iPhone 14: Wygląd, nowości i spodziewana data premiery. Nie warto czekać?

iPhone 14: Wygląd, nowości i spodziewana data premiery

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, Twitter
Oliwier NytkoOliwier Nytko,07.09.2022 16:45

Już blisko do premiery iPhone 14. Wygląd, nowe funkcje oraz przewidywana data wydania są już znane. Czego możemy się spodziewać po kolejnym iPhone?

Możecie mówić co chcecie, ale iPhone to iPhone. Solidny telefon, który będzie bezproblemowo działał przez lata. Jedni uwielbiają system Apple, iOS, inni szczerze nienawidzą. Cóż, iPhone co roku znajduje miliony klientów, więc trudno przeczyć jego popularności.

Jak zapowiada się najnowszy iPhone 14?

iPhone 14: prezentacja i data premiery

Co do premiery iPhone’a 14: najpierw telefon zostanie zapowiedziany na konferencji Apple, aby potem, po stosunkowo krótkim okresie, wejść do sklepów Apple’a, a później trafić do sklepów typu Media Markt czy Euro RTV AGD. Warto wiedzieć, że ostatnio iPhone’y wyprzedają się w kilka minut, a ich dostępność na następne kilka tygodni jest mizerna.

Start konferencji Apple z nowymi iPhone'ami został zaplanowany na 7 września 2022 roku o godzinie 19.

trwa ładowanie posta...

Kiedy iPhone 14 trafi do sklepów? Zakupy w sklep Apple to najszybsza metoda, dzięki któremu większość modeli trafi do was w pierwszej połowie października. Co z innymi" sklepami? Strzelam na drugą połowę października. Co najmniej!

iPhone 14: modele. 14, 14 Max, 14 Pro, 14 Pro Max

Apple najpewniej uderzy ponownie w cztery modele nowego iPhone’a. Chociaż tym razem będzie to dobre odejście od standardowego wyboru, do którego przyzwyczaiła nas firma z Cupertino. Modele iPhone’a 14 to:

 • iPhone 14;
 • iPhone 14 Max;
 • iPhone 14 Pro;
 • iPhone 14 Pro Max.
trwa ładowanie posta...

Z oferty wypada model Mini, a na jego miejsce wchodzi wielkościowy odpowiednik iPhone’a 14 Pro Max, tylko że z "bebechami" z 14. Apple po prostu powiększy iPhone’a 14 do wielkości Pro Max. Tyle!

IPhone 14. Czym będą się wyróżniać nowe iPhone’y w 2022 roku?

Nowości, które zamierza wprowadzić Apple w tym roku? Nie ma tego za dużo. Największa różnica względem poprzedniej generacji to usunięcie tzw. podbródka.

trwa ładowanie posta...

W 14 Pro znika czarny element na górze ekranu. Teraz głośnik oraz przednia kamera będą miały swoje, malutkie wysepki. Oznacza to, że mniej elementów będzie zasłaniało nam zawartość np. filmu. A co ze zwykłą 14? Cóż, tzw. "XD", czyli brak wyraźnych zmian:

trwa ładowanie posta...

Kawałek dla nerdów: LeaksApplePro zasugerował, że iPhone 14 będzie wyposażony w chipset A16 Bionic, ale będzie to po prostu A15, a iPhone 14 Pro będzie posiadał układ "A16 Bionic Pro".

W iPhone 14/14 Max aparaty nie zmienią się pod względem hardware’u. W kuluarach mówi się, że Apple przymierza się do wrzucenia sensora 48MP do modeli Pro. Czy to się stanie? Oby.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Co do baterii, pogłoski mówią o tej samej wielkości w przypadku modeli 14 Max i 14 Pro Max, dokładniej:

 • iPhone 14: 3279 mAh;
 • iPhone 14 Max: 4323 mAh;
 • iPhone 14 Pro: 3200 mAh;
 • iPhone 14 Pro Max: 4352 mAh.

iPhone 14: ceny. Niby tanio, niby drogo. Kto ma rację?

Jest problem z cenami nowych iPhone’ów. Nikt dokładnie nie wie, ile będzie kosztować nowy iPhone. Jedni wskazują na zamrożenie cen przez Apple na poziomie znanym z poprzedniego modelu. Miałoby być to motywowane chęcią przyciągnięcia jeszcze większej bazy nowych i powracających użytkowników.

Inni przepowiadają podwyżkę, która miałaby być rekompensatą dla firmy za inflację. Patrząc w moją kryształową kulę: nie oczekujcie nowego iPhone’a 14 za mniej niż 4 tys. złotych.

Nie możliwości przeskoczenia rosnących cen oraz tego, że Apple nie jest organizacją charytatywną. Muszą na czymś zarobić.

Przewiduje ceny:

 • iPhone 14 za 4199 zł;
 • iPhone 14 Max za 4799 zł;
 • iPhone 14 Pro za 5799 zł;
 • iPhone 14 Pro Max za 6399 zł;

Apple może chcieć pozostawić "przystępną" cenę iPhone’a 14  ponieważ będzie to de facto najtańszy iPhone z nowej generacji. A reszta? To bardziej totolotek, przy którym nic nie wiadomo. Oby nie było drożej, bo wtedy będzie już słabo.

Czy warto przejść ze starego iPhone’a na iPhone’a 14?

Oto najważniejsze pytanie, które zadaje sobie każdy miłośnik Apple". Czy opłaca się sprzedać stary model i kupić nowy?

Jeżeli macie iPhone’a 13, max 12, to upgrade - najpewniej - nie będzie zbyt potrzebny. Realnie posiadacie świetny telefon, który sprosta wszystkim wyzwaniom przez najbliższe miesiące.

A co z iPhone 11 i starszym? To już zależy od waszych zapatrywań. Jeżeli wkurza was obecny smartfon, to iPhone 14 będzie idealny dla was.

iPhone to urządzenie na dłużej. Działa genialnie przez pierwsze dwa, trzy lata.

Źródło: AppleLeaksPro, TechRadar

Co o tym myślisz?
 • emoji serduszko - liczba głosów: 0
 • emoji ogień - liczba głosów: 0
 • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
 • emoji smutek - liczba głosów: 0
 • emoji złość - liczba głosów: 0
 • emoji kupka - liczba głosów: 0