Instagram walczy z nagimi zdjęciami. To koniec sextingu?
Instagram chce walczyć z mizginistyczną przemocą wobec kobiet. Testuje więc funkcję, która ma chronić przed niechcianym, przemocowym sekstingiem. Czy to koniec dick picków?
Każdy użytkownik aplikacji randkowej zapewne spotkał się kiedyś z niechcianym zdjęciem przedstawiającym zazwyczaj jakąś część miejsca intymnego. Mogę się założyć, że kobiety nie raz dostały w DM-ach jakiegoś dick picka.
Podobne
Okazuje się, że problem nie dotyczy tylko aplikacji randkowych. Instagram zauważył, że coraz więcej wiadomości kierowanych do kobiet, zawiera niechciane zdjęcia seksualne i postanowił z tym walczyć.
Koniec przemocowego sekstingu na Instagramie?
Meta potwierdziła portalowi "The Verge", że pracuje nad nową funkcją, która miałaby zwiększać bezpieczeństwo użytkowników Instagrama. Firma chce ich chronić przed niechcianymi i przemocowymi zdjęciami seksualnymi.
Nowa funkcja ma nakładać na zdjęcia zawierające nagość, które trafiają do DM-ów, specjalny filtr rozmywający obraz. To użytkownik będzie decydował o tym, czy chce zobaczyć przesłaną fotografię. W ten sposób firma chce chronić użytkowników przed przemocowym sekstingiem i dick pickami.
Wszystko jest pokłosiem raportu Center for Countering Digital Hate, czyli organizacji non-profit zajmującej się technologiami. Przeprowadzone przez nią badania pokazały, że na Instagramie wzrosła liczba mizgonistycznych nadużyć w wiadomościach prywatnych. Kobiety miały w DM-ach dostawać więcej zdjęć zawierających niechcianą nagość.
Czemu przemocowy seksting jest szkodliwy?
Początkowo Instagram miał ostrzegać użytkowników, którzy wysyłają takie fotografie i po pewnym czasie ich blokować, ale takie rozwiązanie nie jest według Mety wystarczające. Twórcy chcą zrobić więcej, by chronić kobiety - stąd pomysł na nową funkcję.
Działania Instagrama są o tyle ważne, że z raportu Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę wynika, że 42 proc. młodych ludzi w wieku 15–18 lat otrzymało od kogoś nagie zdjęcie lub film, a 13 proc. wysłało takie materiały innej osobie. Na szkodliwe działanie są więc narażone również młodsze kobiety i dziewczynki.
O tym, czym jest seksting, dowiecie się z poprzedniego artykułu, który powstał na bazie materiałów z webinaru zorganizowanego przez Ogólnopolską Sieć Edukacji. Przemoc w sieci to naprawdę nie są żarty, więc dobrze, że Meta aktywnie działa nad rozwiązaniem tego problemu.
Źródło: https://counterhate.com/, https://www.independent.co.uk/tech/new-instagram-feature-dick-nude-pics-b2172679.html, https://www.nbcnews.com/pop-culture/viral/instagram-ignores-dm-abuse-study-rcna23271, https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&ved=2ahUKEwi2t-__waj6AhVvlYsKHUa-B1wQFnoECAQQAQ&url=https%3A%2F%2Fwww.saferinternet.pl%2Fpliki%2FRaport-kontakt_dzieci_i_mlodziezy_z_pornografia.pdf&usg=AOvVaw34HfxaWiN5NiGrMgM8Hqxa
Popularne
- To oni pozwali Sylwestra Wardęgę. Lista jest bardzo długa
- W 12 godziny spała z 1000 facetów. Onlyfansiara twierdzi, że pobiła rekord
- Dubajska czekolada trafiła do Żabki. Limitowana i ekstremalnie droga
- "Fazolandia" sprzedana. Koniec marzenia słynnego youtubera
- AI Iga Świątek wali szoty w reklamie pubu Mentzena. Będą pozwy?
- Jelly Frucik spał z Wojtkiem Golą? Żaden 20-stronnicowy dokument tego nie wymaże
- Dawid Podsiadło z AliExpress. Hubert jak Maciej Musiał - też posprząta mieszkanie
- 19 stycznia krytyczną datą dla TikToka. MrBeast zabrał głos
- Merch Drwala 2025 nadchodzi. Trzy daty, które lepiej zapamiętaj