Serial o Harrym Potterze

Powstanie inkluzywny Harry Potter! Fani chcą transpłciowej i niebinarnej obsady

Źródło zdjęć: © YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,18.01.2022 14:37

Grupa fanów "Harry'ego Pottera" zamierza stworzyć serial osadzony w świecie znanym z książek J.K. Rowling. Producenci chcą, aby w "Marauders Saga: Order Rising" postaci czarodziejów i mugoli odgrywali aktorzy ze społeczności LGBTQ+.

Seria książek o "chłopcu, który przeżył" doczekała się filmowej adaptacji. Osiem ekranizacji powieści o Harrym Potterze zyskało status kultowych. Magiczny świat wykreowany w głowie J.K. Rowling cieszy się niesłabnącą popularnością, czemu dowodzi fakt, że powstały już trzy spin-offy Harry'ego Pottera pt. "Fantastyczne zwierzęta".

Wiele wskazuje na to, że postaci znane z filmów o Harrym Potterze ponownie pojawią się na ekranach naszych telewizorów. Grupa fanów magicznego uniwersum chce w najbliższe lato wejść na plan filmowy, aby nakręcić inkluzywny serial o Harrym Potterze o nazwie "Marauders Saga: Order Rising". Pomysłodawczynią i producentką projektu jest tiktokerka Megan Mckelli.

Serial Harry Potter
Serial Harry Potter

Różnorodni fani, więc różnorodna obsada

Serial odświeży postaci, do których wyglądu i cech charakteru przyzwyczailiśmy się z serii filmów o Harrym Potterze. Megan Mckelii tłumaczy, dlaczego jest to niezbędne: - Założyliśmy sobie za cel, aby bohaterowie serialu odzwierciedlali różnorodność fanów [Harry'ego Pottera], dlatego chcemy przedstawić ludzi o różnych kolorach skóry, napisać queerową fabułę i ukazać osoby o różnych wyznaniach.

Rolę Lily Evans, matki Harry'ego Pottera, ma zagrać "niebinarna, transpłciowa kobieta". Z kolei aktor odgrywający rolę Jamesa Pottera nie powinien być białego koloru skóry. Producenci szukają "Azjatów, Afrykanów, czarnoskórych, osób etnicznie niejednoznacznych, wielorasowych, Latynosów, osób pochodzących z Bliskiego Wschodu, Azji Południowej, Indii, Azji Południowo-Wschodniej lub wysp Pacyfiku".

Serial Harry Potter
Serial Harry Potter

W "Marauders Saga: Order Rising" zabraknie najważniejszych postaci

W scenariuszu produkcji nie przewidziano miejsca dla Harry'ego Pottera, Rona Weasleya i Hermiony Granger. Jednakże mają się pojawić inne kultowe postacie, jak Syriusz Black. Podczas gdy w filmach tego bohatera odgrywał Gary Oldman, do serialu poszukiwana jest osoba bez względu na płeć i o każdym innym kolorze skóry, tylko nie białym.

W serialu mają się pojawić również Remus Lupin, Peter Pettigrew, Marlene McKinnon i Dorcas Meadowes.

Twórcy serialu są pewni, że czeka ich sądowa batalia z J.K. Rowling, która posiada prawa autorskie do Harry'ego Pottera. Trudno się spodziewać, że pisarka da zielone światło projektowi, który jest jawną kpiną z jej transfobicznych poglądów. Przypomnijmy, że artystka wyśmiała termin "osoby z menstruacją", które stosowane jest wobec osób niebinarnych i transpłciowych mężczyzn, za co spotkała ją fala krytyki.

Źródło: Movieweb/Daily Mail/Poptopic/Unilad

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 11
  • emoji ogień - liczba głosów: 4
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 12
  • emoji smutek - liczba głosów: 4
  • emoji złość - liczba głosów: 20
  • emoji kupka - liczba głosów: 85
Niebinarność,zgłoś
Jaka niebinarna kobieta ? Od gimnazjum nie mogę się przyjaźnić z użytkownikami penisów, bo jestem zbyt babski. Użytkowniczek vagin muszę unikać ze względu na męskie pochodzenie i wygląd. Jako Prawdziwie Niebinarne gender cośtam obraża mnie takie określenie. Podobnie osoba z menstruacją jest zbyt nacechowana cechami płciowymi jednoznacznie kobiecymi. Uważamy że niebinarność to odrzucenie podziału na mężczyzn i kobiety. Osoba czarna niejednoznaczna etnicznie ? Jak ten prezydent USA ? Ideologia gender i ta jej poprawność w stylu >. Co do serialu dobrze, że opowie o bohaterach pobocznych. O rodzicach Harry`ego wiadomo w zasadzie tyle, że istnieli i chodzili do Hogwartu. O uczniach niewiele więcej. Nawet najbardziej rozbudowany wątek Serpentusa Snake`ka można by dopowiedzieć.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Hikari16,zgłoś
Szczerze mówiąc, nie miałabym nic przeciwko, gdyby napisano coś na nowo, stworzono coś innego z różnorodnymi osobami. To super inicjatywa, ale świat wpada w kolejną skrajność. Wystarczy pomyśleć o osobach czarnoskórych. Wiadomo, że przez lata były one źle traktowane, nie miały żadnych praw, były prześladowane i mordowane. Jednak zauważyłam niepokojący trend wpychania ich wszędzie, nawet tam, gdzie nie powinno ich być. Dochodzi nawet do absurdów, w których postać historyczna jest grana przez czarnoskórego aktora, choć czarnoskóra nie była. Ja naprawdę kocham wyobraźnię i tworzenie alternatywnych rzeczywistości oraz alternatywne wersje historii, ale wtedy od nowa tworzy się wszystko, a nie tylko kolor skóry postaci. Oczywiście, krytyka takiego rozwiązania zaraz spotyka się z oskarżeniem o rasizm, ale czy naprawdę muszę być rasistką, by być rozsądna?! Jak mam takich ludzi traktować poważnie, jeśli oni próbują wciskać mi bzdury?!
Odpowiedz
15Zgadzam się0Nie zgadzam się
Manu,zgłoś
Ludzie po co wy mieszacie wszędzie wiarę, płeć czy kolor skóry??? To wy macie problem na siłę to wciskacie wszędzie gdzie się da. Czy kobiety i osoby heteroseksualne chodzą na pikiety " jestem kobietą i jestem hetero mam prawo do wyboru???" nieee. Żyjcie jak chcecie i przestańcie na siłę wszędzie wciskać te ideologie że nie macie praw. Zróbcie coś swojego i nie ma problemu ale po jakiego diabła chcecie zmieniać coś co już zostało napisane?? Co was boli w tej książce?? To tak jakby zmieniać teraz płeć Mahatmie Ghandi'emu albo Margaret Thatcher. No opanujcie się!!???
Odpowiedz
17Zgadzam się1Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 11