Customowe emoji w iPhonach. Nowa funkcja w iOS 18?

Customowe emoji w iPhonach. Nowa funkcja w iOS 18?

Źródło zdjęć: © canva
Maja Kozłowska,
28.05.2024 15:30

Plotka głosi, że system operacyjny iOS 18, którego premiera tradycyjnie będzie miała miejsce we wrześniu, zostanie wyposażony w kilka nowych funkcji wykorzystujących sztuczną inteligencję. Ta, która niewątpliwie podekscytuje wszystkich to generowanie przez AI własnych, unikalnych emotikonek.

Emoji jest pismem naszych czasów. Złośliwi stwierdzą, że cofnęliśmy się do czasów wyrażania myśli piktogramami, lecz let's be for real: obrazki podkręcają wartość emocjonalną wypowiedzi, a czasami pozwalają na znaczące skrócenie czasu reakcji. Na pytanie: "co zrobię z zaoszczędzonymi trzema sekundami?", odpowiadać nie będę. Grunt, że jestem na plusie po tym, jak zamiast tapować "zgoda", wysłałam czerwone serduszko.

Biorąc pod uwagę popularność emoji, ich liczba z roku na roku się powiększała. Użytkownicy prosili nawet deweloperów o stworzenie konkretnych emotikon: dość symbolicznym pożądaniem była paląca potrzeba użytkowników iPhonów posiadania w arsenale emoji zwykłego różowego serduszka, którego przez długi czas byli pozbawieni.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

JULIA ŻUGAJ spełniła już WSZYSTKIE SWOJE MARZENIA?

AI będzie na bieżąco generować emoji w iPhonach

W katalogu iPhonowych emotek są różne najróżniejsze obrazki: od zwykłego placka tortilli, przez gąbkę do mycia ciała i maszynkę do golenia aż po dyskietkę czy dystrybutor paliwa. Mimo szerokiego wyboru zbyt często bywa tak, że nie znajdujemy tej jednej idealnej, która podkreśli sens naszej wypowiedzi. Wtedy do gry wkracza AI i zapowiadana aktualizacja systemu iOS.

Customowe emoji w iPhonach. Nowa funkcja w iOS 18?
Customowe emoji w iPhonach. Nowa funkcja w iOS 18? (canva)

Raport Bloomberga donosi, że najnowszy system operacyjny iPhonów będzie wyposażony w generatywną sztuczną inteligencję, która będzie tworzyć nowe emotikonki na podstawie tego, co aktualnie piszą użytkownicy telefonów. Nie wiadomo, jak zaawansowane będzie narzędzie, lecz zdaje się to być innowacyjnym i interesującym dodatkiem nawet w codziennym korzystaniu ze smartfona. Oprócz customowego generowania emoji, właściciele iPhonów będą mieć oczywiście dostęp do ich standardowego katalogu.

trwa ładowanie posta...

Źródło "Bloomberg", bgr.com

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0