lGBT+
Marvel przedstawia nową transpłciową bohaterkę. Chcą, by osoby LGBTQ+ czuły się kochane
Serial o Harrym Potterze

Powstanie inkluzywny Harry Potter! Fani chcą transpłciowej i niebinarnej obsady

Źródło zdjęć: © YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,18.01.2022 13:37

Grupa fanów "Harry'ego Pottera" zamierza stworzyć serial osadzony w świecie znanym z książek J.K. Rowling. Producenci chcą, aby w "Marauders Saga: Order Rising" postaci czarodziejów i mugoli odgrywali aktorzy ze społeczności LGBTQ+.

bFFvkgJL

Seria książek o "chłopcu, który przeżył" doczekała się filmowej adaptacji. Osiem ekranizacji powieści o Harrym Potterze zyskało status kultowych. Magiczny świat wykreowany w głowie J.K. Rowling cieszy się niesłabnącą popularnością, czemu dowodzi fakt, że powstały już trzy spin-offy Harry'ego Pottera pt. "Fantastyczne zwierzęta".

Wiele wskazuje na to, że postaci znane z filmów o Harrym Potterze ponownie pojawią się na ekranach naszych telewizorów. Grupa fanów magicznego uniwersum chce w najbliższe lato wejść na plan filmowy, aby nakręcić inkluzywny serial o Harrym Potterze o nazwie "Marauders Saga: Order Rising". Pomysłodawczynią i producentką projektu jest tiktokerka Megan Mckelli.

Serial Harry Potter
Serial Harry Potter

Różnorodni fani, więc różnorodna obsada

Serial odświeży postaci, do których wyglądu i cech charakteru przyzwyczailiśmy się z serii filmów o Harrym Potterze. Megan Mckelii tłumaczy, dlaczego jest to niezbędne: - Założyliśmy sobie za cel, aby bohaterowie serialu odzwierciedlali różnorodność fanów [Harry'ego Pottera], dlatego chcemy przedstawić ludzi o różnych kolorach skóry, napisać queerową fabułę i ukazać osoby o różnych wyznaniach.

bFFvkgJN

Rolę Lily Evans, matki Harry'ego Pottera, ma zagrać "niebinarna, transpłciowa kobieta". Z kolei aktor odgrywający rolę Jamesa Pottera nie powinien być białego koloru skóry. Producenci szukają "Azjatów, Afrykanów, czarnoskórych, osób etnicznie niejednoznacznych, wielorasowych, Latynosów, osób pochodzących z Bliskiego Wschodu, Azji Południowej, Indii, Azji Południowo-Wschodniej lub wysp Pacyfiku".

Serial Harry Potter
Serial Harry Potter

W "Marauders Saga: Order Rising" zabraknie najważniejszych postaci

W scenariuszu produkcji nie przewidziano miejsca dla Harry'ego Pottera, Rona Weasleya i Hermiony Granger. Jednakże mają się pojawić inne kultowe postacie, jak Syriusz Black. Podczas gdy w filmach tego bohatera odgrywał Gary Oldman, do serialu poszukiwana jest osoba bez względu na płeć i o każdym innym kolorze skóry, tylko nie białym.

bFFvkgJP

W serialu mają się pojawić również Remus Lupin, Peter Pettigrew, Marlene McKinnon i Dorcas Meadowes.

Twórcy serialu są pewni, że czeka ich sądowa batalia z J.K. Rowling, która posiada prawa autorskie do Harry'ego Pottera. Trudno się spodziewać, że pisarka da zielone światło projektowi, który jest jawną kpiną z jej transfobicznych poglądów. Przypomnijmy, że artystka wyśmiała termin "osoby z menstruacją", które stosowane jest wobec osób niebinarnych i transpłciowych mężczyzn, za co spotkała ją fala krytyki.

Źródło: Movieweb/Daily Mail/Poptopic/Unilad

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Hikari16,zgłoś
Szczerze mówiąc, nie miałabym nic przeciwko, gdyby napisano coś na nowo, stworzono coś innego z różnorodnymi osobami. To super inicjatywa, ale świat wpada w kolejną skrajność. Wystarczy pomyśleć o osobach czarnoskórych. Wiadomo, że przez lata były one źle traktowane, nie miały żadnych praw, były prześladowane i mordowane. Jednak zauważyłam niepokojący trend wpychania ich wszędzie, nawet tam, gdzie nie powinno ich być. Dochodzi nawet do absurdów, w których postać historyczna jest grana przez czarnoskórego aktora, choć czarnoskóra nie była. Ja naprawdę kocham wyobraźnię i tworzenie alternatywnych rzeczywistości oraz alternatywne wersje historii, ale wtedy od nowa tworzy się wszystko, a nie tylko kolor skóry postaci. Oczywiście, krytyka takiego rozwiązania zaraz spotyka się z oskarżeniem o rasizm, ale czy naprawdę muszę być rasistką, by być rozsądna?! Jak mam takich ludzi traktować poważnie, jeśli oni próbują wciskać mi bzdury?!
Odpowiedz
11
like
0
dislike
Manu,zgłoś
Ludzie po co wy mieszacie wszędzie wiarę, płeć czy kolor skóry??? To wy macie problem na siłę to wciskacie wszędzie gdzie się da. Czy kobiety i osoby heteroseksualne chodzą na pikiety " jestem kobietą i jestem hetero mam prawo do wyboru???" nieee. Żyjcie jak chcecie i przestańcie na siłę wszędzie wciskać te ideologie że nie macie praw. Zróbcie coś swojego i nie ma problemu ale po jakiego diabła chcecie zmieniać coś co już zostało napisane?? Co was boli w tej książce?? To tak jakby zmieniać teraz płeć Mahatmie Ghandi'emu albo Margaret Thatcher. No opanujcie się!!???
Odpowiedz
17
like
1
dislike
Już błąd na samym początku artykułu 🙈🤦🏻‍♀️ Powstanie? Raczej "być może powstanie", "jest plan na". Pani Rowling ma poglądy jakie ma i wątpię, że jakikolwiek sąd im pomoże 😅
Odpowiedz
7
like
0
dislike
Zobacz komentarze: 10
Komentarze (10)
arrow
10 dni płatnego urlopu. Benefit dla osób transpłciowych i niebinarnych