Jarosław Kaczyński i politycy PiS-u tańczą

Tańczący Kaczyński podbija sieć. Internauci są bezlitośni

Źródło zdjęć: © Twitter
Konrad SiwikKonrad Siwik,10.07.2023 18:00

Jarosław Kaczyński pokazał swoje kocie ruchy podczas niedzielnej Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze w Częstochowie. W sieci poniosło się nagranie z tańcem prezesa i innych polityków PiS.

Politycy PiS-u na czele z Jarosławem Kaczyńskim zebrali się w niedzielę na Jasnej Górze w Częstochowie, gdzie odbywała się 32. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. W spotkaniu wzięli udział też m.in. minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, minister rodziny Marlena Maląg i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

W sieci pojawiło się nagranie z wydarzenia, na którym śmietanka PiS-u trzymając się za rączki, buja się w rytm piosenki "Abyśmy byli jedno", podśpiewując radośnie jej tekst.

trwa ładowanie posta...

Tańczący Jarosław Kaczyński hitem internetu

"Mamy przeczucie, że to nagranie stanie się dziś hitem internetu" - przewidział profil programu Szkła Kontaktowego TVN24, publikując nagranie z Jasnej Góry. Jak przeczuwali, tak też się stało. Pod filmem pojawiła się masa skrajnych komentarzy:

"Wygląda jak bal maturalny Wiecznej Dziewicy Maryi"

"Prezes szaleje w tańcu, Sasin się opier**la jedną ręką, jakiś matoł w okularach zajmuje się wyłącznie nagrywaniem, Kanthak się buja jak na weselu cioci, a Ardanowski z Kowalskim patrzą tylko czy widzi ich publiczność wyborców. Matko Bosko!"

"Weźcie to stąd, a nie róbcie z domu mego Ojca targowiska!" (J 2, 13–16).

"Twój stary buja się u Rydzyka. To jest gorsze od klaskania u Rubika 😂"

"I to wszystko nie ma nic wspólnego z wiarą. Chodzi tylko o władzę i pieniądze. Jakie to jest obrzydliwe".

Byli jednak tacy, którzy poczuli się dotknięci tym, że komentujący śmieją się z "chrześcijańskich wartości" reprezentowanych przez PiS. Tymczasem przedstawiciele opozycji mają nieco inne zdanie.

"Niemal cały rząd namawiają z ambony do głosowania w październikowych wyborach na PiS"

- Wiceszefowa PO Izabela Leszczyna

"Robienie z Kościoła podnóżka partii rządzącej - dla profitów"

- Senator Marcin Bosacki

Sam Jarosław Kaczyński podczas oficjalnej części spotkania, poprzedzającej tańce, wprost nakłaniał zgromadzonych do głosowania na PiS. Z kolei Jacek Sasin w ramach wdzięczności dla Tadeusza Rydzyka wręczył mu miecz z czasów Mieszka I.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 10
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 3