playstation
Sniper Elite 5: Nie ma "Splinter Cella", to mamy TO - i super [Recenzja]
PlayStation aborcja

Jim Ryan z PlayStation "poważnie" o aborcji - a wiecie, że moje kotki miały urodziny?

Źródło zdjęć: © Canva, Youtube
Anna RusakAnna Rusak,13.05.2022 14:30

Jim Ryan z PlayStation wysłał do swoich pracowników maila, w którym odniósł się do sprawy zakazu aborcji w Stanach Zjednoczonych. Mail podwładnym średnio się spodobał, bo zamiast sensownego stanowiska firmy dostali opowieści o kotkach…

Sprawa aborcji w Stanach Zjednoczonych to bardzo gorący i aktualny temat, do którego odwołuje się już nie tylko TikTok i gwiazdy pokroju Olivii Rodrigo. Coraz więcej firm w USA też zajmuje swoje stanowisko.

Szef PlayStation - Jim Ryan - również postanowił zabrać głos. Wysłał do swoich pracowników maila, w którym wspomina o możliwej decyzji Sądu Najwyższego. Jego wiadomość jednak nie została przez nich najlepiej odebrana.

O co chodzi z aborcją w Stanach Zjednoczonych?

O problemach związanych z aborcją w USA szerzej pisaliśmy w poprzednich tekstach. Skrótowo mogę napisać, że Sąd Najwyższy planuje unieważnić sprawę Roe przeciwko Wade z 1973 roku, co może doprowadzić do znaczącego ograniczenia praw aborcyjnych w Stanach Zjednoczonych.

trwa ładowanie posta...

W każdym razie właśnie do tej kwestii w swoim mailu odnosił się, a raczej chciał się odnieść, Jim Ryan. Do wiadomości wysłanych przez szefa PlayStation dotarł portal "Bloomberg". Zamiast zająć jakieś sensowne stanowisko i wesprzeć pracownice firmy, Ryan postanowił opowiedzieć o urodzinach dwóch kotów.

Jim Ryan z PlayStation "poważnie" o aborcji – a wiecie, że chce mieć pieska?

Ryan w mailu opowiedział o pierwszych urodzinach kota. Opisał tort urodzinowy, zachowanie swoich zwierzaków i zdradził, że chciałby mieć też pieska. Jego opowieści miały "łagodzić stres" i "uspokajać".

trwa ładowanie posta...

Zamiast tego wywołały oburzenie wśród pracowników firmy. Część z nich twierdziła, że mężczyzna bagatelizuje ich problem. Część zupełnie nie potrafiła zrozumieć tych "kocich" opowieści.

Ciężko się dziwić. W końcu opowieść o urodzinach kota, wpleciona w tak poważny temat jakim jest zakaz aborcji, wywołuje co najmniej niesmak. Co kogo obchodzi, czy Ryan chce mieć w przyszłości pieska, gdy wiele kobiet niedługo będzie musiało walczyć o swoje podstawowe prawa i dokonywać aborcji w nieludzkich warunkach?

W PlayStation "szanujemy" różne opinie

Szef PlayStation jednak w swoim mailu nie opowiada się za żadną ze stron i prosi swoich współpracowników o "szanowanie różnych opinii". Ten "szacunek" oczywiście nie oznacza zgody na to, co się dzieje, ale członkowie społeczności PlayStation powinni mieć na uwadze, że nie wszyscy podchodzą do tej kwestii w ten sam sposób.


Jesteśmy to winni sobie nawzajem i milionom użytkowników PlayStation - musimy szanować różnice zdań między wszystkimi osobami w naszej wewnętrznej i zewnętrznej społeczności. Szacunek nie oznacza zgody. To jednak podstawa tego, kim jesteśmy jako firma i jako ceniona globalna marka.

- Bloomberg

Cóż, nie wiemy, czy pan Ryan to wie, ale ciało kobiety należy tylko do niej i akurat w tym temacie nie ma miejsca na "różne opinie". Ciekawe, czy szef PlayStation pisałby maila w tym samym tonie, gdyby sprawa dotyczyła jego ciała…

Źródło: Bloomberg

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 12
Jaay,zgłoś
2022 to ciekawy rok, gdzie największym problemem kobiet jest brak możliwości zamordowania dziecka. Jeszcze bardziej kuriozalnym jest fakt, że większość tych „kobiet” ma marne szanse na poczęcie, bo nawet wibrator mięknie.
Odpowiedz
1
like
1
dislike
Komentarze (1)
arrow
PlayStation Wrap-Up 2022. Twitch Recap 2022 i podsumowanie roku na YouTube