Pierwszy polski zestaw LEGO Ideas "Opowieści z czasów wyścigu kosmicznego"

Pierwsze polskie LEGO "Opowieści z czasów wyścigu kosmicznego". Idealne dla zodiakar

Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Anna RusakAnna Rusak,20.04.2023 10:15

Do sklepów już niedługo trafi pierwszy polski zestaw LEGO. Za LEGO Ideas "Opowieści z czasów wyścigu kosmicznego" odpowiada Jan Woźnica i na pewno spodoba się on fanom kosmosu i zodiakarom. Jak wygląda zestaw i gdzie można go kupić?

LEGO Ideas to program, do którego każdy może zgłosić swój projekt i liczyć na to, że trafi on do produkcji. Żeby tak się stało, musi on jednak przejść kilka etapów i zdobyć 10 tys. głosów internautów. Dzięki LEGO Ideas dostaliśmy już taki zestaw jak maszyna do pisania, a za jakiś czas może do sprzedaży trafi dom Cullenów ze "Zmierzchu".

W zeszłym roku dowiedzieliśmy się, że jednym z laureatów konkursu jest polski fan LEGO Jan Woźnica. Teraz jego zestaw "Opowieści z czasów wyścigu kosmicznego" trafi do sprzedaży. Jak wygląda pierwsze LEGO zaprojektowane przez Polaka?

LEGO Ideas "Opowieści z czasów wyścigu kosmicznego"

Zestaw LEGO Ideas "Opowieści z czasów wyścigu kosmicznego" składa się z czterech części, a każda z nich jest w rozmiarze pocztówki. Klocki pokazują zarys promu kosmicznego, bazy księżycowej, czarnej dziury, zaćmienia księżyca i różnych konstelacji gwiazd. Tak, to zestaw idealny dla fanów kosmosu i zodiakar.

Obrazki są niezależne od siebie, więc można je komponować w przestrzeni w dowolny sposób. Idealnie sprawdzą się też w retro mieszkaniach, bo utrzymano je w minimalistycznej estetyce, wzorowanej na plakatach z lat 80. Jan Woźnica, który odpowiada za projekt i dzięki któremu mamy pierwszy polski zestaw LEGO, przy tworzeniu inspirował się klasycznymi plakatami sci-fi i okładkami retro książek.

trwa ładowanie posta...

Pierwsze polskie LEGO - gdzie kupić?

Zestaw Ideas "Opowieści z czasów wyścigu kosmicznego" znajdzie się w sklepach LEGO już 8 maja. Uczestnicy programu LEGO VIP będą mogli kupić go parę dni wcześniej, bo już 5 maja. Pierwsze polskie LEGO będzie kosztowało 249,99 zł.

Warto przypomnieć, że Jan Woźnica nie jest jedynym polskim fanem klocków LEGO, który tworzy projekty zestawów. Konstruktor Łukasz Więcek również wraz ze swoją chatką z Podlasia bierze udział w inicjatywie LEGO Ideas. To on też stworzył Wisławę Szymborską z klocków LEGO. Miejmy więc nadzieję, że zestaw "Opowieści z czasów wyścigu kosmicznego" nie będzie ostatnim polskim akcentem sklepach LEGO!

Pierwszy polski zestaw LEGO Ideas "Opowieści z czasów wyścigu kosmicznego"
Pierwszy polski zestaw LEGO Ideas "Opowieści z czasów wyścigu kosmicznego" (mat. prasowe)
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0