Wyszukiwarka od Apple (zniszczy Google?), MacBook Air M2 i realityOS? Konferencja WWDC 2022

Wyszukiwarka od Apple (zniszczy Google?), MacBook Air M2 i realityOS? Konferencja WWDC 2022

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, Twitter
Oliwier NytkoOliwier Nytko,03.06.2022 11:30

Konferencja WWDC od Apple zapowiada się świetnie. Znaczy, z przecieków wynika, że możemy spodziewać się sporych zaskoczeń. Chociaż wiecie, jak to jest z Apple - nie napalajmy się, bo może skończyć się to standardowo.

Głównie software’owa konferencja WWDC od Apple będzie miała miejsce już 6 czerwca. Całość będziecie mogli bez problemu obejrzeć w sieci. Co Apple pokaże/może ujawnić? Oto krótkie podsumowanie najciekawszych (i najważniejszych!) przecieków. Oraz standardowo, trochę oczywistości.

Software: iOS, iPadOS, MacOS, watchOS…

Jeżeli chodzi o sprawy związane z systemami sprzętów od Apple. iOS 16 może być przełomowy. Bloomberg zajawił, że według przecieków Apple chce odmienić ekran odblokowania i odświeżyć powiadomienia, wiadomości oraz apkę Health (!). Prawdopodobnie dostaniemy więcej możliwości dostosowana rzeczy pod nasze widzimisie - plus oczywiście "więcej funkcjonalności".

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Co do wspieranych urządzeń - może być ostro. Według plotek Apple chce wykluczyć starsze iPhone'y, w tym 7. Nowy soft może być dostępny jedynie dla iPhone'ów 8 i młodszych.

trwa ładowanie posta...

iPadOS 16 ma sprawić, iż iPad z klawiaturą stanie się "bardziej laptopem". Poprawki i ulepszenia mają dotyczyć multitaskingu. Użytkownicy prawdopodobnie będą mogli łatwiej przechodzić pomiędzy otwartymi aplikacjami. Coś jak na komputerze z Windowsem - to zapowiada się świetnie.

MacOS 13… nic ciekawego. Jakieś tam zmiany w Ustawieniach, kluczowych aplikacjach natywnych od Apple - ale nic nowego. Nudaaa!

watchOS może dostać kilka poprawek i tarcz.

Wyszukiwarka Apple à la Google

Według pogłosek Apple zamierza stworzyć i wypuścić własną przeglądarkę, która miałaby zdetronizować Google. Coś jakby próbowali wyrzucić Google ze swojego ekosystemu. Mają własną przeglądarkę, mapy, pocztę - ale trudno jest zastąpić coś tak wielkiego.

Mówi się o tym, że Apple chce na początku zastąpić wyszukiwarkę Google swoim własnym narzędziem… przy Siri. Zamiast przeszukiwać internet przez "obce rozwiązanie", mogłaby korzystać z własnego rozwiązania.

AR/VR i realityOS

W sieci krążą plotki, że Apple chce pokazać na WWDC swoje gogle do AR* lub VR** z własnym systemem realityOS. Krążą plotki, że wysocy oficjele z Apple już testowali wczesne wersje gogli. Ponadto Apple zarejestrowało znak towarowy "realityOS" kilka dni temu. Czy jest szansa na pokazanie tego wszystkiego w czerwcu? Pewnie teaser mógłby wyjść, ale nic poza tym. Nie napalajcie się za bardzo.

trwa ładowanie posta...

*Coś jak Pokemon GO, na rzeczywisty świat nałożone są cyfrowe efekty.

**VR = Wirtualna Rzeczywistość.

MacBooki z M2? Hit WWDC?

*wdech*

Temat MacBooków z czipem M2 jest dla mnie drażliwy. Mówi się w kuluarach, że Apple podczas konferencji stricte software’owej zdecyduje się pokazać nowy "budżetowy" laptop z następcą czipu M1, czyli M2.

Mark Gurman z Bloomberga twierdził, że Apple "testuje co najmniej dziewięć nowych komputerów Mac z czterema różnymi układami opartymi na technologii M2". To miało sugerować, że premiera miała nadejść "soon".

trwa ładowanie posta...

Tylko to Apple, więc równie dobrze mogą pokazać czip M1 MegaUltraMax - a premierę nowych MacBooków następnej generacji pozostawią sobie na jesienne konferencje. I tak się pewnie stanie, bo Apple nie lubi pokazywać za dużo.

Tak że ten… WWDC 2022 zapowiada się okej

Nie spodziewajcie się wielu rzeczy na konferencji Apple WWDC. Coś tam związanego z oprogramowaniem, coś tam o ulepszeniach - ale na mięsko będzie trzeba jeszcze sporo poczekać.

Źródło: Bloomberg, PCMag, Techcrunch

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1