Horoskopy grożą opętaniem?

Katolickie wydawnictwo ostrzega szkoły, że andrzejki to moralne cudzołóstwo

Źródło zdjęć: © Canva, Facebook
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,02.12.2022 19:00

Media promują magiczne praktyki, wróżby andrzejkowe to duchowe cudzołóstwo, a "Harry Potter" to literatura okultystyczna dla młodzieży. Tak twierdzą autorzy broszury "Niebezpieczne przesunięcie kulturowe". Dokument miał trafić do szkół w Bielsku-Białej. Co na to kuratorium?

Autorem broszury "Niebezpieczne przesuniecie kulturowe" jest Stowarzyszenie Katolickie Szkoła Nowej Ewangelizacji Jezusa Zmartwychwstałego w Gliwicach. Jak podaje portal bielsko.biala.pl, dokument za zgodą Kuratorium Oświaty w Katowicach rozesłano do wielu szkół na terenie Bielska-Białej i prawdopodobnie innych placówek w województwie śląskim.

Autorzy kilkustronicowej broszury twierdzą, że kierują się troską o dobro i bezpieczeństwo nauczycieli, młodzieży i ich rodzin. Stowarzyszenie podjęło się analizy rzekomych zagrożeń fizycznych i duchowych, na które mają się narażać osoby obchodzące Halloween i andrzejki. Zdaniem autorów broszury, na zgubę wystawiają się również czytelnicy "Harry'ego Pottera".

Szkoła Nowej Ewangelizacji Jezusa Zmartwychwstałego: Horoskopy grożą opętaniem

Pisząc o niebezpieczeństwach dla młodzieży, autorzy broszury wymieniają m.in. "wróżbiarstwo, bioenergoterapię, reiki, hipnoterapię, metodę Silvy, medytację transcendentalną, akupunkturę, homeopatię, astrologię, czytanie horoskopów, (...) lub inne praktyki mające związek z okultyzmem czy spirytyzmem, a często ukryte pod nazwą medycyny niekonwencjonalnej lub kursów samodoskonalenia."

Stowarzyszenie twierdzi, że wymienione wyżej aktywności mogą prowadzić do zniewolenia duchowego, opętania, chorób ciała, wzrostu poziomu agresji, silnych lęków o charakterze nadprzyrodzonym, depresji, nerwic, bezsenności, nagłej utraty pracy, rozpadu rodziny, uzależnienia od alkoholu i narkotyków, a nawet próby samobójczej. Ponadto w broszurze czytamy, że media masowe promują magię.

Katolickie wydawnictwo: Nadchodzi duchowa destrukcja młodego pokolenia

Autorzy broszury wymieniają zwyczaje i dzieła kultury, które mają być przykładem "duchowej destrukcji młodego pokolenia". Chodzi o:

  • odprawianie wróżb podczas andrzejek ("grzech duchowego cudzołóstwa");
  • uczestniczenie w zabawach halloweenowych (to "dotykanie rzeczywistości niebezpiecznych duchowo" i ryzyko opętania);
  • czytanie "Harry'ego Pottera" (bo to "okultystyczna literatura dla młodzieży", która promuje depresję).

Katolickie stowarzyszenie krytykuje wizerunek Świętego Mikołaja utrwalony w popkulturze jako staruszka w stroju krasnala, któremu pomagają elfy i renifery. W broszurze czytamy, że był to biskup, któremu pomagały anioły.

W tym miejscu warto stanowczo podkreślić, że treści zawarte w broszurze są szkodliwe i nieprawdziwe. Czytanie horoskopów, zabieg akupunktury albo kurs samodoskonalenia nie sprawi, że ktoś uzależni od alkoholu albo popadnie w depresję. To są bzdury na poziomie płaskiej Ziemi lub reptiliańskiego rządu światowego kontrolującego populację ludzkości.

Jeden z użytkowników Facebooka opublikował treść dokumentu gliwickiego stowarzyszenia. Udostępniamy go poniżej.

trwa ładowanie posta...

Czy kuratorium wydało zgodę na rozesłanie broszury do szkół?

Dyrektor wydziału jakości edukacji Kuratorium Oświaty w Katowicach Anna Kij w komentarzu dla "Wyborczej" zapewniła, że instytucja nie wydała zgody na przesyłanie do szkół broszury gliwickiego stowarzyszenia. Kuratorium nie otrzymało również prośby o wydanie takiej zgody. Kij wyjaśniła, że każda osoba może przesłać jakieś wiadomości do szkół, korzystając z powszechnie dostępnych baz teleadresowych.

Kij przekazała "Wyborczej", że kuratorium otrzymało prośbę o przekazanie do szkół broszury "Niebezpieczne przesunięcia kulturowe". Instytucja poinformowała nadawcę, że ten może sam to zrobić, używając bazy teleadresowej. Czy uczniom udostępniono broszurę? Finalnie o wykorzystaniu materiałów decyduje dyrektor szkoły we współpracy z radą pedagogiczną, rodzicami i samorządem uczniowskim.

A my tylko przypomnijmy, że kilka dni temat minister edukacji Przemysław Czarnek w wywiadzie dla "Radia Maryja" mówił, że każda organzacja, która nie przekazuje wiedzy, a indoktrynuje, powinna zniknąć ze szkoły.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 4
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Żądny wiedzy,zgłoś
Skoro Szkoła Nowej Ewangelizacji Jezusa Zmartwychwstałego z Gliwic tak bardzo wierzy w biblie to może mi odpowie na dwa pytania. A mianowicie: Po tym jak padał deszcz przez 40 dni i nocy to co się stało z tą wodą ktora spadła z nieba? Gdzie ona sie podziała? I drugie pytanie: Podobno kiedyś tam spadała manna z nieba. Skąd ona się tam wzieła i kto ja robił?
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
Ciekawski,zgłoś
Skoro Szkoła Nowej Ewangelizacji Jezusa Zmartwychwstałego z Gliwic tak bardzo wierzy w biblie to może mi odpowie na dwa pytania. A mianowicie: Po tym jak padał deszcz przez 40 dni i nocy to co się stało z tą wodą ktora spadła z nieba? Gdzie ona sie podziała? I drugie pytanie: Podobno kiedyś tam spadała manna z nieba. Skąd ona się tam wzieła i kto ja robił?
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
Anonim,zgłoś
Bardzo ważny głos ludzi wierzących. Cieszę się że znowu jest podejmowany temat Harrego Pottera. Brawo Gliwice i SNE
Odpowiedz
0Zgadzam się2Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 4