ekologia
Pogoda to nie klimat - o co chodzi z rekordem temperatury w Polsce w czerwcu?
lego

Klocki Lego bardziej eko - teraz będą je robić z plastikowych butelek

Źródło zdjęć: © Unsplash.com
Anna RusakAnna Rusak,24.06.2021 16:00

Za jakiś czas na nasze półki trafią zupełnie nowe, trochę bardziej ekologiczne klocki Lego: "recykling nie jest rozwiązaniem"

bFORgmer

Nadmiar plastiku to chyba problem, o którym nie musimy Wam za dużo opowiadać. Na szczęście ostatnio producenci i naukowcy pracują nad lepszym, a raczej ponownym, wykorzystaniem tego surowca.

W zasadzie taki recykling wydaje się jedyną słuszną opcją – no może poza całkowitym z niego zrezygnowaniem. Dlatego też cieszy nas chociażby to, o czym pisaliśmy niedawno, czyli przerabianie plastikowych butelek na wanilinę. Może więc Wam też choć trochę radości sprawi wiadomość, że tą samą drogą postanowiło pójść Lego.

Firma właśnie zaprezentowała swoje pierwsze klocki, które zostały wykonane z przetworzonych plastikowych butelek. Zanim Lego doszło do idealnej receptury przez trzy lata wykonywało eksperymenty na 250 różnych materiałach, co chyba może świadczyć o tym, że zależy im na tej koncepcji.

„Jesteśmy zaangażowani w budowanie zrównoważonej przyszłości dla przyszłych pokoleń, a szczególnie dzieci. Chcemy, aby nasze produkty miały pozytywny wpływ na planetę, nie tylko dzięki zabawie, którą inspirują, ale także dzięki materiałom, z których korzystamy. Przed nami jeszcze długa droga, ale jesteśmy zadowoleni z postępów, jakie robimy”.

- The Guardian

Z jednej plastikowej butelki powstaje mniej więcej 10 klocków Lego o rozmiarach 4x2, a pierwsze z nich trafią do sprzedaży najprawdopodobniej w ciągu dwóch lat. Twórcy podkreślają, że będą jeszcze pracowali i testowali produkt, tak żeby jego finalna wersja była idealna.

bFORgmet

Warto tutaj też zaznaczyć, że Lego nie chce, aby recykling był domyślnym rozwiązaniem na radzenie sobie z problemem tworzyw sztucznych. Sądzą, że ważniejsze jest konstruowanie produktów, które będą na tyle wytrzymałe, by można je było przekazywać z pokolenia na pokolenie.

I cóż możemy dodać – po prostu się z nimi zgadzamy i dorzucamy do tego, że równie istotny jest surowiec, z którego te produkty zostają wykonane. Tutaj też należy pochwalić firmę za to, że od 2018 roku część swoich produktów wytwarza z biopolietylenu, który jest wytwarzany z trzciny cukrowej i pozyskuje się go w sposób zrównoważony.

bFORgmev

Także my mamy nadzieję, że więcej wielkich firm pójdzie właśnie w takim kierunku i trochę zapożyczy sobie to myślenie o długotrwałym produkcie od Lego. A tak z innej beczki - widzieliście już seksistowskie reklamy, które zostały zaprezentowane w trochę lepszej wersji?

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Biedne Polaczki jedzą za dużo mięsa. Kupcie sobie mały samolot, to będziecie mogli polecieć na wakacje