zdrowie psychiczne
"Za dużo, za wcześnie". Jak dorasta się z dostępem do pornografii
Kinia Wiczyńska o depresji

Kinia Wiczyńska otwarcie o swojej depresji: "Ona wraca. Mocno mnie rozłożyło"

Źródło zdjęć: © Instagram.com, Kinia Wiczyńska, YouTube
Anna RusakAnna Rusak,09.06.2022 12:00

Kinia Wiczyńska w swoim najnowszym filmiku opowiada o swojej depresji i dzieli się z obserwującymi informacjami o zdrowiu psychicznym. Podkreśla też, że depresja nie ma twarzy i nawet najbardziej "szczęśliwa" osoba może na nią zachorować.

Kinia Wiczyńska to 20-letnia TikTokerka, która aktywnie dzieli się swoim życiem w social mediach. Zaistniała m.in. dzięki temu, że pokazywała swoją drogę do "idealnego uzębienia" i jak sama mówi - o swój wymarzony uśmiech walczyła ponad 2 lata.

Wiczyńska ostatnio nagrała bardzo ważny filmik, w którym mówiła o swoich zmaganiach z depresją. Jej przesłanie powinien wziąć sobie do serca każdy, kto uważa, że osoba z depresją "wygląda na smutną".

Kinia Wiczyńska o swojej depresji

Filmik, który Kinia Wiczyńska wrzuciła na swój kanał na YouTube, zatytułowany jest "Ona nie wybiera", a pod tą "oną" kryje się właśnie depresja. TikTokerka przyznaje w nim, że już od jakiegoś czasu zmaga się z depresją, a jej aktualny wyjazd ma jej pozwolić skupić się na zdrowiu.

Depresja nie wybiera. Ona wraca. A każdy nawrót jest silniejszy mam wrażenie. Mocno mnie rozłożyło. Też wzięłam sobie dużo na głowę. Wyjechałam, bo wiedziałam, że muszę zadbać o siebie.

trwa ładowanie posta...

Wiczyńska mówi też o tym, że chodzi na terapię, bierze leki i robi wszystko, by poczuć się lepiej. Podkreśla też, że na depresję może zachorować absolutnie każdy z nas i to bez względu na jego sytuację finansową. Depresja nie ma twarzy, statusu społecznego, może dotknąć nawet najbardziej "popularną" i uśmiechniętą osobę.

Ludzie mnie pytają: "Jak ty możesz mieć depresję? Masz pieniądze, sławę" To nie ma żadnego znaczenia. Nagle budzicie się i każdego dnia czujecie to samo, pustkę i smutek. Nawet, jeśli się uśmiechasz.

ONA NIE WYBIERA

Kinia Wiczyńska mówi o depresji, by szerzyć informacje o zdrowiu psychicznym

Do podzielenia się tym tematem ze swoją publicznością w tak otwarty sposób zachęciła Kinię jej mama. Według niej takie wyznanie może pomóc wielu jej fanom, którzy przeżywają podobny stan. Zaapelowała też, by jej obserwujący sami korzystali z pomocy specjalistów, jeśli czują, że zmagają się z podobnym problemem.

Kinia ma rację, że depresja wciąż niestety jest tematem tabu. Całe szczęście coraz więcej młodych ludzi mówi o niej otwarcie. Internetowi twórcy zdobywają się na odwagę i mówią o swoich różnych problemach związanych ze zdrowiem psychicznym - przykładem niech będzie Zetkacper czy nawet Julia Kostera.

Postawa Wiczyńskiej jest naprawdę ważna i potrzebna. Mamy nadzieję, że ten filmik pomoże jej fanom i podziwiamy jej odwagę. Gdybyście sami potrzebowali pomocy, pamiętajcie, że są bezpłatne miejsca, w których możecie uzyskać pomoc.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Dobrze, że zdecydowała się o tym nagrać filmik. Może on skłoni kogoś do udania się po pomoc. Moja siostra np. chodzi do KetamineClinic na terapię ketaminą i do psychologa. Niestety borykała się z problemami o których nam nie mówiła co doprowadziło właśnie do depresji.
Odpowiedz
0like0dislike
Komentarze (1)
arrow
Minister edukacji ma dość. Chce zabierać uczniom telefony