tożsamość płciową z przedmiotami lub odczuwają w stosunku do nich pociąg seksualny?

Znacie już historię kobiety, która postanowiła umawiać się tylko z plastikowym samolotem. Teraz czas na historię mężczyzny, który zakochał się w swoim samochodzie i uważa, że może z nim współżyć.

Kocha swój samochód. Tak bardzo, że chce z nim uprawiać seks

Temat nie jest nowy, bo historia tego mężczyzny już jakiś czas temu ukazała się w programie TLC, ale ostatnio coraz częściej pojawia się na TikToku, więc chyba warto ją przypomnieć.

Nathaniel - nie jest to jego prawdziwe imię, mężczyzna chciał zachować odrobinę prywatności - umawiał się z paroma kobietami, ale nigdy nie udało mu się w żadnej zakochać. Do czasu aż w 2007 roku nie poznał Chase’a - czerwonego Chevy Monte Carlo z 1998 roku. W pojeździe zakochał się od pierwszego wejrzenia.

trwa ładowanie posta...

Przez pięć lat w tajemnicy uprawiał seks z samochodem, bo bał się tego, że ludzie będą go oceniali. Wciąż łączy go wyjątkowa więź z tym przedmiotem, ale teraz jest gotów, by o tym mówić.

Lubię pochylać się nad jego błotnikiem i przez maskę, tak jakby naciskać na niego. Jedną z odważniejszych pozycji jest ta, w której pod nim jestem.

- TLC

Nathaniel przyznaje też, że to jego ulubiona forma stosunku z samochodem. Dodaje, że często masturbuje się, stojąc obok zaparkowanego pojazdu. Na nagraniu możemy też zobaczyć, jak mężczyzna całuje maskę swojego Chase’a. Przyznaje, że go kocha.

Sex With My Car | My Strange Addiction

Czym jest obiektofilia?

Obiektofilia to rozwijanie się silnego uczucia seksualnego lub romantycznego w stosunku do nieożywionego przedmiotu. Niektórzy naukowcy wysnuli teorię, że stan ten może być powiązany z autyzmem. Artykuł z 2019 roku na ten temat znajduje się nawet w poważanym magazynie naukowym "Nature".

Praca bada 34 osoby obiektoseksualne i wykazuje powiązanie między ich seksualnymi uczuciami wobec przedmiot nieożywionych, a autyzmem i synestezją. Według badaczy z Wielkiej Brytanii obiektoseksulaność powiązana jest z wyższymi wskaźnikami zdiagnozowanego autyzmu.

Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że są to świeże badania, przeprowadzone na dość małej grupie badawczej, więc nie możemy postawić tutaj jakichś konkretnych wniosków. Dodajmy jeszcze, że w 2022 pojawił się kolejny artykuł, w którym naukowcy snuli podobne rozważania.

Źródło: nature.com, "Objectum sexuality: A sexual orientation linked with autism and synaesthesia", "Loving Objects: Can Autism Explain Objectophilia?", NYPost

Rozwijaj swoje pasje z Bankiem Pekao S.A., bo jak nie teraz to kiedy?
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 6
  • emoji ogień - liczba głosów: 9
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 107
  • emoji smutek - liczba głosów: 11
  • emoji złość - liczba głosów: 16
  • emoji kupka - liczba głosów: 55
Petrolhead,zgłoś
Są granice których przekroczyć nie wolno... Rozumiem że gościu ma spektrum ale.. czułem się niekomfortowo czytając to a sam lubię samochody
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
Nickt,zgłoś
Żebyście się nie zdziwili, jak za jakiś czas UE zalegalizuje takie związki i jeszcze pozwoli adoptować im dzieci. A ja będę nazywany autofobem.
Odpowiedz
9Zgadzam się2Nie zgadzam się
obserwator,zgłoś
wszyscy czytamy smiejemy się i komentujemy a tak naprawdę ten koleś potrzebuje pomocy lekarskiej ten koleś żle ze sobą skończy
Odpowiedz
4Zgadzam się0Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Zobacz komentarze: 43