pop-qultura
12-latka zarobiła MILIONY na pikselach. A nieistniejący statek został sprzedany za 2,000,000 PLN
Brit Awards

Muzyka bez podziału na płcie! Brytyjskie nagrody muzyczne stają się neutralne płciowo

Źródło zdjęć: © YouTube, Brit Awards
Anna RusakAnna Rusak,24.11.2021 13:20

Brit Awards stawia na inkluzywność i kończy z podziałem na płcie. Demi Lovato i Sam Smith mogą świętować!

bEUzWFfn

Niedawno dowiedzieliśmy się, że nagrody aktorskie na festiwalu w Berlinie będą przyznawane bez podziału na płeć. Tym razem o takiej samej otwartości poinformowała branża muzyczna.

Brtit Awards, czyli najważniejsze nagrody brytyjskiego przemysłu muzycznego, w przyszłym roku też stawiają na inkluzywność. W 2022 roku zrezygnują z podziału na płcie i tym samym staną się neutralne płciowo.

bEUzWFfp

Artyszcze wkracza do gry

Teraz zamiast np. nagród dla Najlepszego Artysty Roku i Najlepszej Artystki Roku, będzie przyznawana jedna nagroda dla "Artist of the Year", czyli Artystki/Artysty/Artyszcza Roku. Termin angielski jest bardziej neutralny płciowo niż nasz, więc tutaj musimy go trochę bardziej rozpisać, uwzględniając neutratywy.

Brit Awards wprowadza te zmiany nie dlatego, że teraz mamy "modę" na takie neutralne płciowo formy. Chce po prostu "uczcić artystów za ich muzykę i pracę, a nie za to, z jaką tożsamością płciową się identyfikują lub za to, jak postrzegają ich inni".

bEUzWFfr

Czemu to takie ważne?

To dobra wiadomość chociażby dlatego, że wiele osób zajmujących się muzyką czuło się wykluczanych przez system. Przykładem niech będzie chociażby Sam Smith, który już wcześniej zwracał uwagę branży na potrzebne zmiany.

Artyszcze - Sam jest osobą niebinarną - np. nie zgłosiło swojego album "Love Goes", właśnie dlatego, że czuło, że nie pasuje do żadnej z tych płciowych kategorii. Artyszcze chciało, by każda osoba z branży muzycznej mogła świętować bez względu na jej seksualność.

"Nie mogę się doczekać chwili, w której nagrody będą odzwierciedlać społeczeństwo, w którym żyjemy. Wszyscy powinni świętować i to bez względu na płeć, rasę, wiek, zdolności, seksualność, czy klasę".

Na szczęście Brit Awards wykonało w końcu krok w dobrą stronę i teraz każda osoba z branży muzycznej będzie mogła czuć się chcianą i akceptowaną. Kto wie, może następną galę wygra np. piosenkarko Demi Lovato? W każdym razie mamy nadzieję, że pozostałe kulturalne wydarzenia też pójdą w tę inkluzywną, słuszną stronę!

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Lexy Chaplin i Dubiel robią daily NA SIŁĘ? Fani oburzeni