Matt McCarthy Instagram

Dzień Kota już dziś! Kocie profile, które warto obserwować

Źródło zdjęć: © Instagram.com
Anna RusakAnna Rusak,17.02.2021 09:30

Są memy, kolaże i przepiękne zdjęcia - w Światowy Dzień Kota prezentujemy Wam najlepsze kocie profile

Dzisiaj świętują wszystkie kociarki i kociarze, a wraz z nimi ich ulubieni pupile. Jeśli też kochacie kotki, a w Waszej kawie nigdy nie brakuje odrobiny kłaczka, to zapraszamy na przegląd kocinfluencerów i ich rodziców. Gdybyście jednak byli team psiaki, to jak już zobaczycie te wszystkie boskie koty, to tutaj możecie znaleźć najlepszych psinfluencerów.

Zaczniemy od kotów panujących nad ludźmi i miastem. Taki właśnie świat możemy ujrzeć na kolażach Matta McCarthy’ego. Amerykański artysta wpadł na pomysł tworzenia tych niesamowitych obrazów, gdy zobaczył, jak jego koty bawią się w domu z owadem. Wtedy w jego głowie pojawiła się myśl - co by było, gdyby to ludzie byli tacy mali?

Tak powstał koncept na kocie kolaże, w których to zwierzęta są głównymi gwiazdami otoczenia. McCarthy dba o odpowiednią lokalizację i skalę obrazu. Stara się, żeby jego kolaże jakoś się wyróżniały, ale by miejsca, które można na nich zobaczyć, były znajome.

Nie bez znaczenia jest też oczywiście główna gwiazda fotografii – czyli kot. Czasem wybranie odpowiedniego zajmuje naprawdę sporo czasu. Te surrealistyczne obrazy McCarthy’ego i wizja kociego świata, wykreowana przez artystę, z pewnością spodobają się wszystkim kociarzom. Tutaj możecie kupić jego prace.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Smudge

Koty są nie tylko dziełami sztuki, ale i nieodłączną częścią popkultury. Można powiedzieć, że to strażnicy naszego dobrego humoru – genialnych memów, w których grają główną rolę, jest naprawdę wiele. Wystarczy sobie przypomnieć jeden z najpopularniejszych, czyli „Co ja paczę”, by zrozumieć, że świat bez kotomemów byłby zdecydowanie smutniejszy.

W tym całym kocim świecie gwiazd jest jednak prawdziwy meme-celebryta. Jeśli nie kojarzycie kultowego już „woman yelling at a cat”, to nie wiem, gdzie się uchowaliście. W każdym razie jego gwiazdą jest właśnie Smudge.

trwa ładowanie posta...

Na jego profilu zobaczycie jeszcze więcej równie genialnego i poprawiającego nastrój kontentu. Smudge ma też swoje czapki i kubki, a dochód z jednej, zaprojektowanej „przez niego” koszulki, przeznaczony jest na firmę, która zajmuje się ratowaniem bezdomnych i chorych kotów. Także to nie tylko niezły śmieszek, ale i kot o wielkim sercu!

trwa ładowanie posta...

Nala Cat

Jak już jesteśmy przy prawdziwych gwiazdach, to nie możemy pominąć Nala Cat, która na Instagramie ma już 4,3 mln obserwujących. Ta kotka jest na tyle sławna, że nawet zapisała się w Księdze Rekordów Guinnessa – jest najpopularniejszym instagramowym kontem, który „prowadzi” zwierzak.

Nala, jak przystało na prawdziwą kocinfluencerkę, ma oczywiście swój własny sklep, w którym m.in. można kupić jej oryginalną karmę „Love Nala”. Dzielnie prowadzi też kanał na YouTube, a do tego wydała też własną książkę, w której uczy, jak żyć w najlepszy możliwy sposób.

trwa ładowanie posta...

Monika, Blanka i Filemon

Jeśli z kolei szukacie najlepszego, kociego konta w Polsce, to musicie zajrzeć do Moniki. Znajdziecie u niej nie tylko przepiękne zdjęcia Filemona i Blanki, ale też będziecie mogli wziąć udział w jej cotygodniowej akcji #wyzwaniezkłaczkiem. Poza tym przestrzeń, którą tworzy, pełna jest ciepła, miłości i tego zwykłego, ale jakże pięknego życia z czworonożnymi kompanami i kompankami u boku.

trwa ładowanie posta...

Jeśli chcecie sobie i Waszym kotom sprawić prezent z okazji dzisiejszego święta, to koniecznie umówcie się do niej na Kotosesję lub zajrzyjcie do sklepu prowadzonego przez Filemona. Znajdziecie tam np. puzzle, torby, magnesy i przypinki, czyli wszystko to, czego prawdziwy_a miłośnik_czka kotów potrzebuje! Niedługo ukarze się też jej książka o kotografii, także bacznie obserwujcie!

trwa ładowanie posta...

Wszystkiego kociego! Dajcie znać, jak Wy świętujecie i zerknijcie na nasz Instagram, który przejął kot Jaruzelek.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0