Kaczyński chce chronić uczniów przed "lewackimi grupami"

Kaczyński chce chronić uczniów przed "lewackimi grupami", które "terroryzują"

Źródło zdjęć: © Niemiec - AKPA / AKPA, Canva
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,21.11.2022 12:45

Prezes PiS Jarosław Kaczyński na spotkaniu w Gliwicach powiedział, przed jakimi zagrożeniami chce chronić uczniów polskich szkół. Polityk widzi niebezpieczeństwo w "lewackich grupach", które rzekomo "terroryzują dzieci". To argument, który ma przekonać wyborców do zagłosowania na aktualną partię rządzącą.

Jarosław Kaczyński, prezes PiS, objeżdża Polskę, aby przekonać wyborców do zagłosowania na jego partię w najbliższych wyborach. Wypowiedzi polityka często wywołują kontrowersje, zamiast skłaniać do refleksji. Wystarczy przypomnieć o spotkaniu z wyborcami w Ełku, podczas którego Kaczyński stwierdził, że kobiety nie rodzą dzieci, bo "dają w szyję". Z kolei Bielsku-Białej grzmiał na Unię Europejską, która walczy z kryzysem klimatycznym.

Do listy nieprzemyślanych - naszym zdaniem - wypowiedzi prezesa PiS należy dodać to ze spotkania z sympatykami w Gliwicach. W niedzielę 20 listopada polityk zabrał głos m.in. na temat wsparcia dla nauczycieli, którzy uczą nowego przedmiotu historia i teraźniejszość.

- Zapewnimy, bo są atakowani, wiem o tym, wszelkie wsparcie - powiedział Kaczyński.

Jarosław Kaczyński o "lewackich grupach" w szkołach

Kaczyński powiedział, co zrobi PiS, jeśli partia wygra po raz trzeci z rzędu wybory parlamentarne. - Jeśli wygramy wybory, uczynimy wszystko, by to nie było tak, żeby jakieś mniejszościowe, lewackie grupy mogły pod różnymi względami - nie tylko o tę sprawę chodzi - terroryzować szkoły, terroryzować dzieci, doprowadzać do tego, że pewne dzieci są prześladowane z powodu ich rodziców, i to nie trzeba być wcale znaną osobą, żeby mieć dzieci, które są prześladowane, żeby dominowała jedna, niszcząca wszystkich, a już w szczególności niszcząca dzieci i młodzież ideologia - stwierdził prezes PiS na spotkaniu w Gliwicach cytowany przez wnp.pl.

Moim zdaniem, prezes PiS miał okazję pochwalić się znajomością problemów uczniów, ale wybrał kompromitację. Nie sądziłem, że powie o dyskryminacji osób LGBT+ w szkołach, ale mógł obiecać, że PiS zajmie się zjawiskiem rosnącej liczby samobójstw wśród młodzieży, czy niedostosowaniem podstawy programowej do potrzeb uczniów. Z niecierpliwością czekamy na kolejne mądrości prezesa PiS.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 1