Dłonie z kontrolerem do PlayStation 5

Błąd krytyczny w PS Plus. "Gra wygaśnie za 15 minut"

Źródło zdjęć: © Getty Images
Konrad SiwikKonrad Siwik,19.05.2023 17:00

Komunikat grozy wstrząsnął subskrybentami PlayStation Plus. Gracze z różnych stron świata zgłaszają, że podczas rozgrywki nagle pojawia się powiadomienie o treści "Gra wygaśnie za 15 minut", po czym zostają przeniesieni do ekranu głównego konsoli.

Wiele wskazuje na to, że Sony ma spory problem z usługą PlayStation Plus. Na forach takich jak Reddit, ResetEra i NeoGAF oraz na Twitterze pojawiają się wątki dotyczące krytycznego błędu.

trwa ładowanie posta...

Masz 15 minut na zagranie w grę

Gracze zgłaszają, że podczas rozgrywki w tytuły dostępne w usłudze pojawia się komunikat o treści "Gra wygaśnie za 15 minut". Następnie po upływie tego czasu subskrybenci PS Plus zostają wyrzuceni z gry do ekranu głównego PlayStation. Co prawda do gry można szybko powrócić, ale za każdym razem cykl się powtarza.

Kris Holt z serwisu Engadget, który opisał problem, również napotkał ten błąd podczas grania w "Ratchet and Clank: Rift Apart".

Nie jest jasne, jak powszechny jest ten błąd. Niektórzy użytkownicy twierdzą jednak, że nie dostrzegli żadnych problemów, grając w tytuły dostępne w PS Plus. Tymczasem Sony nie podało publicznie żadnych wyjaśnień i zdaje się, że błąd do tej pory nie został naprawiony.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1