Instagram wprowadza nową funkcję

Koniec nudesów w wiadomościach prywatnych? Instagram z nową funkcją

Źródło zdjęć: © Canva
Natalia Witulska,
04.08.2023 14:45

Instagram wprowadza do aplikacji nową funkcję. Jej zadaniem jest ochrona użytkowników przed niechcianymi filmami oraz obrazami w prywatnych wiadomościach.

Instagram to jedna z najpopularniejszych aplikacji. Użytkownicy udostępniają na niej zdjęcia oraz filmy z życia codziennego, a influencerzy reklamują różnego rodzaju produkty.

Niestety, niektórzy używają Instagrama w nieodpowiedni sposób. Często wysyłają w wiadomościach prywatnych rzeczy, których nie życzy sobie widzieć odbiorca. Od teraz ma się to zmienić.

Instagram bez nieodpowiednich wiadomości

Bardzo często słyszymy historie, w których znajoma opowiada nam, że dostała na Instagramie wiadomość od nieznajomego. Wchodząc w treść odkryła, że obrazek lub film zawiera treści, których nigdy nie chciała oglądać. Do tej pory nie było na to sposobu.

Instagram wprowadza jednak zupełnie nową funkcję, dzięki której możliwe będzie powstrzymanie wysyłania dziwnych wiadomości. Jeśli osoba cię nie obserwuje, a chce napisać coś w DM, napotka dwa ograniczenia.

Koniec z nieprzyzwoitymi wiadomościami na Instagramie
Koniec z nieprzyzwoitymi wiadomościami na Instagramie (Canva)

Jak donosi antyweb.pl, zamiast móc wysyłać nielimitowaną liczbę zapytań o DM do kogoś, kto cię nie obserwuje, teraz będziesz mógł wysłać tylko jedną wiadomość. Możliwość dalszego wysyłania DM-ów będzie możliwa dopiero po zaakceptowaniu zaproszenia do rozmowy.

Po drugie, zaproszenia do prywatnych wiadomości mają być ograniczone jedynie do tekstu. Oznacza to, że nie będzie możliwości wysłania obrazków, głosówek czy filmików. Taką opcję odblokuje się wtedy, gdy zaakceptujesz czyjeś zaproszenie.

Źródło: antyweb.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2