LGBT+
TVP szydzi z aktywiszcza. Bierze przykład z Oskara Szafarowicza
Freddie Mercury

Freddie Mercury był osobą nieheteronormatywną i mamy na to dowody!

Źródło zdjęć: © YouTube.com
Anna RusakAnna Rusak,29.11.2021 14:00

Niech im tylko nikt nie puszcza nagrań z 39. urodzin Freddiego Mercury’ego…

"Bohemian Rhapsody" w TVP. Szok. Spokojnie, nikt jednak nie zamierzał tym filmem promować społeczność LGBTQ+! Panowie w studiu po filmie przeprowadzili za to bardzo ciekawą dyskusję - starali się udowodnić, że Freddie Mercury ze społecznością LGBTQ+ miał niewiele wspólnego, ale to ona doprowadziła do jego upadku.

Jak się pewnie domyślacie, średnio im to wyszło. Pomijając wątki Mary Austin, największym absurdem było chyba jednak stwierdzenie, że Mercury, w przeciwieństwie do dzisiejszej społeczności LGBTQ+, nie obnosił się tak ze swoją orientacją.

trwa ładowanie posta...

Zanim jednak przejdziemy do kilku dość znaczących dowodów, które świadczą o czymś zupełnie innym, to może wyjaśnijmy sobie, jak to z tą seksualnością Freddiego było. Sprawa nie jest w końcu tak oczywista.

Freddie Mercury był gejem czy nie?

Mercury niezbyt często i niezbyt chętnie wypowiadał się publicznie na temat swojej seksualności. Powody mogły być różne – może jak Harry Styles twierdził, że to nie jest temat, o którym warto dyskutować? Może w ogóle uważał, że dyskusja o płciowości jest zbędna i liczy się tylko muzyka?

trwa ładowanie posta...

Możliwe też, że po prostu trochę się tego obawiał – w końcu w tamtych czasach raczej nie pomagało to w budowaniu kariery, a świat był trochę bardziej homofobicznym miejscem niż teraz.

W każdym razie z jego ust nigdy nie padło "jestem gejem". Nie powiedział też, że jest "osobą biseksualną", a mógłby, bo wiemy też o jego intymnych relacjach z kobietami. Dowodów można szukać w jednej z nowszych książek biograficznych o Mercurym:

„Oczywiście miałem wielu kochanków… zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Próbowałem być w związku z osobami obu płci, ale moje romanse zazwyczaj się kończyły. We wszystkich coś poszło nie tak”.

trwa ładowanie posta...

Nie chodzi nam jednak o ustalanie tego, czy Freddie Mercury był gejem, osobą biseksualną czy osobą niebinarną. Tożsamość płciowa to spektrum, więc jej odczuwanie mogło się też w nim zmieniać.

Istotne jest w zasadzie tylko to, że Mercury zaliczał się do społeczności LGBTQ+ i zdecydowanie był osobą nieheteronormatywną. Co więcej - w przeciwieństwie do tego, co mówili "eksperci" z TVP - jasno to zaznaczał.

Freddie Mercury i jego obnoszenie się ze swoją orientacją

Wystarczy spojrzeć na teledyski i teksty piosenek "Queen", żeby wszystko stało się jasne. Puśćcie np. "I Want To Break Free". Nieeee, ten utwór wcale nie ma queerowego podtekstu, skąd!

Queen - I Want To Break Free (Soundtrack Mix)

"Living On My Own" też w ogóle nie pokazuje Freddiego afiszującego się swoją tożsamością seksualną. WCALE. To tylko "przebieranki" i takie tam zabawy z "przyjaciółmi".

Freddie mercury livin on my own freddie 39th birthday video HD

trwa ładowanie posta...

Poza tym, gdy spojrzycie na wcześniejszy cytat, okaże się, że Freddie też otwarcie mówił o tym, że sypia zarówno z kobietami, jak i mężczyznami. Jego wąsy też nie są przypadkowe, wiecie? Tylko tak naprawdę to wszystko nie jest istotne.

trwa ładowanie posta...

Queen - We Will Rock You • Live in Montreal 1981 Excellent Quality

Po co im te intelektualne fikołki?

Istotniejsze jest może to, czemu w ogóle ci wielcy "eksperci" w tym studiu tak bardzo starali się udowodnić, że Mercury ze społecznością LGBTQ+ nie miał niczego wspólnego. Chyba po prostu muszą sobie jakoś w tym swoim homofobicznym świecie wytłumaczyć, że lubią muzykę… ekhem… osoby nieheteronormatywnej.

Cóż, faktów swoimi przemyśleniami nie zmienią i dobrze by było, gdyby się o tym szybko dowiedzieli. Mogą tę prawdę o Freddiem tylko zaakceptować. Sorry. A tak w ogóle, to co powiedzielibyście o Słowackim? Do jego upadku też doprowadził fakt, że był osobą niehetreonormatywną? Czy temu też będziecie zaprzeczali?

trwa ładowanie posta...

Dodajmy może tylko na koniec, że sam film "Bohemian Rapsody" był krytykowany za sposób, w jaki mówi o seksualności Freddiego. Twórcom zarzucano, że nie poświęcili tej kwestii odpowiedniej uwagi i czasu przez co, po jego obejrzeniu, można było wysnuć mylne wnioski.

Big Mouth | Freddie Mercury - I'm Gay (feat. Andrew Glouberman)

Źródło: Mirror, USA Today

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 5
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
Coco,zgłoś
Dla mnie najważniejsza jest muzyka,którą tworzył. Głos który jest niepowtarzalny. Jego życie prywatne- to jest Jego życie.
Odpowiedz
10like0dislike
zobacz odpowiedzi (1)
Komentarze (2)
arrow
Pierwsza niebinarna postać w uniwersum "Psiego patrolu". Kim jest River?