Aborcyjny Dream Team z mocnym spotem. Mężczyźni mówią do innych mężczyzn o aborcji

Aborcyjny Dream Team z mocnym spotem. "D*** dajesz na prawo i lewo, a potem latasz się skrobać"

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, TikTok
Oliwier NytkoOliwier Nytko,07.07.2022 16:50

Aborcyjny Dream Team przygotował filmik, na którym to mężczyźni mówią o aborcji. W kampanię zaangażowali się m.in. Gargamel, Generator Frajdy czy Hubert Urbański. Polecamy.

O zapowiedzi najnowszego spotu Aborcyjnego Dream Teamu, pisaliśmy kilka dni temu. Dziś pięciominutowe nagranie jest już dostępne w sieci.

Mężczyźni do innych mężczyzn: aborcja to sprawa kobiet

W pierwszej minucie spotu odczytywane są komentarze, które w social mediach ADT zostawili internauci. Chodzi o wpisy, w których krytykowany jest dostęp do legalnej i bezpiecznej aborcji. Są pełne agresji i pogardy dla kobiet. Niektórzy życzą śmieci myślącym o przerwaniu ciąży. Pojawiają się też groźby. Komentarze odczytywane są spokojnym, pozbawionym emocji głosem. Efekt? Piorunujący.

Dupy dajesz na prawo i lewo, a potem latasz się skrobać lachonie.

Świadomie dupsko wypinasz, to miej świadomość konsekwencji.

W większości to wina kobiet, że zgadzają się na przerywany stosunek.

Aby zachorowała na raka i zdechła.

Mam nadzieję, że skutki uboczne będą bardzo dotkliwe, no i oczywiście odpowiedzialność karna.

Ja bym używał dodatkowo pavulonu do tych matek, które zabijają niczemu winne dzieci.

Każda aborcja wiąże się z ryzykiem. To bardzo roszczeniowe podejście, żeby stosować coś, co doprowadza do strasznych rzeczy organizm, a później myśleć, że to jak wzięcie APAP-u i nie ma to żadnych.

Konsekwencji w seksie chodzi o prokreację, a nie bezmyślną przyjemność.

W XXI wieku tylko zacofana kobieta nie ma pojęcia jak zapobiec niechcianej ciąży.

Ty ku*wo, jak cię spotkam, to ci utnę głowę za to, jaką jesteś suka. Szkoda, że ciebie nie zaje*ał nikt w łonie matki. Znajdę Cię Szmato, wylądujesz w lesie.

Tak, takie wpisy pojawiły się pod postami zespołu, który pomaga kobietom i osobom z macicami w dostępnie do bezpiecznej aborcji.

W spocie wystąpili znani mężczyźni: Gargamel, Bartłomiej Sitek (Generator Frajdy), Jakub Żulczyk czy Hubert Urbański. Ten ostatni na pytanie "w jaki sposób temat aborcji dotyczy ciebie?" odpowiedział:

Sprawa jest prosta: ten temat dotyczy nas wszystkich. Czy tego chcemy, czy nie. Ja mam akurat 4 córki, gdybym był bezdzietny, też bym mnie dotyczył.

A gdyby to mężczyźni zachodzili w ciążę?

Inne pytanie, które pojawia się w nagraniu: "czy aborcja byłaby legalna, gdyby to faceci posiadali macice?" Oto niektóre z odpowiedzi występujących w spocie:


Zdecydowanie

Dostawałoby się jeszcze kwiaty na koniec

Mężczyźni decydują w tym kraju - i to bardzo specyficzne grono. Na pewno wieczorem jeszcze uchwalili taką ustawę.

Pewnie w każdej aptece bez recepty można by było dostać pigułkę dzień, po tak jak teraz bez recepty można dostać viagrę.

Jakbym scrollował mój feed na Instagramie i by mi wyskakiwały sponsorowane posty o tym jak najfajniej jest to zrobić. Wyraźnie inaczej wyglądałby świat.

To świetny spot, który powinniście obejrzeć. Wręcz musicie to zrobić. Bo chyba jeszcze nikt w Polsce nie podszedł do tematu aborcji od strony mężczyzn w tak dojrzały sposób.

trwa ładowanie posta...

Kolejna demonstracja już zaraz

Przypomnijmy, że w Sądzie Okręgowym Warszawa-Praga toczy się sprawa, w której Justyna Wydrzyńska odpowiada za pomoc innej kobiecie w aborcji. Oskarżona miała wysyłać tabletki poronne Ani, która twierdzi, że była w związku z mężczyzną stosującym przemoc. Mąż Ani miał nie zgodzić się na wyjazd do kliniki aborcyjnej, przez co miała być zmuszona do szukania pomocy w ADT.

Gdy mąż Ani dowiedział się o tym, że wysłano jej tabletki poronne zgłosił sprawę do służb. Aktywistce grozi do trzech lat więzienia.

Aborcyjny Dream Team organizuje demonstrację, która odbędzie się 14 lipca o godzinie 9 pod Sądem Okręgowym Warszawa - Praga przy ulicy Poligonowej 3. Pół godziny później rozpocznie się kolejna rozprawa Wydrzyńskiej.

Jeżeli możecie, bądźcie tam.

Źródło: ADT

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 11
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 23
  • emoji złość - liczba głosów: 27
  • emoji kupka - liczba głosów: 23
mojeciało,zgłoś
moje ciało moja sprawa czym sie szczepie lub nie!
Odpowiedz
2Zgadzam się2Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Jaay,zgłoś
Aborcja to morderstwo i żadne tiktoki trzecioligowych celebrytów tego nie zmienią.
Odpowiedz
10Zgadzam się22Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Zobacz komentarze: 4